fbpx

Mozaikinių plytelių klijavimas

Iveta Peteraitytė: Mozaikinių plytelių klijavimasParašė: Iveta Peteraitytė

2023-08-21
Mozaikinių plytelių klijavimas

Vis dažniau savo namuose norime sukurti tokią atmosferą, kuri mus ne tik atpalaiduotų, ramintų, bet ir įkvėptų ir džiugintų. To pasekoje ieškome neįprastų variantų, į interjerą bandome įnešti ką nors savito ir tinkamo būtent mums. Tai gali būti mėgstami atspalviai arba net formos. Mozaikinės plytelės tampa vis dažnesniu pasirinkimu tiek virtuvės apdailai, tiek vonios kambariui. Mozaikinis raštas tampa elegantišku, žaismingu ir labai praktišku variantu, kuris savo atspindžiais leidžia kasdien atnaujinti namų atmosferą. Tokių plytelių formos, raštai, spalvos ir dydžiai leis be vargo išsirinkti tai, kas labiausiai tiks ir derės prie visos patalpos nuotaikos. Straipsnyje aptarsime ir tokius niuansus, kaip mozaikinių plytelių klijavimas, kuris aktualus tiems, kas plyteles planuoja klijuoti patys.

Mozaikinių plytelių galimybės

Mozaika ir mozaikinių plytelių klijavimas savo galimybėmis lenkia visus kitus standartinius plytelių variantus, nes su jomis galima sukurti bet ką. Tikrai taip. Galima sudelioti tokius šedevrus, kokius leidžia mūsų vaizduotė. Įdomiais raštais, spalvomis ir ornamentais plytelės pasakoja savas istorijas. Grindų ar sienų mozaika visuomet taps dėmesį kaustančiu akcentu. Mozaikinių plytelių formų ir dydžių įvairovė yra išties milžiniška. Galima rinktis paprastesnes, mažiau išsiskiriančias, vienodos spalvos plyteles arba sukurti ką nors charizmatiškesnio panaudojant įdomesnį raštą ir formą. Tokios plytelės su įdomesniu išdėstymu ir prasilenkiančiais raštais sukuria dinamišką dekorą. Mozaiką galima rinktis iš šių plytelių formų – kvadratinės, šešiakampės, apvalios, stačiakampės ar net trikampiai ir rombai. Išties įspūdinga, tiesa?

Klijavimo niuansai ir mozaikinių plytelių tipai

Yra trys pagrindinės mozaikos rūšys – stiklo, keramikos ir akmens mozaika. Kiekviena medžiaga turi savo ypatybes ir niuansus į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį klijuojant plyteles:

Stiklo mozaika. Klijuojant stiklo mozaikos plyteles svarbu atsižvelgti į tai, kad tokios plytelės yra permatomos, dėl to gali persimatyti klijai. Svarbu parinkti tokius klijus, kad jie nekristų į akis. Tokiam sprendimui geriausia balta klijų spalva.

Keramikinė mozaika. Tai puiki medžiaga, kuri nėra reikli. Keramikinėms mozaikos plytelėms galima rinktis bet kokio tipo ir spalvos klijus.

Akmens mozaika. Jeigu klijuojamas natūralus akmuo, svarbu pasirinkti natūralaus akmens klijavimui skirtas priemones. Tokios priemonės sudėtyje neturi vandens, kuris gali paveikti plytelės spalvą.

Mozaikinių plytelių klijavimas

Aptarkime, kaip atrodo mozaikinės plytelės klijavimas. Šių plytelių klijavimo ypatumai stipriai nesiskiria nuo standartinių plytelių, esminis skirtumas – mozaika pareikalaus daugiau atidumo ir kruopštumo. Jeigu plytelių raštai turi piešinį, svarbu prieš pradedant klijuoti plyteles, ant sienos ar grindų paruošti norimą eskizą, taip lengvai suderinsite spalvas ir matysite kaip atrodys galutinis vaizdas. Jeigu plytelės rašto neturi, dėl bendro vaizdo pakaks jas išsidelioti tiesiog ant grindų.

Toliau eina kiti svarbus žingsniai, kurių labai svarbu laikytis:

1. Tinkamai paruoškite paviršių. Paviršių būtina, kiek įmanoma, gerai išlyginti, išvalyti nuo nešvarumų, kad neliktų jokių plyšių, įtrūkimų ar kalnelių.

2. Prieš pradedant klijuoti plyteles ant sienos, svarbu atlikti gruntavimą. Gruntas įsigeria į visą paviršiaus pagrindą ir sutvirtina visus birius paviršius. Jis taip pat suvienodina paviršiaus įgeriamumą ir jį sutvirtina.

3. Tepkite klijus. Klijus tepkite ant tokio ploto, kurį pavyktų išklijuoti per maždaug 10 minučių, kitu atveju, klijai išdžius anksčiau laiko. Klijus tepkite tiek ant pagrindo, tiek ant pačios plyteles, taip plytelės ir pagrindo sukibimas bus tvirčiausias.

4. Švelniai pritvirtinkite plyteles prie sienos ar grindų. Jei mozaikos plytelės naudojamos blokelių pavidalu, svarbu išlaikyti vienodą atstumą tarp visų blokelių.

5. Lengvais judesiais visas plyteles prispauskite prie paviršiaus. Svarbu užkirsti kelią plyšiams ir slinkinėjimams.

6. Viso proceso metu, kaskart mentele nuvalykite klijų perteklių, kitaip vėliau bus sunku juos pašalinti.

7. Tarpus tarp plytelių užpildykite specialia medžiaga. Svarbu atkreipti dėmesį tiek į medžiagą, kurią naudojate plytelėms, tiek ir į jų spalvą.

8. Pats paskutinis žingsnis – viską kruopščiai nuvalyti. Svarbu pašalinti visus glaisto, klijų ir kitų medžiagų likučius, paskui juos pašalinti gali būti sudėtinga.

Tinkamas mozaikinių plytelių klijavimas užtikrins plytelių ilgaamžiškumą be papildomo remonto. Svarbu atsakingai ir kruopščiai pasirinkti visas medžiagas, kurios gali lemti ne tokį sklandų ir kokybišką procesą.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.