fbpx

Kaip klijuoti plyteles eglute?

Iveta Peteraitytė: Kaip klijuoti plyteles eglute?Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-01-13
Kaip klijuoti plyteles eglute?

Visos nestandartinio formato plytelės interjerui suteikia žaismingumo, šarmo ir originalumo. Ir visai nesvarbu koks stilius vyrauja namuose – tokios grindys tikrai neliks nepastebėtos. Grindų akcentas stipriai prisideda prie bendro namų interjero formavimo, nuotaikos kūrimo. Grindims pasirinkus įvairius raštus, dydžius, formas ir tekstūras galima sukurti nuostabių, nestandartinių sprendimų. Grindų plytelės eglute tinka visiems interjero stiliams ir vis dar yra itin populiarus tarp visų klojimo variantų. Eglutės raštas tinka tiems žmonėms, kurie nebenori tradicinių raštų ir linijų, o priešingai, nori savo namus paversti charakteringais ir įdomiais. Plytelių klijavimas eglute leidžia įgyvendinti skirtas dizaino idėjas, o pats raštas gali būti klasikinio arba skandinaviško stiliaus, kuomet naudojamos medžio imitacijų plytelės. Norint sukurti modernų stilių – rinkitės akmens arba betono imitacijos plyteles. Taip pat puikiai žiūrėsis sendintų plytų plytelių imitacijos. Su tokiomis plytelėmis galima žaisti kaip tik norisi, jas dėliojant įvairiais kampais ir raštais, galima sukurti įvairių įdomių variantų. Paprasta, nesudėtinga ir originalu.

Eglutės raštas – dvelkia išskirtinumu

Plytelių klijavimas eglute vis dar neišeina iš mados. Šis raštas, kaip buvo populiarus prieš daugybę metų, taip ir liko. Vieni tai mėgsta, kiti negali net pažiūrėti. Mes tvirtai įsitikinę, jog toks raštas niekada neišeis iš mados. Kodėl? Nes visi išskirtiniai akcentai atspindi namų šeimininkų charakterį, asmenybę bei gyvenimo būdą, o skirtingų medžiagų pasiūla laisvai leidžia įgyvendinti visas norimas idėjas. Vieni renkasi dėmesį akcentuoti į baldus, kiti į detales, treti į grindis ir taip toliau. Toks raštas puikiai atrodo ne tik vonios kambaryje, bet ir virtuvėje bei svetainėje. Vis dažniau eglutės raštas klijuojamas ir komercinėse patalpose.

Kuo toliau, tuo labiau naujausios technologijos linksta ties susiliejimu su gamta. Plyteles eglute savo raštais taip pat įkūnija natūralų gamtos vaizdą. Tokiam efektui pasiekti tobulai tinka medžio imitacijos plytelės, kurios atrodo lygiai taip pat, kaip parketlentės, bet čia dar laimi ir savo praktiškumu. Norint skurti eglutės raštą taip pat galima rinktis betono, marmuro ar granito imitacijos plyteles. Tokios plytelės būna skirtingų tekstūrų, o tai dar labiau pabrėžia rašto unikalumą. Kiekviena medžiaga turi plačią spalvų ir raštų paletę, o išskirtinė plytelės forma leidžia pritaikyti plyteles įvairiam interjero stiliui. Plytelės skiriasi ne tik spalvomis ir raštais, bet ir savo dydžiais. Jos gali būti įvairiausių matmenų, pradedant keliais centimetrais, baigiant beveik metru.

Plytelių klijavimas eglute

Plytelių klijavimas eglute nėra sudėtingas, bet reikalaujantis kruopštumo, tikslumo ir strateginio mąstymo, dėl to svarbu žinoti tokio klijavimo principus. Dažniausiai klijuoti eglutės raštą grindims pradedama nuo centrinės kambario linijos, tuomet kuriamos kitos linijos pagal ją į kraštus. Bet tai tikrai nėra privaloma, tiesiog taip yra patogiausia ir lengviausia.

Tokios plytelės būna dviejų tipų – su jau nupjautais kampais arba standartinės. Standartinės formos plytelės būna pigesnės, o su jomis galima sukurti Anglišką eglutės raštą, kuris yra lengvesnis ir paprastesnis. Toks raštas laikomas klasikiniu ir vadinamas „Herringbone”. Tokios plytelės klojamos viena su kita, taip gražiai persidengdamos ir sukurdamos raštą. Pjauti kampai dažniausiai būna iki 45 laipsnių kampo, o klojamos jos gražiai sueina viena į kitą simetriškai. Visas dėliojimas vyksta lipdant „V’ raidės formą, kuomet vienos stačiakampės plytelės apačią glaudžiate prie kitos. Kartojant tokį dėliojimą sukuriamas gražusis eglės formos raštas. Klasikinės eglutės ir prancūziškos eglutės „Chevron” raštai yra labai panašūs – lentelės dedamos įstrižai, tačiau skiriasi jų sujungimo būdas. Kombinuojant eglutes raštą ir spalvas naudojamos tos pačios kolekcijos plytelės. Sienų klijavimas eglute vyksta lygiai tokiu pačiu principu.

Prancūziškos eglutės rašto klijavimas

Prancūziškos eglutės raštas primena klasikinį eglutės raštą, tačiau jam naudojamos specialiai 45 laipsnių kampu pjautos plytelės, kurios jungiamos galais. Tokiu būdu sukuriamas raštas, kurį taip pat dalija centrinė linija ir jai paralelios linijos. Kisdama plytelių kryptis sudaro taisyklingą eglutės raštą. Taip išdėliotos plytelės eglute atrodo žaviai ir stilingai.

Kokį raštą pasirinkti?

Ką rinktis, visiškai priklauso nuo norų ir poreikių. Bet galime paminėti, jog pastebėjome, kad prancūziškos eglutės „Chevron” raštus dažniau renkasi tie, kurie nori sukurti modernų interjerą. Toks raštas suteikia lengvumo, griežtumo jausmą. Tie, kurie nori daugiau klasikos, dažniau renkasi „Herringbone“ raštą. Bet tai tikrai nėra griežta taisyklė, labiau – nedidelė rekomendacija.  Norint apžiūrėti įvairius plytelių pavyzdžius gyvai, kviečiame apsilankyti mūsų salone „Apdailos namai“, kurie įsikūrę Vilniuje.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.