fbpx

Kaip klijuoti plyteles ant senų plytelių?

2022-10-02
Kaip klijuoti plyteles ant senų plytelių?

Plytelių klijavimas ant senų plytelių – yra greitas būdas, nereikalaujantis atlikti demontavimo dulkėtų darbų. Daugelis šį būdą renkasi dėl laiko taupymo arba tam, kad kuo greičiau atnaujinti seną vonios patalpą. Šiuolaikinės statybinės medžiagos leidžia rinktis tokį plytelių klijavimo būdą, tačiau reikėtų atsižvelgti į kai kuriuos niuansus. Taip pat labai svarbu užtikrinti tinkamą plytelių paruošimą, pasirinkti tinkamas medžiagas ir laikytis mūro technologijos. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip klijuoti plyteles ant senų plytelių, kokiu atveju tai daryti nerekomenduojama, kaip tinkamai paruošti plyteles naujai dangai ir kokie yra plytelės ant plytelės metodo privalumai ir trūkumai.

Ar galima ant senų plytelių klijuoti naujas plyteles?

Remontas yra gan varginantis procesas ir, be abejonės, reikalaujantis daug pastangų, laiko ir pinigų. Štai kodėl daugelis dažnai renkasi lengvesnį kelią – tiesiog dengia naujas grindų dangas ant anksčiau paklotų. Bet, deja, ne visada šis pasirinkimas būna toks lengvas ir idealus. Ar galima ant senų plytelių naudoti naujas plyteles? Klausimas, kankinantis daugelį ir aktualus tiems, kurie planuoja atnaujinti grindis vonioje ar virtuvėje, bet nori sutaupyti laiko ir pinigų senos dangos ardymui.

Estetiškai gražios keraminės plytelės yra išties populiari apdailos medžiaga grindims ir sienoms įrengti tokiose vietose kaip virtuvė ir vonios kambariai. Plytelės yra patvarios, ilgaamžiškos, ilgai nepraranda gražios išvaizdos. Tačiau laikui bėgant vonios grindų paviršius, kurio išvaizda nesikeičia, gali tiesiog pabosti. Ir jei kambario dizainas yra radikaliai atnaujintas, senoji danga gali neatitikti naujo interjero. Tokiais atvejais nelieka nieko kito, kaip tik kloti naujas plyteles.

Ir čia dažnai kyla klausimas – ar galima atnaujinti vonios kambarį nepašalinant senųjų plytelių? Plytelių demontavimas yra sunkus, varginantis darbas, susijęs su daug šiukšlių ir dulkių. Pagrindinės priežastys, kodėl žmonės renkasi šį kitokį būdą:

1. Taupomas laikas ir pinigai.
2. Senos dangos demontavimo vargas ir sunkumai, kurie dažnai siejami su tuo, kad reikia pašalinti cemento mišinio likučius.
3. Reikia išlyginti pagrindą nuėmus plyteles, kad būtų galima pakloti naują keraminę dangą.
4. Daug dulkių, šiukšlių ir purvo.

Todėl iš viso to, ką matome išvardinta aukščiau, senų plytelių dangos išsaugojimo klausimas yra tikrai aktualus.

Kada atliekamas naujų plytelių klijavimas ant senų plytelių?

Jei numatomas naujų plytelių klijavimas ant senų plytelių, pirmasis žingsnis – esamos dangos būklės įvertinimas. Visų pirma turi būti laikomasi dviejų privalomų taisyklių:

1. Sena plytelė turi būti tolygaus mūro, be didelių skirtumų tarp skeveldrų. Jei skirtumai yra didesni nei 5 mm, tai gali neigiamai paveikti naujos plytelės montavimo ant senosios plytelės kokybę. Taip yra dėl to, kad plytelių klijai gali šiek tiek susitraukti. Esant skirtingam sluoksnio storiui, atitinkamai susitraukimas taip pat bus skirtingas. Dėl to paviršius neturės reikiamo lygumo, o apdaila neatrodys labai estetiškai.

2. Sena plytelė turi būti tvirtai pritvirtinta prie pagrindo. Esant blogam sukibimui, eksploatacijos metu tai gali sukelti plytelių klijų įtrūkimų susidarymą ir naujos apdailos lupimąsi. Net jeigu spaudžiant senąją plytelę ji nejuda, jos tvirtumą rekomenduojama patikrinti bakstelėjus guminiu plaktuku. Dėl lengvų smūginių apkrovų skeveldros neturėtų nukristi.

3. Jei šios sąlygos yra įvykdytos, galite pradėti dėti plyteles ant plytelių. Kaip ir bet kuriuose kituose statybos darbuose, klijavimas atliekamas dviem etapais – paruošiamieji darbai ir tiesioginis montavimas.

Senų plytelių paruošimas naujam klojimui

Kitas klausimas – kaip klijuoti plyteles ant senų plytelių? Dažniausiai plytelės naudojamos kaip apdailos medžiaga drėgnose patalpose, pavyzdžiui, vonios kambariuose ir virtuvėse. Eksploatacijos metu ant sienų ir grindų paviršiaus kaupiasi nešvarumai, riebalai, suodžiai, cheminių medžiagų plėvelė (buitinė chemija, muilo dėmės, asmens higienos priemonių likučiai). Be to, remonto metu ant plytelių gali patekti statybinių šiukšlių, skiedinio likučių ir panašių teršalų. Visi jie turėtų būti pašalinti pasiruošimo etape. Atliekant parengiamąjį darbą, rekomenduojama atlikti tris pagrindinius veiksmus:

1. Plytelių siūlių apdirbimas
2. Paviršiaus pilingas
3. Riebalų šalinimas

Bėgant metams plytelių siūlėse kaupiasi nešvarumai, riebalai ir bakterijos. Dėl šios priežasties jiems reikia skirti nemažai dėmesio. Jei įmanoma, seną skiedinį geriausia sugramdyti siauru kaltu, vieliniu šepečiu ar šlifavimo diskais. Paviršiaus paruošimui geriausiai tinka gręžtuvas arba šlifuoklis. Rekomenduojama naudoti antgalį su plieniniais šeriais. Jis yra kietesnis, todėl galima geriau pašalinti nešvarumus ar skiedinio likučius. Lupimo stadijoje svarbu, kad ant glazūruotos blizgios plytelės būtų nedideli įbrėžimai. Vėliau jie padidins sukibimą ir padarys plytelių ant plytelių klojimą patikimesnį. Tokius įpjovimus galima padaryti šlifuojant vidutinio grūdėtumo šlifavimo lakštu. Dirbdami būtinai naudokite kvėpavimo kaukes ir akių apsaugos priemones, be to, svarbu, kad būtų užtikrintas kokybiškas patalpos vėdinimas.

Riebalų šalinimas yra paskutinis paruošimo etapas. Jį sudaro apnašos ir kiti teršalai, kurie neigiamai veikia sukibimą. Paviršiaus riebalų šalinimas atliekamas naudojant muilo tirpalą. Galite naudoti nebrangų skystą muilą, praskiestą nedidele dalimi vandens. Po valymo muilo tirpalu paviršius kruopščiai nuplaunamas šiltu vandeniu 2-3 kartus, kol visiškai pašalinami nešvarumų pėdsakai.

Naujų plytelių klijavimas ant senų plytelių

Naujų plytelių klijavimas ant senų plytelių turėtų prasidėti nuo paviršiaus išlyginimo, tose vietose, kur trūksta aukščio. Išlyginus plytelių klijus, svarbu palaukti, kol jie visiškai sukietės. Priklausomai nuo klijų gamintojo rekomendacijos, tai gali būti 12-24 valandos. Tada paviršius vėl apdorojamas giliai prasiskverbiančiu gruntu. Kitas žingsnis – ant senos plytelės priekinio paviršiaus užtepti specialų gruntą. Procedūrą galite atlikti teptuku ar voleliu, atidžiai stebėdami, ar tepimas yra vienodas. Tokių gruntų gamintojai į savo sudėtį prideda pigmento, dažniausiai rožinės spalvos. Taip pasiekiama galimybė vizualiai kontroliuoti, ar sluoksnyje nėra „tarpų“. Paskutinis etapas yra tiesioginis plytelių klijavimas. Iš anksto paruoštos plytelės dedamos ant paruošto paviršiaus taip pat, kaip ir ant įprastos dangos.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.