fbpx

Didelių plytelių klijavimas - ką verta žinoti?

Iveta Peteraitytė: Didelių plytelių klijavimas - ką verta žinoti?Parašė: Iveta Peteraitytė

2024-03-13
Didelių plytelių klijavimas - ką verta žinoti?

Didelės plytelės naudojamos vis dažniau ir dažniau. Suklotos ant sienų ir grindų, jos sukuria vientisą, lygų ir akiai malonų estetinį vaizdą. Tokias plyteles labai mėgsta modernaus, modernios klasikos stiliaus mylėtojai. Bet kurių plytelių klijavimas reikalauja kruopštaus pasiruošimo. Pradžiai svarbu surinkti tikslingos informacijos, o paskui įsigyti medžiagų ir kibti į darbus. Didelio formato plytelių klijavimas tampa vienas populiariausių metodų, bet dėl jų dydžio dažnai pridaroma klaidų. Dėl to, toks klijavimo metodas reikalauja dar didesnio pasiruošimo nei klijuojant mažas plyteles. Norim pabrėžti, jog dideles plyteles vadinam tokias, kurių kraštinių ilgis siekia nuo 60 cm iki net 300 cm. Straipsnyje aptarsime tam tikrus niuansus, kad didelių plytelių klijavimas neatrodytų toks baisus ir trapus dalykas.

Kaip klijuoti dideles plyteles?

Didelių plytelių klijavimas yra sudėtingesnis procesas, nes tokia plytelė reikalauja stipresnio sukibimo su pagrindu. Taip pat dėl savo dydžio ją sunkiau lygiuoti, kloti ir stumdyti. Klijų dengimas taip pat yra labai svarbi klijavimo proceso dalis. Plytelių klijus ant didelių plytelių labai svarbu tepti skirtingomis kryptimis – viena kryptimi ant plytelių, o priešinga kryptimi ant dedamo pagrindo. Toks dvipusis klijavimo būdas taip pat svarbus ir tuomet, kai siena arba grindys būna ne vientiso paviršiaus, kai paviršius būna grubesnis. Tai užkerta kelią susidaryti nereikalingiems oro tarpams, kurie palieka tuščias ertmes. Klijuojant dideles plyteles svarbu pasirinkti ir tinkamus, specialius klijus. Jie turėtų turėti aukštesnius nei C1 klasės sukibimo rodiklius. Puikiai tinka C2 rodikliai. Taip pat klijai turėtų būti atsparūs deformacijoms (S1 klasė). Nesvarbu, kokios plytelės bus dedamos, paviršius ant kurio bus dedama plytelė turi būti sutvarkyta ir tinkamai paruošta. Pagrindas turi būti lygus ir švarus, be jokių nuolydžių ir trūkių. Gamybos metu, didelių plytelių klijuojamoji pusė būna padengiama baltais milteliais, kurie mažina sukibimą. Dėl to svarbu, prieš klojant plyteles juos gerai pašalinti.

Kaip patikrinti pagrindo lygumą?

Prieš pradedant kloti plyteles ant sienų ar grindų, būtina įsitikinti, ar pagrindas lygus. Ar galima tai padaryti greitai ir nesudėtingai? Tikrai taip. Sienų ar grindų lygumą galima įvertinti naudojant specialų aliuminio gulsčiuką. Jo ilgis dažniausiai būna 2 metrai. Pridėkite gulsčiuką prie vietų, kurias norite apžiūrėti ir stebėkite, ar nelieka didesnių tarpų nei 3 ar 4 mm. Jeigu pagrindas nelygus, jas pasižymėkite. Viską apžiūrėję liks tas vietas išlyginti specialiu lyginamu mišiniu.

Didelių plytelių tarpų užpildymas 

Klojant didesnes plyteles viena šalia kitos, rekomenduojama padaryti kuo siauresnius tarpelius. Tuomet svarbu pasirinkti kokybiškus siūlių užpildus, kurie užtikrins gerą plytelių sukibimą, jų ilgaamžiškumą ir gražią estetinę išvaizdą.

Pasitaikančios klaidos, kurių geriau išvengti

Kad didelių plytelių klijavimas būtų sklandus ir patvarus, aptarsime dažniausiai pasitaikančias plytelių klijavimo klaidas:

1. Neparuoštas pagrindas. Tai vienas svarbiausių dalykų, kurio apeiti tikrai nevalia. Prieš klijuojant plyteles kelis kartus įsitikinkite, kad klojamas pagrindas yra sausas, lygus, tvirtas ir švarus.

2. Nenaudojamas gruntas. Šio etapo tikrai nereikėtų praleisti. Nors taupant, būna ir taip. Gruntavimas užtikrina tvirtą sukibimą su plytele ir klijuojamu pagrindu.

3. Pasirenkami netinkami klijai. Klijai yra vienas svarbiausių aspektų visame klijavimo procese. Tik su kokybiškais ir tinkamais klijais galima tikėtis ilgalaikės ir patvarios plytelių dangos.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.