fbpx

Kaip klijuoti plyteles ant gipso kartono?

Iveta Peteraitytė: Kaip klijuoti plyteles ant gipso kartono?Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-06-01
Kaip klijuoti plyteles ant gipso kartono?

Plytelės vis dar lieka labai populiari apdaila ne tik vonios ar virtuvės kambariuose, bet taip pat ir kitose patalpose, tokiose kaip garažas, sandėliukai ir pirties zonos. Nenuostabu, nes tai pats praktiškiausias ir patogiausias būdas kur pastoviai kaupiasi drėgmė ir vyrauja temperatūrų šuoliai. Renkantis plyteles kyla natūralus klausimas – ar plytelių klijavimas galimas ant visų paviršių? Mes atsakom – dažniausiai taip. Vis tik reikia žinoti visus klijuojamo paviršiaus niuansus, jį tinkamai paruošti ir laikytis visų instrukcijų. Plytelių klijavimas ant gipso kartono taip pat įmanomas ir nėra labai sudėtingas. Prieš klijuojant svarbu atlikti namų darbus ir išsiaiškinti ką galima daryti, o ko ne, tuomet darbai vyks sklandžiai ir greitai. Tuoj pat viską ir aptarsime.

Ar galima klijuoti plyteles ant gipso kartono?

Pradžiai atsakysime į klausimą, ar išvis galima klijuoti ką nors ant gipso kartono. Taigi, atsakymas – taip, galima. Bet tai tikrai nėra galutinis atsakymas, kuriuo reiktų vadovautis. Svarbu aptarti visus sunkumus, kurie gali iškilti ir žinoti, kaip tinkamai paruošti šį paviršių. Tik gerai supratus visus niuansus galima kibti į darbus. Šiais laikais gipso kartonas yra naudojamas renovuojamuose ar naujai statomuose pastatuose, nes ši medžiaga yra labai praktiška ir ilgai tarnauja. Plytelių klijavimas ant gipso paviršiaus nėra sudėtingas procesas – jas kloti galima tiek namų erdvėse, tiek komercinėse patalpose.

Yra tam tikrų taisyklių, kurių reiktų laikytis, norint, kad plytelių klijavimas būtų atliktas gerai ir gražiai:

• Plytelių klijavimas ant gipso kartono reikalauja kruopštaus skaičiavimo. Montuojant svarbu laikytis tikslios geometrijos. Plytelių klojimas ant tokio paviršiaus neturi būti aplaidus ar padarytas paskubomis;

• Renkantis gipso plokštę, būtinai atsižvelkite į kambario, kuriame atliksite remontą, ypatybes. Vonios kambaryje, virtuvėje ar pirtyje būtinai rinkitės gipso plokštę, kuri pasižymi dideliu atsparumu drėgmei. Priešingu atveju, visas atliktas darbas Jus džiugins ganėtinai trumpą laiką;

• Atidžiai apsvarstykite gipso kartono rėmo konstrukciją. Visi rėmų elementai turi būti toje pačioje linijoje. Kiekvienas konstrukcijos elementas turi būti pritvirtintas, kad pagrindas būtų tvirtas ir stabilus;

• Atminkite, kad tarp gipso kartono plokštės ir esančios sienos turi būti nedideli tarpai.

Tinkamai paruoškite paviršių ir pradėkite gruntuoti

Kaip ten sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Ir tai galioja absoliučiai viskam, net tinkamam gipso plokštės paruošimui, prieš pradedant plytelių klijavimo darbus. Paruošti plokštes klijavimui reikia iškarto po to, kai bus sudėti visi gipso lakštai. Pradžiai padarykite reikiamas skyles vamzdžiams, rozetėms ir kitoms komunikacijoms ir detalėms. Tuomet pradedamas gruntavimas, kuomet reikės tinamo volelio. Norint pagerinti sukibimą, gipso kartoną būtina gruntuoti 2 sluoksniais. Ne mažiau. Čia svarbu paminėti, jog gipso kartono siena iš savęs yra netvirta ir gan trapi, dėl to kuo tvirtesne ją paversime, tuo plytelės laikysis geriau ir stabiliau. Gruntas taip pat neleis drėgmei įsiskverbti ten, kur jai nereikia. Kitas svarbus žingsnis, padedantis užtikrinti, kad plytelių klijavimas būtų sėkmingas, – tai hidroizoliacinės dangos padengimas. Ji reikalinga, jeigu plytelės klijuojamos vonioje ar kitoje vietoje, kur būna daug vandens. Hidroizoliacija yra tepama kelis kartus ant sauso ir švaraus paviršiaus. Turite įsitikinti, kad gruntas jau pilnai išdžiuvęs. Taip pat naudokite ir hidroizoliacinę juostą, kuri naudojama kampams ir įvairiems kitiems sujungimams.

Plytelių klijavimas ant gipso kartono: nuo ko pradėti?

Paruoškite klijus. Į indą įpilkite reikiamo vandens kiekio ir sumaišykite klijus. Svarbu maišyti greitai ir stipriai, kad klijai nesustingtų į gumulus. Nemaišykite visų klijų vienu kartu, geriau tai daryti dalimis. Tai ypač svarbu tiems, kas klijuoja plyteles pirmą kartą.

Pradėkite klijuoti. Pradžiai būtinai įsitikinkite, kad pagrindas ant kurio bus klijuojamos plyteles yra lygus, švarus ir sausas. Ant jo neturi būti jokių įtrūkimų, įskilimų ar kalnelių. Tai labai svarbu, norint, kad plytelė gražiai priglustų, laikytųsi ir būtų lygiai priklijuota. Specialia mentele, tiesia linija, tepkite klijus tiesiai ant gipso kartono pagrindo. Viską tolygiai paskirstykite. Pradėkite kloti plyteles nuo sienos krašto, geriausiai nuo antros arba trečios eilės nuo žemės. Kol klijai neišdžiūsta sudėkite visas plyteles. Tuomet ir vėl užtepkite klijų ant kitos sienos dalies. Norint gauti vienodus tarpus tarp plytelių, naudojami plastikiniai kryželiai. Jie dedami į plytelių tarpus ir pašalinami po to, kai klijai išdžiūsta.

Tepkite plytelių siūles. Tuomet, kai visų plytelių klijavimas yra užbaigtas, leiskite pilnai išdžiūti klijams ir imkitės siūlių užpildymo etapo. Tai gali užtrukti iki 2 parų. Tik pilnai išdžiuvus klijams galima plytelių tarpus padengti specialiu glaistu. Glaistyti pradėkite nuo kampo arba sienos krašto. Naudokite mentelę arba specialią guminę glaistyklę. Užtepus visus tarpelius glaistu, dar kartą patikrinkite, ar viskas tikrai gerai pasidengė. Užtepus glaistą į visus tarpus palaukite 15 minučių, kol jis įsigers ir mentele nuvalykite jo perteklių perbraukdami mentele per paviršių. Tai kartoti galite kelis kartus, prieš kiekvieną kartą gerai nuplovus mentelę.

Nuvalykite plyteles. Paskutinis žingsnis, kai viskas jau gerai išdžiuvę ir prilipę, viską gerai nuvalyti drėgna šluoste.

Kiti naudingi patarimai, norint klijuoti plyteles ant gipso kartono

Pateiksime keletą subtilybių, kurios padės užtikrinti, kad plytelių klijavimas ant gipskartonio būtų sklandus ir lengvas:

• Profesionalai rekomenduoja atsisakyti volelio ar šepetėlio, gruntui užtepti geriau naudoti dantytą glaistyklę;
• Klijus skieskite vandeniu tol, kol masė pasidarys tiršta ir vientisa, tarsi grietinė. Būtent ši konsistencija leidžia pasiekti maksimalius klijavimo rezultatus;
• Mažas plyteles prie sienos prispauskite rankomis. Jei plyteles didelės, naudokite tam plastikinius plaktukus su guma;
• Plytelių klijavimas turėtų būti vykdomas palaipsniui. Maždaug kas 5 eiles padarykite pusvalandžio pertrauką. Šis paprastas triukas padės sumažinti įtampą ir nuovargį;
• Visada tikrinkite sienos lygumą specialiu gulsčiuku. Tai padės išvengti netikėtai susidariusių nelygumų, kuriuos paskui, klijams išdžiuvus, pakeisti bus jau sudėtinga.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.