fbpx

Balkono interjero idėjos. Profesionalų patarimai

dalia: Balkono interjero idėjos. Profesionalų patarimaiParašė: dalia

2022-04-27
Balkono interjero idėjos. Profesionalų patarimai

Daugiabučio gyventojai dažnai skundžiasi maža erdve ir ankštomis patalpomis, tačiau niekam neateina į galvą, kad ją galima padidinti, įrengus dar vieną kambarį tiesiog balkone. Taip atsitiko, kad bėgant metams balkonai dažniausiai tarnavo kaip nereikalingų daiktų sandėliai, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje viskas yra kitaip. Remontai ir pertvarkymai palietė ne tik namų kambarius, bet pasiekė ir, iš pirmo žvilgsnio, negyvenamas patalpas, tokias kaip balkonas. Pasitelkus šiek tiek išradingumo ir fantazijos net ir nedidelį balkoną galima paversti patogia poilsio zona, o galbūt netgi darbo ar vaikų kambariu. O šiame straipsnyje pakalbėsime kokios balkono idėjos madingiausios, nuo ko pradėti balkono įsirenginėjimo darbus, aptarsime balkono apdailos ir interjero pavyzdžius.

Balkono apdaila – nuo ko pradėti?

Grindys

Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį įsirenginėjant balkoną, yra balkono grindys. Čia dažnai galima aptikti nemalonią staigmeną, pavyzdžiui, pliko betono ar visiškai išblukusių ir įtrūkusių plytelių vaizdą. Nenorint keisti viso pagrindo, galima bandyti jį tik uždengti. Padės dirbtinė žolė ar denio lentos. Naudojant šias medžiagas, jums nereikia jaudintis dėl stiprių liūčių, nes jos skirtos naudoti lauke.

Baldai

Kaip ir minėjome balkonai butuose dažnai tampa vieta, kuri naudojama kaip sandėlys. Jis dažnai tampa nenaudojamų daiktų, ar tokių kaip dviračiai ar senos spintos, laikymo vieta, o žiemą daugelyje namų atlieka šaldytuvo vaidmenį. Laimei, gražaus dizaino balkonai yra madingi, todėl šią erdvę nesunkiai galima paversti poilsio oaze.

Rinkdamiesi balkono baldus turite atsižvelgti į balkono plotą. Mažiausiuose balkonuose galite naudoti pakabinamus stalus ir nedideles sulankstomas kėdes. Baldus balkono zonai galite pasigaminti net patys, naudodami medines vaisių dėžes ir padėklus.

Dekoracijos

Kuriant balkono dizainą vertėtų nepamiršti: neperkrauti ankštos erdvės dideliu kiekiu dekoracijų. Stenkitės sutelkti dėmesį į mažus ir atmosferinius dalykus, pvz., žibintus, subtilias pakabinamas dekoracijas, tokias kaip plunksnos, pinti krepšeliai ar paveikslai. Renkantis interjero detales reikia pagalvoti, kaip įrengtas jūsų balkonas ir ar galima jame palikti tam tikrus daiktus.

Ramius sienų tonus, galima paįvairinti ryškiais dekoro elementais. Praktiška medžiaga – keramikinės plytelės arba dekoratyvinis akmuo. Jie yra atsparūs šalčiui, lengvai valomi nuo nešvarumų ir yra patvarūs.

 

Dar vienas įdomus sprendimas – dekoratyvinis tinkas. Jo pagalba sukuriama tam tikra akcentinė siena pagyvinanti balkono vaizdą. Būtent toks dekoratyvinio tinko sprendimas nereikalauja ypatingos priežiūros – patvarus, gerai nuplaunamas šepečiu.

Skirtingos balkono erdvės – 8 idėjos

Pakanka šiek tiek fantazijos ir noro, kad balkonas taptų komforto ir poilsio zona namuose. Todėl siūlome peržvelgti siūlomus interjero variantus. Balkono idėjos – vieta jūsų įkvėpimui ir kūrybiškumui pasireikšti. 

1. Atviro balkono dizainas

Net ir atvirą balkoną galima paversti stilinga poilsio zona, visus paviršius apdailinant drėgmei atspariomis medžiagomis.

Patarimas! Praktišku sprendimu nedideliam balkonui gali būti, pavyzdžiui, iš viršaus atsidarantys stalčiai, taip galima gauti papildomos vietos daiktų sandėliavimui. Tos pačios dėžės gali būti naudojamos kaip patogus suoliukas.

Baldai

Turint minimalų įrankių rinkinį be specialių įgūdžių, iš natūralios medienos savo rankomis galima sukonstruoti balkono baldus. Tokie baldai taps šeimininkų pasididžiavimu, kartu suteikdami ypatingą išskirtinį ir unikalų vaizdą ne tik balkonui, bet ir visam namui.

Sulankstomi baldai neužims daug vietos, be savo funkcionalumo, jie bus be galo praktiški ir patogūs.

Pinti baldai puikiai tiks atviram balkonui. Jie nereikalauja ypatingos priežiūros ir tuo pačiu atlaikys bet kokias oro sąlygas.

2. Darbo zona balkone

Be abejonės daug daugiau galimybių atsiranda tada, kai balkonas yra įstiklintas ir atlikti visi reikiami šiltinimo darbai. Esant tokiaim zonos paruošimui, įdėjus šiek tiek pastangų, galima sukurti jaukią ir funkcionalią zoną netgi mažame plote.

Įrengti darbo vietą ar net visą ofisą balkone – puikus pasirinkimas darboholikams, kuriems taip trūksta nuošalaus ir ramaus kampelio namuose. Norint sukurti darbo zoną, reikia tikrai minimalių lėšų.

Net mažiausiame balkone galite sukurti elegantišką ofisą. Čia nereikia daug baldų – patogus fotelis ar kėdė, darbo stalas ir nedidelės lentynėlės ofiso įrangai ir dokumentacijai laikyti.

Darbo kambario sienų apdailai galima pasirinkti medieną, tinką ar dekoratyvinės plytas, kurios užtikrins reikiamą garso izoliaciją.

Tokio kambario dizainas gali būti bet kokio stiliaus – šiandien ypatinga pirmenybė teikiama klasikai, jos prabanga ir harmonija nėra pavaldi metams.

Populiarumu nenusileidžia minimalizmas ir modernumas.

Praktiškumo sumetimais balkone galite vienu metu įrengti kelias zonas, pavyzdžiui, įrengti nedidelę, bet patogią darbo zoną, o laisvalaikiui ir poilsiui priešingame kampe pastatyti sulankstomą sofą.

3. O kodėl balkono zonos neišnaudojus vaikų kambariui?

Tuščią balkoną paversti vaikų kambariu ar žaidimų zona mažame bute su mažu vaiku – būtent tai, ko jums reikia!

Skeptikams ši idėja atrodys neįtikėtina, tačiau galite būti tikri, kad įrengti vaikų kambarį su individualiu, tuo pačiu paprastu dizainu, visiškai įmanoma išnaudojus balkono erdvę.

Vaikiški baldai, kaip taisyklė, yra gana ergonomiški ir kompaktiški, todėl puikiai tiks mažame kambaryje.

Kitas paprastas ir neįprastas sprendimas vaikų kambariui gali būti erdvės padidinimas, derinant balkoną su vaiko kambariu.

Tokiu atveju galite suteikti laisvę savo fantazijai ir kurti ką tik norite. Tačiau nepamirškite, kad kambarys atrodys daug patogesnis ir patrauklesnis, jei jis bus funkcionalus išskirsčius jį pagal zonas.

Stiklinės stumdomos durys suteikia lengvumo ir padalija patalpą į zonas.

 

4. Balkono idėjos valgomojo zonai ir virtuvei

Turint nedidelę virtuvę, sunku joje skirti vietos pilnavertei valgomojo zonai. Šią funkciją gali atlikti gerai įstiklintas balkonas.

Patogiausia būtų padidinti erdvę išardžius sieną, tarp virtuvės ir balkono galima sukurti atskirą valgomąjį, ko taip trūksta Jūsų bute.

Šiandien dienai, dažnai galima rasti kombinuotą balkoną su virtuvės kambariu arba virtuvę, perkelta į balkoną. Dizaino idėjos nežino ribų, tinkamai išdėstę baldus ir buitinę techniką neturėsite problemų dėl vietos trūkumo.

5. Poilsio zona balkone – paprastos idėjos ir naudingi patarimai

O jeigu balkone įrengsite poilsio zoną? Be to, jei vaizdas pro langą traukia ir neleidžia atitraukti akių, ši vieta tikrai taps jūsų mėgstamiausiu kambariu iš visų kitų.

Ankštose buto sienose niekada nebus nuošalios vietos ramiam poilsiui, vienam su savimi ar atvirkščiai – pokalbiui su mėgstama kompanija. Sutikite, kiekvienas iš mūsų nori atsipalaiduoti po sunkios kasdienybės ar išgerti puodelį kavos sėdint patogioje ir lengvoje kėdėje, grožėdamiesi vaizdu pro savo namų langą.

Nepriklausomai nuo kambario ploto – balkone galima įrengti nuostabią poilsio zoną, kurioje gali būti viskas, ko reikia.

6. Dirbtuvės balkone

Kūrybingam žmogui, mėgstančiam laisvalaikį leisti kuriant įdomius dalykus savo rankomis, priimtiniausias sprendimas būtų įrengti atskirą dirbtuvę balkono zonoje.

Labai svarbu apgalvoti visas vietas, kur bus saugomi darbo įrankiai ir smulkmenos.

7. Miegamasis balkone, kodėl gi ne?

Idėja paversti balkoną mažu jaukiu miegamuoju nesunkiai įgyvendinama.

 

8. Balkono zonoje įrengta drabužinė

Patogi ir funkcionali drabužinė, balkono zonoje yra puikus pasirinkimas. Norint tai padaryti, pakanka pasirūpinti aukštos kokybės kambario izoliacija ir tinkama sienų apdailą.

Tikimės, kad pasisėmėte idėjų balkono atnaujinimui! Kviečiame užsukti į mūsų saloną „Apdailos Namai“, kur mūsų dizaineriai pakonsultuos Jus dėl apdailos medžiagų ir plytelių.

Taip pat įkvėpimo kviečiame semtis mūsų Pinterest ar Instagram paskyrose.

Susiję straipsniai

Balkonų apdaila – ką reikia žinoti prieš įsirengiant? Buto balkono interjero idėjos. Ekspertų patarimai Balkono įrengimo gidas Terasa balkone: kaip įsirengti? Įstiklinto balkono apdaila – ką reikia žinoti prieš įsirengiant?
daliaParašė: dalia