fbpx

Balkono įrengimo gidas

dalia: Balkono įrengimo gidasParašė: dalia

2023-03-20
Balkono įrengimo gidas

Situacijos, kai atviras balkonas naudojamas kaip nereikalingų daiktų saugykla, yra gana dažnos. Tokį sprendimą vargu ar galima pavadinti geriausiu. Jei surūšiuosite nereikalingus daiktus, tikrai paaiškės, kad didžiąją dalį jų galima saugiai išmesti. O laisvoje vietoje pavyks surengti nuostabų kampelį poilsiui. Balkono įrengimas nėra sudėtingas, tačiau pradedant darbus būtina atsižvelgti į visas jo išplanavimo ypatumus. Atviras balkonas neapsaugotas nuo oro sąlygų, o žiemą praktiškai nenaudojamas. Renkantis jo apdailą, pirmenybę turėtumėte teikti drėgmei ir šalčiui atsparioms medžiagoms, pvz., lauko plytelėms. Reikia gerai apgalvoti, kokie baldai ne tik gerai atrodys, bet ir ištvers liūtį. Bet jei pasirūpinsite tinkamu balkono įrengimo dizainu, jis gali tapti mėgstamiausia jūsų poilsio vieta. Arbatos ar kavos gėrimas, įdomios knygos skaitymas ar vaizdas pro langą – tokios ramybės akimirkos mūsų laikais yra ypač vertingos. O sodas balkone savo ryškiomis spalvomis dar labiau džiugins akį. Todėl šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, kaip sukurti jaukią poilsio vietą išnaudojus balkono zoną ir pasidalinsime balkono įrengimo idėjomis.

Ką pasirinkti grindų ir sienų apdailai įsirenginėjant balkoną?

Grindų klojimas paprastai pradedamas nuo grindų lyginimo, ant kurio klojama danga. Geriausios balkono grindų apdailos medžiagos yra:

  • Drėgmei atsparūs dažai. Juos galima naudoti, bet turite žinoti, jog tai trumpalaikė apdaila ir po kelerių metų jums prireiks remonto.
  • Akmens masės plytelės. Būtina pasirinkti medžiagas, pasižyminčias aukštomis apsauginėmis savybėmis ir grubiu paviršiu.
  • Terasos paklotai. Pasižymi lengvumu ir puikiomis hidroizoliacinėmis savybėmis. Tokios grindys atvirame balkone tarnaus tikrai ilgai.

Įsirenginėdami sodą balkone, turėtumėte pasirūpinti ir sienų apdaila. Medžiagos parenkamos pagal tuos pačius principus kaip ir grindų atveju. Apdailos medžiagos, pvz., sienų plytelės, turi būti atsparios drėgmei ir purvui ir tinkamos ilgalaikiam eksploatavimui.

Keli sienų apdailos pavyzdžiai:

  • Tinkas. Būtina pasirinkti fasadų medžiagą, kurioje yra specialių priedų, kurie apsaugo nuo įtrūkimų atsiradimo;
  • Akmens masės plytelės;
  • Dailylentės.

Balkono įrengimas gali būti atliekamas įvairiai, tačiau rekomenduojame šiuos laiko patikrintus variantus, su kuriais balkonas atrodys gražiai ir tarnaus ilgą laiką.

Balkono įrengimas ir apšvietimas

Prieš pradedant remontą, būtina pagalvoti apie balkono apšvietimą. Galų gale, geriau iš anksto padaryti skyles laidams, kad vėliau nepažeistumėte apdailos.  Balkonų įrengimo idėjos ir tai, kokios lempos tinka balkono apšvietimui, priklauso nuo savininkų skonio. Tačiau nepamirškite, kad kalbame apie atvirą vietą, gerai atrodytų gatvių stiliaus šviestuvai.

Kaip sukurti jaukų kampelį balkono erdvėje?

Atsižvelgiant į dizaino idėjas, galima vadovautis dviem principais. Pirmasis variantas – visą balkono dizainą priderinti prie bendros interjero stilistikos. Kitas sprendimas – padaryti balkoną kontrastingą, skirtingą nuo bendros interjero krypties, bet kartu su juo harmoningą.

Atkreipkite dėmesį į balkono dydį

Įrengiant balkoną interjeras ir visi kiti sprendimai labiausiai priklauso nuo to, kiek turime laisvos erdvės, todėl pirmiausia reikėtų įvertinti būtent šį niuansą. Jei erdvė maža, balkono įrengimas turėtų būti pradėtas nuo smulkių daiktų pasirinkimo, kadangi jie neužima daug vietos: sulankstomos kėdės ir stalai, lengvai transformuojami baldai. Jaukumui sukurti rinkitės švelnius audinius arba šiltas spalvas.

Dideliems balkonams siūloma rinktis įdomius kilimus, pakabinamus hamakus, minkštus baldus – šiuo atveju balkonų įrengimo idėjos tampa gerokai platesnės. Ši balkono erdvė idealiai tinka poilsiui, draugų susibūrimui, todėl tikėtina, kad čia tiks ir dideli balkono baldai, tad apsiriboti negalite, o galbūt šią erdvę galėsite panaudoti įvairioms reikmėms, atskiriant zonas. Nepamirškite, kad balkono įrengimas, visų pirma, priklauso nuo jūsų turimos vizijos!

Balkono baldai, kokius pasirinkti?

Balkono išdėstymas beveik visada prasideda nuo baldų pasirinkimo. Tokiu atveju apsvarstykite erdvės dydį ir pagalvokite, kiek žmonių ten paprastai praleis laiką. Balkonų komplektus gali sudaryti įvairus baldų kiekis, tačiau nereikėtų jais užpildyti visos erdvės. Dažnai užtenka stalo ir poros kėdžių, o atėjus daugiau svečių iš kambario galima atsinešti papildomų pufų ir kitų baldų. Didelės pagalvės gali būti pritaikytos ir sėdėjimui – jos ypač pravers, jei balkone nėra tiek daug vietos.

Svarbi savybė, kad balkono įrengimas nekeltų rūpesčių ateityje, – visi daiktai turi būti atsparūs drėgmei, kad lietus jų nesugadintų. Šiltuoju metų laiku patogius balkono baldus galite išnaudoti net ir pietų miegui.  Vasaros balkonas puikiai atrodys su elegantiškais pintais iš rotango baldais.

Apsauga nuo saulės ir vėjo

Jeigu balkonas neįstiklintas, reikia pasirūpinti, kad čia būtų galima leisti laiką bet kokiu oru. Tam dažnai naudojami skėčiai ir markizės, kurios ne tik gelbsti nuo stipraus vėjo ar lietaus, bet ir sukuria papildomą pavėsį kepinant saulei.

Balkonų įrengimo idėjos: pridėkite gyvybingumo

Kad balkono dizainas būtų ir stilingas, ir gyvybingas, reikėtų pagalvoti apie papildomus interjero akcentus. Balkoną galima paversti sodo kampeliu, augalų niekada nebūna per daug: jie sukuria komfortą, galima rinktis ir gyvus, ir dirbtinius augalus. Be to, galite naudoti įdomesnius vazonus. Renkantis pagrindinius šios erdvės baldus, nebijokite ryškių spalvų. Jie įneš daugiau žaismingumo, vasaros ir laisvės jausmo.

Atsižvelkite į savo poreikius

Nesvarbu, balkonas didelis ar mažas, jį galima suprojektuoti pagal gyventojų poreikius. Tai gali būti mini baras arba mini darbo vieta. Galite rinktis iš daugybės sulankstomų ar nedidelių baldų: baro stalų ir kėdžių. Visada yra būdų, kaip išnaudoti šią papildomą erdvę – svarbiausia pagalvoti, ko labiausiai norite ir kokios balkonų įrengimo idėjos sukasi jūsų galvoje.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

daliaParašė: dalia