fbpx

Balkonų apdaila - ką reikia žinoti prieš įsirengiant?

Iveta Peteraitytė: Balkonų apdaila - ką reikia žinoti prieš įsirengiant?Parašė: Iveta Peteraitytė

2022-11-15
Balkonų apdaila - ką reikia žinoti prieš įsirengiant?

Atsikeli anksti ryte, kol šeimos nariai dar miega. Pasidarai juodos, ką tik sumaltos kavos, kurios aromatas pažadina dar neprilietus puodelio lūpomis. Pasiimi knygą ir išsliūkini į balkoną. Užsidarai duris ir paneri į užplūstantį pojūčių pasaulį, kuriame norisi būti tol, kol iš lėto brazdantis miestas apgaubtame rūke pradeda busti. O paskui, po laiko skirto sau, jau galima šokti į įprastą dienos rėžimą ir keliauti užkariauti pasaulio.

Taigi. Balkonas. Tai vieta, kuri nepasako nieko, arba pasako labai daug. Vieniems tai tiesiog siaura patalpa, kurioje puikiai telpa visi kibirai, o kitiems tai vieta, skirta pabėgimui nuo virtuvės reikalų ir prisikaupusių rūpesčių. Bent jau mums atrodo, jog tai patalpa, kuri turėtų būti įrengta ir sutvarkyta taip, kad joje šiltuoju sezonu praleistume ne mažą laiko dalį. Na gerai, bent jau ankstyvus rytus ir vėlyvus vakarus. Jeigu Jūsų nuomonės sutampa su mūsiškėmis, kviečiame skaityti toliau, nes aptarsime, kokia turėtų būti balkonų apdaila, kaip teisingai pasirinkti sienų ir grindų dekorą bei, žinoma, primėtysime stulbinamų interjero nuotraukų. O po jų nesvajosite nieko kito, tik kaip greičiau įsirengti savo svajonių balkoną, kad galėtumėte nusistatyti žadintuvą ir pajausti tuos malonius ankstaus ryto trupinėlius.

BALKONŲ VIDAUS APDAILA

Kalbant apie namų įrengimus, viskas eina iš eilės – iš pradžių vidinė balkonų apdaila, nesvarbu įsigijote ką tik pastatytus namus ar renovuojate senuosius, o tada jau interjero kūrimas. Vidinė balkonų apdaila gali trukti nuo kelių valandų, dienų iki kelių savaičių. Viskas labai individualu. Kadangi tai vieta, kuri turėtų atrodyti estetiškai ir tvarkingai, labai svarbu tinkamai atsirinkti medžiagas, gerai suplanuoti visus darbus, kruopščiai paruošti pagrindą bei tvarkingai atlikti montavimą. Šiuolaikinės statybinės medžiagos leidžia įgyvendinti įvairius dizaino sprendimus, kokių tik sugalvotumėte. Balkonų apdaila dažniausiai prasideda nuo sienų, grindų, lubų išlyginimo. O šie elementai atlieka labai svarbų vaidmenį bendrame interjero kontekste.

Balkono vidaus apdaila apima šias zonas, kur kiekvieną iš jų aptarsime plačiau:
–  Apšildymas iš vidaus
–  Balkono rėmų ir durų įrengimas
–  Balkono sienų apdaila
–  Balkono grindų apdaila
–  Balkono lubų apdaila
–  Elektros lizdai ir laidai, reikalingi apšvietimui

BALKONO SIENŲ APDAILA

Prieš pradedant balkono sienų apdailą, pradžiai turime nuspręsti balkonas bus įstiklintas ar atviras. Nuo to priklausys, kokios technologijos ir medžiagos bus naudojamos atliekant apdailos darbus, nes oro permainos ir temperatūrų skirtumai visas medžiagas veikia skirtingai.

Sienų apdailai siūlome rinktis – dailylentes, plyteles arba dažus.

Dailylentės gali būti medinės arba plastikinės. Tai gražu, taupu ir praktiška. Jos gerai toleruoja drėgmę, tačiau laikui bėgant, jeigu balkonas yra pietinėje pusėje, gali šiek tiek išblukti saulėje.

Plytelės garsėja kaip tvirta ir ilgaamžė apdailos medžiaga, o jų pasirinkimas itin platus. Galite rinktis medžio imitacijos, keramikines ar klinkerines lauko plyteles.

Dažai: Naudojant gipso plokštes, kurios yra laikomos tradicine balkono apdailos forma, nesunkiai susikursite tokį interjerą, kokio tik norisi. Norime atkreipti dėmesį, kad sienų dažai dėl temperatūrų ir drėgmės pokyčių gali pradės trupinėti. Dėl to toks apdailos būdas labiau rekomenduojamas įstiklintiems arba uždariems balkonams.

BALKONO GRINDŲ APDAILA

Balkono grindys, kaip ir sienos vadovaujasi tomis pačiomis taisyklėmis. Čia svarbu atsparumas šalčiui, drėgmei oir vandeniui. Balkonų grindims dažniausiai naudojamos šios medžiagos – laminatas, grindų plytelės arba PVC danga.

Laminatas dažnai renkamas kaip alternatyva parketui ir medinėms grindims. Tokia grindų apdaila bus pigesnė. Deja laminatas jautrus įbrėžimams ir riebioms dėmėms.

Plytelės balkonui suteiks ilgaamžiškumą. Tai pats praktiškiausias variantas, nes galima sukurti bet kokį norimą vaizdą, kad ir imituoti medines grindis. Nepamirškite, kad tiek lauko plytelės, tiek plytelių klijai būtinai turi būti pritaikyti naudojimui lauke.

PVC danga yra greitai surenkama, kuri nereikalauja specialių įrankių. Paviršius gerai valomas, atsparus nusidėvėjimui.

BALKONO LUBŲ APDAILA

Balkono lubų apdaila suteikia išbaigtumo vaizdą, taip dar labiau pabrėžiant kuriamą interjero stilių. Jeigu nusprendėte balkoną apšiltinti iš vidaus, tai bus pirmas dalykas nuo ko teks pradėti apdailą. Apšiltinus balkoną galima bus džiaugtis šiltesniais namais. Šiltinimui rinkitės polistirolo lakštus, poliuretano putas ar vatą. Paskui svarbu atlikti lubų hidroizoliaciją. Kadangi šioje erdvėje susidaro didelis temperatūrų skirtumams, dėl to kaupiasi kondensatas. Galiausiai lubų apdailai rinkitės tokias pačias medžiagas, kaip ir sienų. Jos gali būti apdėtos medinėmis arba PVC lauko dailylentėmis, nudažytos ant gipso kartono. 

ELEKTROS LIZDAI IR APŠVIETIMAS

Prieš pradedant balkono apdailą svarbu numatyti ir suplanuoti visą balkono apšvietimo išdėstymą. Balkonai kuo toliau tuo labiau atlieka kambarių funkcijas, kur ne tik trumpam užeinama patikrinti orų, bet ir vakarieniaujama, dirbama, ilsimasi, švenčiama. Dėl to verta pagalvoti ir apie rozetes, kurios labai pravers kompiuterio pakrovimui, kuris gali netikėtai išsikrauti įdomiausioje filmo vietoje. Apšvietimas turi tapti patogiu kasdienėms veikloms. Taip pat jo pagalba galima išryškinti įvairius kompozicinius elementus. Rinkitės šviestuvus, kurie kuria jaukumą – tinka gelsva, rusva šviesa. Per stiprus apšvietimas akis tik vargins. Tobulai atrodys visos paslėptos lemputės, pakabinamos lempos, lempos ant sienų ir žinoma, natūrali žvakių šviesa, kurią nurungti labai sunku.

BALDAI

Baldus rinkitės pagal tai, su kokiomis gamtos stichijomis jiems teks susidurti – ar ant jų pateks tiesioginiai saulės spinduliai, ar ant jų gali užlyti, užsnigti? Tam puikiai tiks kompaktiški baldų variantai su nuimamais paminkštinimais. Nedideliems balkonams puikiai tiks medžio masyvo suolelis, staliukas ir porą kėdžių, pakabinami krėslai, sofos ir didesni suolai. Itin mažam balkonui rinkitės sulankstomus baldus.

SPALVOS

Sienų spalvas rinkitės iš dviejų tipų – arba susiliejančias su pačiu namo fasadu, arba išsiskiriančias. Paskutiniu metu labai populiari pilka spalva, kuri idealiai derinasi su betono spalvomis, natūralaus medžio atspalviais ir visa žalios spalvos augmenija. Taip pat niekada neprašausite pasirinkus gamtai artimas spalvas – rudą, žalsvą, smėlio atspalvius.

DEKORACIJOS

Augalai augalai ir dar kartą augalai. Balkone gali būti visko, bet jeigu jame nebus žalumos, jis atrodys tuščias ir neišbaigtas. Jeigu balkonas pietinėje pusėje ir čia nuolat dirgina kaitri saulė – rinkitės dirbtinius augalus, kuriuos balkone galėsite laikyti ištisus metus. Visi pastatomi, pakabinami, loveliuose susodinti augalai sukurs spalvingą gyvą zoną, dvelkiančią Viduržemio jūros pakrantėmis.

UŽUOLAIDOS BALKONE – TIKRAI TAIP!

Kas pasakė, kad užuolaidos, žaliuzės arba romanetės turi būti tik ant vidaus langų? Jos puikiai sukurs privatumą ir daugiabučių balkonuose. Kartais tokie maži pakeitimai pranoksta visus lūkesčius.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.