fbpx

Terasa balkone: kaip įsirengti?

Iveta Peteraitytė: Terasa balkone: kaip įsirengti?Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-03-20
Terasa balkone: kaip įsirengti?

Ar kada susimąstėte, kuo skiriasi terasa nuo balkono? Tikriausiai ne vienam iš mūsų yra kilęs toks klausimas, o jeigu reikėtų tai paaiškinti pagal visus teisės reglamentus, būtų ne taip jau ir lengva. Balkonas yra erdvė, kuri prieinama tik iš namo pastato vidaus. Balkonas turi aikštelę su aptvaru, kuri užtikriną žmonių apsaugą ir  yra pritvirtinta prie sienoje laikančiųjų konstrukcijų. Terasa yra didesnė atvira aikštelė, kuri yra šalia pastato ir gali būti prieinama tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Balkonai ir terasos turi savų privalumų ir skirtumų. Esminiai skirtumai yra tokie, kad balkonas yra mažesnė erdvė, dažnai ji būna uždara ir yra pritvirtinta prie namo sienos. Į balkoną galima patekti tik iš tam tikro kambario. Terasa gali talpinti daugiau žmonių, ji yra universalesnė, nes gali turėti tiek poilsio, tiek valgomąją zoną. Nors terasos dažniausiai būna įrengtos ant žemės, bet jos gali būti įrenginėjamos ne tik pirmuose aukštuose, bet ir ant stogų. Terasas galima įrengti ir balkonuose ir tai tikrai nėra sudėtingas procesas, o jų apdailai puikiai tiks ilgaamžės ir patvarios plytelės terasoms, bet apie viską nuo pradžių!

Terasa balkone – didesnė erdvė gryname ore

Balkonai dažniausiai kaba, o terasos „tupi” ant žemės. O sujungus šiuos du fragmentus, gauname daug didesnę erdvę virš žemės, kurioje galima ne tik kavos ryte išgerti, bet ir pasikviesti daugiau draugų, ką nors išsikepti ar pasistatyti gultą ramiam knygos skaitymui. Įsirengus terasą balkone ji padeda praplėsti gyvenamąją namų erdvę bei sukurti erdvesnę poilsio zoną. Erdvės jaukumui sukurti svarbu skirti tam pakankamai dėmesio. Tikrai neverta numesti pirmą pasitaikiusį stalą ar pastatyti kažkieno atiduotą kėdę. Svarbu gerai apgalvoti baldus, jų formas ir medžiagas, stalo aukštį, stogo dangos variantus. O įsirengus terasą balkone, jai gyvybės suteikti papuošus ją augalais, dekoracijomis ir kitais jaukiais akcentais.

Balkono terasos įrengimas – grindų danga

Terasą balkone gali turėti kiekvienas, jeigu tam yra tinkamos sąlygos. Jos įrengimas nėra sudėtingas, todėl nesunkiai galima įsirengti ir patiems. Grindims naudokite WPC terasines lentas, kurių nereikia kasmet alyvuoti. Rinkoje galima rasti sudėliotus paketus, kurie skirti savarankiškiems terasų įrengimams. Jeigu norisi mažiau priežiūros, o daugiau praktiškumo terasos grindims puikiai tiks lauko grindų ar lauko laiptų plytelės. Jų spalvų, tekstūrų bei faktūrų gausa leis be problemų priderinti tinkamus variantus prie namo fasado ir aplinkos.

Sodo kampelis terasoje

Ar mėgstate būti žalumos apsuptyje? O gal visada svajojote turėti savo mini derlių čia pat po ranka? Turime idėją. Šiais laikais sodinama visur. Vis labiau siekiama sodą turėti ne tik kaime, už miesto, bet ir mieste. Net ir terasoje. Dabar galima rasti daug reikalingos įrangos, kad maži žali sodeliai puikiai tiktų ir augtų mūsų namų terasose. Dauguma prieskoninių žolelių, uogų ar nedidelių daržovių lengvai sodinami nedideliuose loveliuose. Yra įvairių būdų ir pasirinkimų susodinti įvairias gėrybes, tam puikiai pasitarnauja pakeltos nedidelės lysvės, dėžės, vazonai ir vertikalūs sodai. Kas pasakė, kad balkone negalima auginti salotų, citrinžolės, braškių? Viskas įmanoma tinkamai pasiruošus. Tokie žali projektai taps ne tik sveiko gyvenimo būdo dalimi, bet taip pat pagyvins betoninių namų išvaizdą.

Dažniausiai daromos klaidos

Pateikiame dažniausiai daromas klaidas įrenginėjant terasas balkone savo namuose. Norint kuo mažiau suklysti, visada verta pasimokyti iš kitų situacijų.

Netinkami nuolydžiai. Labai svarbu terasoje įrengti tinkamus grindų nuolydžius, nes įrengus juos minimaliai, arba dar blogiau, jeigu jie visai neįrengti, tuomet vanduo neturi kur nutekėti ir kaupiasi balomis. Taip vanduo gali pratekėti ten, kur jam nereikia.

Netinkamai paruoštas pagrindas. Ant netinkamai paruošto pagrindo, netinkamai dedasi ir kitos medžiagos. Jeigu bus blogai paruoštas pagrindas, tai tam tikros hidroizoliacinės medžiagos atsisluoksniuos ir neužtikrins sandarumo.

Hidroizoliacija. Tai yra vienas svarbiausių elementų terasos įrengimo procese. Nuolat svyruojantys temperatūrų pokyčiai, drėgmė ir kitos oro sąlygos stipriai veikia visas medžiagas, dėl to be geros hidroizoliacijos remontai niekada nesibaigs. Dėl nesandarios hidroizoliacijos gali atšokti plytelės, ištrupėti siūlių glaistai, pakilti medinės lentos ir kiti negeri dalykai.

Nepamirškite lietaus vandens nuvedimo. Užtikrinkite, kad vanduo turėtų kur nubėgti ir nesiskverbtų ant terasos grindų ir sienų.

Stiklinės durys. Galiausiai visi visada prieina prie vienos bendros išvados, kad terasa be stiklinių durų iki žemės praranda daugiau nei pusę savo žavesio. Terasa balkone su stumdomomis stiklinėmis durimis sukurs bendrą vientisą erdvę. Durys tiesiog ištirpdys ribą tarp lauko ir vidaus, jos suteiks daugiau šviesos, o tai taip svarbu namuose norint praplėsti bendrą erdvę.

Jei norėtume daugiau sužinoti apie lauko plyteles, jų pasirinkimą ir derinimą, taip pat kilus bet kokiems kitiems klausimams, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.