fbpx

Buto balkono interjero idėjos. Ekspertų patarimai

Iveta Peteraitytė: Buto balkono interjero idėjos. Ekspertų patarimaiParašė: Iveta Peteraitytė

2022-12-05
Buto balkono interjero idėjos. Ekspertų patarimai

Norisi gyventi arčiau gamtos? Balkonas yra ta vieta, kur galima įsinešti gabalėlį gamtos į savo namus ir ja mėgautis visus metus. Net ir mažuose buto balkonuose galima susikurti sau tinkantį ir patinkantį jaukų kampelį, kuris primins Viduržemio pakrančių atostogų terasas, kuriose visada taip gera sustoti ir pasimėgauti. Buto balkono interjeras reikalauja kruopštaus išankstinio planavimo, nes čia labai svarbu tinkamai išnaudoti erdvę, apgalvotai rinktis lauko plyteles ar kitas apdailos medžiagas ir nuspręsti, kuriems dizaino sprendimams bus skiriamas didžiausias dėmesys. Renkantis baldus balkone svarbiausiu aspektu tampa ne tik norimo stiliaus kūrimas, bet ir baldų dydžiai bei jų išmatavimai. Balkone labai svarbu susikurti tokią erdvę, kuri pilnai atitiktų žmogaus požiūrį ir poreikius. Kas sakė, jog balkonai negali tapti sodu, darbo vieta, miegamuoju ar net vaikų žaidimo zona?  Kadangi visos idėjos šiais laikais yra įgyvendinamos, tad balkonų interjeras gali būti koks tik panorėsite.

Modernus stilius – erdvė ir tikslios formos

Kai kalba pasisuka apie modernų stilių į galvą ateina šie elementai – švarios linijos, apgalvota kiekviena detalė, lygūs paviršiai ir subtilus minimalizmas. Modernizmas – tai estetika, ir ne kitaip. Stilius paprastas, ne apkrautas, bet tikrai ne prastas. Tokio stiliaus balkono interjeras turėtų būti lengvas, baldai gali būti be rėmų. Taip pat tiks pinti baldai. Nebijokite kontrastų, nes tai vienas iš efektyviausių ir labiausiai dėmesį patraukiančių modernaus stiliaus aspektų. Didelį vaidmenį atlieka ir tekstūros. Tinkamai jas parinkus, priklausys kokius pojūčius Jums suteiks bendra balkono erdvė. Derinkite rudus, mėlynus, juodus, šviesius atspalvius. Grindų dangai puikiai tiks betono, marmuro imitacijos plytelės. O gamtos pajutimą tobulai perteiks medžio imitacijos plytelės, kurios šiai dienai laikosi top’ų viršūnėse.

Klasika – linijų dinamika ir lenktos formos

Klasika vis dar užima lyderio poziciją, nes joks kitas interjeras neturi tiek daug prabangos, elegancijos ir harmonijos vienoje vietoje. Tai subalansuotas balkono interjeras, kuriame vyrauja kokybiškos medžiagos, išraižyti baldai, simetriškumas ir įdomūs linkiai. Čia nieko nėra per daug, nes viskas išmatuota ir subalansuota. Klasikinis stilius puikiai dera su moderniais, minimalistiniais ar skandinaviškais interjero elementais. Šviežumo interjerui suteikia balta arba lengvos, pastelinės spalvos. Dekoracijoms galima rinktis ir ryškesnius tonus, taip bendras nedidelio buto balkono interjeras atrodys itin moderniai. Grindims pasirinkus netradicinius sprendimus, jos įneš įdomaus charakterio. Tai gali būti marmuro arba granito rašto imitacijos plytelės. Jos gali būti įvairiausių spalvų ir unikaliausių raštų. Taip pat puikiai žiūrėsis margos intensyvaus grafinio rašto plytelės.

Provansas – romantika, levandos ir natūralumas

Visai nesvarbu kur gyvenate – mieste, užmiestyje ar kaime – tinkamai viską suderinus balkonų interjeras gali priminti Prancūzijos provincijos kampelį, kuris visada Jus pasitiks, kai grįšite namo. Toks stilius visada atrodys spalvingai, jaukiai ir labai natūraliai. Čia vyrauja šviesūs ir paprasti atspalviai, antikvariniai, mediniai arba pinti baldai. Visas pagrindinis akcentas krenta į mažas detales – dekius ir užtiesalus, raštuotus audinius, senus laistytuvus, sietynus, rankų darbo pagalvėles, stiklainius ir puodelius, senovinius vazonus. Tai itin estetiškas ir akiai malonus balansas tarp elegancijos ir kaimiško jaukumo. Čia verta prisiminti, kad seni daiktai yra labai vertingi ir žavingi. Provanco stiliaus interjere rinkitės dažytas sienas, čia gali matytis teptuko rėžiai. Grindims rinkitės terakotos plyteles, kurios gali būti šiltų, raudonų, rudų atspalvių. Taip pat gražiai atrodys medinės arba ar akmens masės plytelės. Provanso dvasia neįsivaizduojama be augalų ir gėlių – levandų, citrusų, rožių, pievų ar džiovintų gėlių. Šie aromatai sustiprina kuriamą atmosferą, kuri nukelia į smaragdines alyvmedžių giraites ir vaizdingus kaimus bei, žinoma, diktuoja vienybę su gamta.

Balkono interjeras – susikurkite mylimą erdvę

Labai svarbu, kad balkonas netaptų atskira namų dalimi, o susijungtų į visumą, kur praleistas laikas jame taptų trumpomis atostogos. Interjerą derinkite taip, kad šiai erdvei suteiktumėte erdvumo, vientisumo ir gaivumo jausmą. Tai vieta, kur labai svarbus praktiškumas, pavyzdžiui – galbūt tai buto pratęsimas, kuomet balkonas yra prie išėjimo į svetainę ar virtuvę.

Buto balkono interjeras stipriai susijęs su išplanavimo planavimu, dėl to prieš įrenginėjant interjerą, atsakykite sau į klausimą – kiek laiko planuojate jame praleisti? Pagal tai rinkitės stalo ir poilsio zonos dydį. Galbūt norėsis sūpynių, o galbūt pakaks tik kavos staliuko. Tik labai svarbu išlaikyti erdvės pojūtį, nepaversti balkono daiktų saugojimo patalpa. Kiekviena detalė kuria bendrą jausmą, įneša savito šarmo, tad svarbu apgalvoti viską maksimaliai, nuo sienų, grindų, augalų, užtiesalų iki puodelių kavai.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / FacebookPinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.