fbpx

Įstiklinto balkono apdaila - ką reikia žinoti prieš įsirengiant?

Iveta Peteraitytė: Įstiklinto balkono apdaila - ką reikia žinoti prieš įsirengiant?Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-03-20
Įstiklinto balkono apdaila - ką reikia žinoti prieš įsirengiant?

Iškilo poreikis įrengti balkoną? Nusprendėte jį įstiklinti ir ieškote informacijos dėl apdailos darbų? Padėsime Jums atsakyti į klausimus, susijusius su įstiklinto balkono apdaila, be to, patarsime, kaip pasirinkti plyteles ir dekoro elementus. Pačios pagrindinės įstiklinto balkono funkcijos yra tokios, kad toks balkonas geriau izoliuoja šilumą namuose, stiklas apsaugo nuo oro sąlygų, tokių kaip krituliai, sniegas ir vėjas. Taip pat toks balkonas gali padidinti namų erdvę bei suteikia daugiau privatumo nuo nepageidaujamų akių. O kur dar mažesni privalumai, kurie kartais gali pralenkti net didžiuosius – įstiklintuose balkonuose patogiau migdyti kūdikius, galima džiauti skalbinius lauke nesibaiminant netikėtai užklupusio lietaus. Taip pat tokiuose balkonuose galima garsiau kalbėtis, nes stiklas yra puiki garso izoliacija. Tai pats geriausias variantas, jei norit susikurti savo privačią poilsio oazę į kurią pabėgus su rytiniu kavos puodeliu galima bus stebėti aplinką su daugiau privatumo. Balkonų įstiklinimas vis dar yra populiarus, o dažnu atveju privalumų jis turi daugiau nei neįstiklinti balkonai.

Kaip įstiklinti balkoną?

Įstiklinto balkono apdaila prasideda nuo vieno iš pagrindinių dalykų – stiklo. Dėl to vienas svarbiausių klausimų kyla, kokį stiklinimo būdą pasirinkti. Įstiklinimo pasirinkimas priklauso nuo to kokie yra Jūsų lūkesčiai ir nuo pačio namo galimybių. Dar pasitaiko atvejų, kai pasirenkama stiklinti su mediniais rėmais, bet kuo toliau, tuo labiau šis variantas retėja. Šiais laikais patys populiariausi yra plastikinis arba aliuminio stiklinimas.

Plastikinis stiklinimas. Su plastikine konstrukcija rėmai bus didesni ir masyvesni. Jie neatrodys taip moderniai, kaip aliuminio rėmai. Tačiau renkantis plastikinius rėmus galima rinktis iš didesnės spalvų paletės, kas leidžia lengviau skurti norimą įstiklinto balkono vaizdą. Tokie rėmai gerai sulaiko šilumą, todėl tai puikus pasirinkimas, jei norite balkone praleisti daugiau laiko šaltuoju sezonu ar jame įrengti vaikų žaidimo zoną. Kiti privalumai tokie, kad plastikiniai rėmai gerai sulaiko garsą, jie turi gerą vėdinimą ir yra atsparūs temperatūrų pokyčiams. Tokių rėmų kaina yra šiek tiek aukštesnė nei aliuminio rėmų.

Aliuminio stiklinimas. Ši konstrukcija atrodo subtilesnė, sudaro lengvumo įspūdį. Ji tiks tiems, kam labai svarbu vizualinis vaizdas, kas siekia daugiau elegancijos namuose. Aliuminio tvirtinimai yra patys tvirčiausi už visus kitus, bet deja jų izoliacija yra mažiausia. Taip pat aliuminio stiklinimas bus ilgaamžiškiausias sprendimas. Kiti privalumai būtų tokie, jog aliuminio rėmai yra saugūs, lengvai prižiūrimi ir funkcionalūs. Dėl savo kokybės rėmai nesideformuoja, kas ir užtikrina jų ilgaamžiškumą. Didžiausi trūkumai – tokie rėmai apsaugo tik nuo kritulių, sniego ar vėjo, tačiau jų šilumos izoliacija nėra tvirta.

Įstiklinto balkono apdaila – ką žinoti?

Renkantis balkono apdailą, labai svarbu suvokti, kad apdaila skiriasi nuo to ar balkonas įstiklintas ar ne. Šiuo atveju, įstiklinto balkono privalumai tokie, jog jis yra uždaras, o tai apsaugo jį nuo įvairių oro ir temperatūrų permainų. Tai reiškia, jog nebereikia saugoti balkono grindų ir sienų nuo lietaus ir sniego. Bet kartu tai nereiškia, jog balkone visiškai nebus drėgmės, dėl to izoliacija čia vis tiek gali būti reikalinga.

– Renkantis medžiagas įstiklintam balkonui, galite rinktis iš gipso kartono, medienos, PVC plokščių ar dailylenčių. Dailylentės gali būti medinės arba plastikinės. Tai labai gražu, taupu ir praktiška. Jos gerai toleruoja drėgmę, tačiau laikui bėgant, jeigu balkonas yra pietinėje pusėje, gali šiek tiek išblukti saulėje. Įstiklintų balkonų interjeras puikiai atrodys ir su plytelėmis, kurios priduos interjerui daugiau įvairovės. Jų pasirinkimas itin platus, dėl to visiškai nesunkiai galima susikurti tiek prabangų, elegantišką VIP klasės interjerą, tiek bohemiška dvasia dvelkiantį kampelį. Plyteles naudojant tiek sienoms, tiek grindims ir apjungiant jas panašiu stiliumi galima išgauti nuostabių variantų.

Įstiklintų balkonų interjeras – kurkite su meile

Įstiklinto balkono apdaila ir interjeras padės pasiekti taip norimo privatumo ir jaukumo. Tokie balkonai būna mažesni, uždaresni, o tai leidžia šią erdvę paversti nedidele poilsio zona, kuri nereikalaus daug priežiūros ir investicijų. Nedidelis stalas ir sofa, keli augalų vazonai, lemputės ar šviestuvas, kokybiškos pagalvėlės ir kiti nedideli akcentai balkonui suteiks išskirtinį ramybės pojūtį. Be to, įstiklinto balkono privalumas dar yra toks, jog jeigu norisi maksimaliai atokios erdvės, tai ant rėmų galima uždėti nedideles užuolaidas, kas garantuos visiška privatumą.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.