fbpx

Miegamojo interjero dizaino idėjos

Iveta Peteraitytė: Miegamojo interjero dizaino idėjosParašė: Iveta Peteraitytė

2022-10-26
Miegamojo interjero dizaino idėjos

Tas jausmas, kai pabundi paryčiais ir supranti, kad dabar savaitgalis arba pramerkus akis, lūpų kampučiais nusišypsai saulėtam rytui. Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus miega apie 26 metus. Atsižvelgus į tai, matome kokia yra svarbi lovos ir viso kambario funkcija. Taip pat miegamajame pradedame ir užbaigiame savo dieną, dėl to galima pajuokauti, kad tai pats reikšmingiausias kambarys visuose namuose, kuris pasitinka ir sugeria visas mūsų nuotaikas. Miegamojo interjeras stipriai prisideda prie teigiamos mūsų ryto nuotaikos, nes nuo gero miego ir atsipalaidavimo priklauso kaip rutuliuosis visa likusi diena. Vakarais čia skaitome knygas, leidžiame romantiškus vakarus, ilsimės ir leidžiame protui bei mintims nurimti. Labai svarbu, kad miegamojo interjero dizainas kurtų malonų ramybės jausmą. Nors miegamasis ne muziejus, bet skirti jam dėmėsio ir įsirengti jį taip, kaip visada svajojote, tikrai verta. Netgi būtina, juk čia praleidžiame ketvirtadalį savo gyvenimo. Miegamojo dizainas visų pirma turi būti praktiškas, kad nekeltų mums nereikalingų nepatogumų, o paskui, žinoma, ir stilingas.

Paprastumas su vintažiniu prieskoniu

Norint miegamojo kambariui suteikti dvidešimto amžiaus vidurio prieskonių į interjerą įneškite vintažinių elementų. Šiame laikotarpyje vyrauja kontrastingos spalvos, languoti raštai, griežtos medžio detalės. Tokios spalvinės nuotaikos kuria solidaus paprastumo ir modernios klasikos jausmą. Miegamojo dizainas, kuris primena 60-tuosius metus pasižymi juodos, žalios, aukso bei baltos spalvos deriniais. Ryškesni akcentai, formų ir linijų grakštumas, sodrūs atspalviai, geometrinės formos ir augalų motyvai sukurs išskirtinį interjerą, kuriame norėsis ne tik miegoti, bet likti ilgėliau. Vintažinio stiliaus mėgėjams labai svarbu kriterijumi tampa komfortas. Didelis dėmėsys čia skiriamas patogumui ir erdvės lengvumui. Baldų kampai dažnai būna suapvalinti, o pačios formos plastiškos. Labai mėgiama medžiaga tampa medžio faniera. Visi šio amžiaus baldai puikiai įsipaišo šiuolaikianiame ir moderniame interjere, tad puikiai suderinti stiliai leis neatitrūkti nuo šiuolaikinių tendencijų.

Žavesys moderniuose bruožuose

Modernus miegamojo dizainas leidžia apjungti net keletą skirtingų stilių, dėl to jį taip dažnai galima rasti šių dienų interjeruose. Šiame stiliuje didelį vaidmenį atlieka funkcionalūs baldai ir minimalistiniai dizaino elementai. Akcentu tampa aiškios linijos, neperkrautos detalės ir ramūs spalvų tonai. Modernumas gražiai draugauja su aukso detalėmis, kurie interjerui suteikia klasikinės elegancijos užuominų. Jeigu miegamasis didesnis, galima įkomponuoti prigesintų spalvų sofą ir nedidelį staliuką šalia. Esant poreikiui, galima pastatyti ir didesnį stalą, taip sukuriant nedidelę darbo zoną.

Jos didenybė lova

Lovos skirtos ne tik miegui. Tai svarbiausias miegamojo kambario akcentas, šios zonos širdis. Ji visada pasikviečia, kai norisi pailsėti, pabėgti nuo varginančio aplinkos triukšmo, pažiūrėti rekomenduotą filmą ar tiesiog jaukiai įsitaisyti pokalbiui su artimu žmogumi. Šiais laikais galima rasti pačių įvairiausių lovos sprendimų neįprastomis formomis, įtaisytomis ant platformų ar su įmontuotu apšvietimu. Lova gali būti su masyviu minkštu galvūgaliu, mediniu ar metaliniu korpusu bei, žinoma, visiškai be rėmų, kas itin populiaru minimalistiniame stiliuje.

Mažo miegamojo gudrybės

Dizaino klaidos gali stipriai susiaurinti jau ir taip nedidelį kambarį. Apgalvojus kiekvieną baldų komplektą, spalvų gamas ir dekoracijų kiekį, kambarys gali atrodyti vizualiai didesnis, skoningas ir kompaktiškas. Miegamojo interjeras bute nereikalauja didelių pastangų ir žinių. Pakanka žinoti kelis esminius dalykus, tam kad stipriai nenuklysti į lankas.

Baldai, kurie neapsunkina. Jei nedideliame miegamojo kambaryje bus daug baldų jis bus panašus į didelę spintą, o ne harmoningą erdvę poilsiui. Miegamojo interjeras nedideliame bute prašosi mažiau daiktų ir baldų. Spintą arba komodą perkelkite į prieškambarį ar svetainę, jeigu yra tam galimybė.

Grakštūs baldai. Miegamojo interjeras bute atrodys erdvesnis, jeigu baldai bus su grakščiomis baldų kojelėmis. Jeigu toks sitlius nepatinka, tiesiog rinkitės pakeltą lovą, o ne pastatomą ant žemės. Baldai, kurie plūduruoja virš grindų, kambariui suteikia lengvumo ir erdvės jausmo.

Mažiau yra daugiau. Nedidelis miegamasis mėgsta mažiau daiktų. Vietoj daug mažų dekoracijų rinkitės tik kelias jas, ir didesnes. Elegancija ir švara garantuota.

Šviesios spalvos. Nėra būtina visą kambarį paversti balta palata, bet pasirinkus natūralias ir šviesesnes medžiagas, tokias kaip šviesios sienų plytelės, mediena, kreminius ar šviesiai pilkus tonus, tarp jų įmaišant keletą ryškesnių akcentų, mažo kambario nepaversite sunkiu, nykiu ir slegiančiu.

Miegamasis su balkonu. Ar kada susimastėte, kad galbūt tai gali būti geriausias sprendimas Jūsų namuose? Miegamasis sujungtas kartu su balkonu yra puikus pasirinkimas įvairiems namų projektams. Toks miegamojo interjero dizainas atrodys šviesesnis, erdvesnis, o balkono privalumai poilsiui suteiks dar daugiau komforto. Įstiklintas balkonas leis ilgiau mėgautis tamsiais romantiškais vakarais, kuomet už stiklo blaškysis vis užeiti bandantis vėjas.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Susiję straipsniai

Klasikinis miegamojo interjeras
Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.