fbpx

Svetainės interjero idėjos. Pataria ekspertai

Rūta Bielskė: Svetainės interjero idėjos. Pataria ekspertaiParašė: Rūta Bielskė

2022-04-27
Svetainės interjero idėjos. Pataria ekspertai

Svetainės interjeras ir dizainas yra vienas svarbiausių ir funkcionaliausių namų akcentų, nes būtent svetainėje vyksta reikšmingi ir svarbūs įvykiai savininkų gyvenime: šeimos atostogos, susitikimai su draugais ir svečiais, šventės, vakarėliai. Čia kiekvienas turėtų jaustis patogiai ir maloniai. Svetainės dizainas turėtų būti funkcionalus ir jaukus. Prieš įsirengdami namus – išsiaiškinkite koks stilius Jums patinka bei tinka. Labai svarbu pasiieškoti idėjų ir dizaino sprendimų, kurie pagelbėtų išskirti Jūsų svetainės erdvę. Ir aišku kiti svetainės elementai, kurie tampa pagrindiniu centru interjero visumoje. Šiuos svarbius aspektus aptarsime tolimesnėse dalyse.

Tinkamas svetainės stilius Jūsų erdvei

Susipažinkite bei išnagrinėkite savo svetainės erdvę. Kokie stiliai labiausiai tiktų šiai patalpai. Kaip tą padaryti? Štai keli patarimai į ką reiktų atsižvelgti:

  • Įvertinkite koks svetainės dydis. Jei turite nedidelę svetainę, gražiausiai atrodytų skandinaviškas, modernus, minimalistinis arba modernios klasikos interjerai. Baroko, rokoko, klasikos arba ampyro stiliai netinka mažoms svetainėms, nes reikalauja didelės erdvės. Prabangaus bei turtų apsuptas dizainas svetainėje – puikiai tinka didelėms erdvėms, kurias galima grakščiai įrengti šiais stiliais. Tačiau reikia nepamiršti, kad šiems stiliams reikia didelių lėšų brangiems paauksuotiems aksesuarams ir dekoratyviniams elementams: šviestuvams, žvakidėms, figūrėlėmis, toršerams, stalinėms lempoms, ažūriniams stalams, brangiems sofos apmušalams iš natūralių audinių, gobelenams. Renkantis šį stilių apdailos medžiagos turi būti ne pačios pigiausios. Medžiagos turi atitikti kokybės ir kainos santykį.

 

  • Atsižvelkite į patalpos natūralų apšvietimą. Šis aspektas padės apsispręsti kokios spalvos labiausiai tiktų t.y. šviesios ar tamsios. Jei Jūsų patalpa turi išties mažai natūralios šviesos tikrai patartina pasirinkti šviesias, pastelines spalvas. Pasirinkus atvirkštinį variantą – tamsios, ryškios spalvos Jūsų patalpą gali dar labiau užtamsinti. Tamsios spalvos sugeria šviesą, tad geriausiai tokio sprendimo mažose patalpose vengti. Didelėse ir šviesiose erdvėse šis sprendimas idealiai tiks pasirinkus bet kokį interjero stilių.

 

  • Išsiaiškinkite savo poreikius. Šis aspektas tikrai svarbus, nes pirmi du patarimai gali visiškai nublankti prieš šį kriterijų. Tai nuspręsti padės analogų pasižiūrėjimas bei jų išnagrinėjimas. Kokios spalvos, kokioje stilistikoje Jums mieliau būti ir gyventi. Jei jūsų svetainė skirta daugiau kaip poilsio vieta, tuomet rinkitės stilių, kuris neturi pompastikos, daug dekoro elementų. O galbūt Jūsų svetainės interjeras bus kuriamas pagal poreikį, kuriam norisi daug bendravimo, veiksmo. Rinkitės tai kas traukia akį – dekoruokite bet kokiomis šiltomis spalvomis ir atspalviais, kurie sukurs nuotaikingą, šiltą, draugišką nuotaiką interjere.
catalogoGrace 51

Apdaila

Mediena

Norint sukurti svetainės interjerą pakanka naudoti medieną. Daug kas įsivaizduoja, kad medis skirtas grindų plokštumai, tačiau vis labiau populiarėja idėja jas naudoti kaip sienų apdailą. Aišku, šis sprendimas tinkamas jei jo yra tik tam tikrose vietose. Pavyzdžiui, kaip ažūrinė sienelė, kuri atskiria virtuvę nuo svetainės, puikiai tiks ir sienos dalis už lovos. O gal Jūsų noras matyti šį sprendimą priešai žiūrimiausią vietą? Tai puikiai tiks televizoriaus zona. Svetainėje aktualu praktiškumas. Natūralus medis su laiku keičia spalvą, tad nepamiškite, kad šiais laikai ilgaamžiškumą atstoja plytelės. Jų puikios savybės nereikalaus didelės priežiūros ir palengvins buityje. Medžio imitacijos plytelių gamintojai stengiasi daryti kuo natūralesnį bei skirtingesne tekstūrą, tad daug kas gali supainioti šią medžiagą su tikra medieną.

Tapetai

Tapetai bei sienų spalvas pasirinkite kai išgryninsite bendrą interjero konceptą. Kaip jau minėjau ankščiau, poilsio zonoje naudokite šaltas spalvas: žalią, mėlyną, mėtinius atspalvius. Jei zona labiau aktyvaus laisvalaikio, rinkitės priešingas spalvas: tamsias, ryškias, dėmesį traukiančius raštus.  Jei svetainė yra sujungta su valgomuoju, ją galima suskirstyti į dvi zonas naudojant spalvą: valgomojo zona bus ryškių spalvų, o poilsio vieta prie televizoriaus ar židinio bus šaltų spalvų.

Apšvietimas

Taip pat turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į svetainės apšvietimą. Viršutinis svetainės apšvietimas turėtų būti didelis ir sukurti šventinę nuotaiką, todėl šviestuvai, atsižvelgiant į stilių, turėtų būti masyvesni. Tam tikrų zonų apšvietimas turi būti apšviestas prožektoriniais šviestuvais ir sukurti komfortą apšviečiant atskiras interjero detales, pavyzdžiui, paveikslą, fotelį, išskirtinį meno kūrinį.

Yra daug variantų kaip sutvarkyti svetainės interjerą – viskas priklauso nuo jūsų vaizduotės ir finansinių galimybių! 

Kiti svetainės elementai, kurie tampa pagrindiniu akcentu interjero visumoje

Be dekoracijų ir baldų, kita svetainės puošmena gali būti ir dekoratyvinis, arba tikras židinys, išklotas natūraliu akmeniu, arba apdailintas marmuro plytelių raštu. Svetainės centras gali būti židinys, aplink kurį yra sofų grupė, taip pat televizorius ar namų kinas, apsuptas fotelių, pagalvių. Dekoro detalė gali būti kilimas.

Jei svetainėje yra niša, ją galima padaryti su arka bei joje įrengti poilsio arba iškilmingų valgių vietą, su gražiu stalu, kėdėmis, dekoruojant atitinkamu stiliumi aksesuarais.

epoque 11

Jei svetainėje yra didelis langas, tai aplink jį gali būti išdėstytas visas interjeras, nors tradiciškai televizorius dažniausiai yra dėmesio centre.

Svarbi kompozicijos detalė poilsiui – kavos staliukas, prie kurio galima ne tik pasižiūrėti žurnalus, bet ir išgerti puodelį kavos, todėl stalas turi būti ne aukštesnis nei 50 cm aukščio.

Svetainių interjero dizainui dabar naudojami įvairūs korpusinių baldų elementai ant sienų. Medžiagos gali būti labai įvairios: medžio drožlių plokštės arba natūralių lukštų ir, žinoma, natūrali mediena, kuri visada išlieka pagrindine gyvenamųjų patalpų medžiaga, ypač klasikinio stiliaus.

Screenshot 2021 12 23 155420

Šiuolaikinės tendencijos ir svetainės interjeras

Išryškinti akcentines sienas bus labai madinga. Tendencijoje išlieka įvairių spalvų natūralios medžiagos. Tas pats pasakytina apie sienų ir grindų dekoravimą.

kado 19

Populiarus laikomas vintažinio stiliaus svetainės dizainas, sukuriantis ypatingą jaukumą namuose. Odiniai baldai, tamsios spalvos, prislopinta šviesa – visa tai padarys kambarį prabangiu ir patogiu.

Jei svetainė skirta šeimos poilsiui, pakanka įsigyti porą patogių kėdžių, sofą, lentynas ir televizoriaus stovą. Jei erdvė leidžia, pastatykite stilingą kavos staliuką su dekoratyviniais daiktais.

signature stone 2

Ar dažnai sulauki svečių? Apsvarstykite baro ar stalo variantą šalia sofos. Įspūdingas ir šiuolaikiškas elementas organizuoja patogų gėrimų ir užkandžių patiekimą svečiams.

a 9

Svetainės interjeras ir jo kūrimas labai priklauso nuo bendros visumos sudarymo, tačiau svarbiausią dalį užima svetainės dizainas. Ši erdvė labiausiai reprezentuoja mūsų namus bei sukuria pirmą įspūdį aplinkiniams. Plytelių salonas ‚‘‘Apdailos namai‘‘ Žirmūnų g. 70, Vilnius kviečia užsukti ir pamatyti plytelių apdailos medžiagas gyvai bei išsirinkti svetainės interjerui tinkančią plytelės dizainą. Mūsų dizainerių komanda visuomet pasiruošus padėti Jums įgyvendinti drąsiausias Jūsų svajones.

Daugiau idėjų ir patarimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

 

Susiję straipsniai

Svetainės interjeras bute. Patarimai ir dizaino pavyzdžiai Jungtos svetainės ir virtuvės interjero idėjos Gidas: kaip įsirengti svetainę Šviesus svetainės interjeras Kokia spalva dažyti svetainę? Atsako interjero ekspertai
Rūta BielskėParašė: Rūta Bielskė

Interjero dizainerė. Baigiau interjero dizaino studijas VDK kolegijoje, o patirtį įgijusi įvairiuose interjero projektuose. Savo žiniomis mielai pasidalinu su kitais žmonėmis, taip jiems padėdama susikurti savo svajonių erdvę. Tikiu, kad neperkrautas ir saikingas interjeras visada išliks ilgaamžiškas šių dienų madoms.