fbpx

Gidas: kaip įsirengti svetainę

dalia: Gidas: kaip įsirengti svetainęParašė: dalia

2022-06-27
Gidas: kaip įsirengti svetainę

Svetainės interjero stilius

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip įsirengti svetainę bute. Tradiciškai svetainė atlikdavo svečių priėmimo funkciją. Tačiau keičiantis gyvenimo būdui pasikeitė ir šio kambario funkcionalumas. Svetainėje žmonės dažniausiai po darbo dienos atsipalaiduoja prie televizoriaus, skaito knygas iš namų bibliotekos ar leidžia laiką su šeima. Norint sukurti palankią aplinką bet kokiai norimai veiklai ir jaustis komfortiškai, reikia atsižvelgti į daugelį svetainės įrengimo dizaino aspektų. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip įrengti svetainės kambarį, apžvelgsime svetainių dizaino stilistikas, jų ypatybes, taip pat aptarsime ir spalvinius sprendimus būtent jaukiam svetainės kambariui. Čia jūsų lauks idėjos svetainės įrengimui, kurios padės atrasti savo norimą stilistiką ir sukurti svetainės interjerą, atitinkantį 2023 metų tendencijas.

gidas kaip isirengti svetaine 32

Klasikinio stiliaus svetainės dizainas

Šiuolaikinis dizainas turi atitikti laiko poreikius, o jei koks nors stilius atsilieka nuo šios taisyklės, jis yra modifikuojamas. Štai kodėl tokia klasikinio stiliaus forma, kokią ją matė praėjusių amžių aristokratai, šiandien sutinkama retai – ji nepraktiška, pernelyg brangi ir sunkiai įgyvendinama. Tokiuose interjeruose reikėtų akcentuoti komfortą, kokybiškas medžiagas, solidžius baldus, taurų dekorą, taip pat erdvumo pojūtį.

Klasikinį stilių rekomenduojama rinktis gyvenamosioms patalpoms su dideliu plotu arba, kaip pasirinktis, derinamą su virtuve. Būtina sąlyga – dideli langai, į kuriuos patenka pakankamai daug dienos šviesos, kuri išryškina natūralias spalvas, tekstilės tekstūrą ir medienos tekstūrą, kuri yra svarbi sudedamoji klasikinio stiliaus dalis dalis. Baldai turėtų sukurti tam tikrą kompozicinį vientisumą. Centre dažniausiai yra statoma sofa ir keli foteliai, kurie yra išdėstyti aplink kavos staliuką. Dažnai klasikinio stiliaus idėjos svetainės įrengimui neatsiejamos ir nuo židinio – nesvarbu, ar jis būtų tikras ar dekoratyvinis.

Provanso stiliaus svetainės dizainas

Šis stilius turi bendrų bruožų su klasika, tačiau skiriasi nuo jo dekoratyviniu paprastumu, pastelinėmis spalvomis ir lengvu provincijos žavesiu. Nepaisant to, kad Provansas atkeliavo pas mus iš Prancūzijos kaimų ir dažniau naudojamas sodybinių namų interjeruose, šiandien jis tampa vis aktualesnis miesto butų erdvėse, o klausimas, kaip įsirengti svetainę, atitinkančią magišką Provanso nuotaiką, tampa vis aktualesnis.

Stilius traukia viską, kas natūralu, todėl kartu su šviesa ir erdve į svetainės dizainą turėtų būti „įpinta“ kuo daugiau natūralių medžiagų. Darniausiai atrodo mediniai baldai su antikvariniu atspalviu, nudažyti baltais dažais, taip pat lininė ar medvilnė tekstilė. Maži niekučiai, kaip keraminės vazos, figūrėlės, šeimos nuotraukos, tik pabrėš jaukią atmosferą.

Minimalistinis svetainės dizainas

Būdamas visiškai priešingas minėtiems stiliams, minimalizmas dekoratyvumą aukoja dėl praktiškumo, todėl formuoja savotišką „tyliąją“ formų ir linijų estetiką. Jei klasika neišsiskiria nuolaidžiavimu interjero trūkumams, tai šiuolaikinės tendencijos linkusios juos paslėpti arba transformuoti.

Spalvų gamą daugiausia sudaro kelios neutralios spalvos, artimos natūraliai paletei: balta, juoda, pilka, ruda. Dažniau nei kituose stiliuose naudojamas stiklas ir metalas. Tačiau minimalistinio svetainės interjero negalima pavadinti nepatogiu ar šaltu, tiesiog daiktų geometrija, medžiagų faktūra, šviesa ir erdvė veikia kaip išraiškos priemonės.

Lofto stiliaus svetainės interjeras bute 

Nuostabu, kaip negyvenama erdvė tapo populiari vieta gyventi. Loftas atsirado nesvetingose ​​apleistų pramoninių pastatų sienose, tačiau šiandien jį galima rasti moderniuose patogiuose butuose.

Palėpės stiliaus interjero dizaino pradinės gyvenamojo kambario sąlygos yra labai svarbios – nuo jų priklauso ir idėjos svetainės įrengimui. Pageidautina, kad sienos turėtų plytų motyvą, kuris įneša daugiau loftinio stiliaus pojūtį. Ne paskutinį vaidmenį atlieka išdėstymas, kuris turėtų būti kuo atviresnis. Puikus pasirinkimas, jei svetainė sujungta su virtuve ar miegamuoju.

Tokioje patalpoje būtina pastatyti daug sėdimų vietų: odinių sofų ir „senovinių“ fotelių, kurie išsirikiuotų aplink kavos staliuką. Pirmenybė teikiama paprasto geometrinio dizaino moduliniams baldams, taip pat unikaliems dekoratyviniams elementams, tokiems kaip plakatai, figūrėlės, meno objektai.

Skandinaviško stiliaus svetainės dizainas

Funkcinis minimalizmas su subtiliais tradicinių švediškų namų bruožais – galbūt taip galima charakterizuoti šiandien vis populiaresnį skandinavišką stilių. Pagal jo principus suprojektuotas kambarys bus jaukus žiemą, vėsus vasarą, bet visada patogus.

Kažkam gali pasirodyti, kad skandinaviško stiliaus svetainės interjeras atrodo sterilus – daugiausia dėl baltos spalvos, kuri kaip sniegas „uždengia“ beveik visą erdvę. Tačiau į kambarį verta pridėti medinių baldų, pūkuotų kilimų, paveikslų ar židinį, nes šis nesvetingas baltumas „atgyja“, užleisdamas vietą švaros ir erdvumo jausmui.

Idėjos svetainės įrengimui: spalviniai sprendimai

Interjero nuotaika ir charakteris visada priklauso nuo spalvų gamos, kurią būtina racionaliai įvertinti galvojant, kaip įrengti svetainės kambarį. Tačiau net ir su vienu atspalviu gali būti sunku apsispręsti, jau nekalbant apie harmoningą derinį. Apžvelkime dažniausiai pasitaikančius svetainės dizaino variantus.

Balta spalva

Kai kurios šeimininkės gali pasakyti, kad balta yra labai nepraktiška spalva, ant kurios iš karto pastebimi pirmieji nešvarumų pėdsakai. Tačiau, pirma, šis rodiklis priklauso nuo medžiagos ir, antra, spalvos požiūriu jis laikomas universaliu dizaino variantu, todėl ir baltais atspalviais paremtos idėjos svetainės įrengimui yra kaip niekados aktualios.

Balta spalva svetainėje gali būti naudojama kaip pagrindinis motyvas arba kaip fonas ryškioms detalėms. Be to, tai pagrindinė Provanso, skandinaviško stiliaus spalva, taip pat dažnai sutinkama minimalistiniuose interjeruose.

Kontrastingos spalvos

Norėdami sukurti akcentus svetainės dizaine, galite pasirinkti vieną ar kelias ryškias spalvas, kurios išsiskiria iš labiau prislopintų.

Pasteliniai atspalviai

Pasteliniai atspalviai yra madingas požiūris į dizainą, leidžiantis paįvairinti interjero spalvų schemą, nepersotinant jo ryškiomis spalvomis. Dažnai naudojamas Provanse ar moderniuose sprendimuose, sukuria romantišką, ramią nuotaiką.

Natūralūs atspalviai

Viena pagrindinių šių metų tendencijų – grįžimas į gamtą, o tai reiškia, kad gyvenamojo kambario interjere naudojamos natūralios medžiagos ir atitinkamai natūraliausias asortimentas žmogui: žalia, smėlis, medžio atspalviai, pilka, mėlyna.

Svetainės apdaila

Nors kiekvienas stilius turi savo reikalavimus svetainės apdailai, kelios rekomendacijos padės apsispręsti, kaip įsirengti svetainę bei pasirinkti praktiškiausią ir estetiškiausią variantą.

Grindys

Kaip grindų dangą geriausia naudoti išoriniam poveikiui atsparias apdailos medžiagas, kurias lengva prižiūrėti ir valyti. Universaliausi variantai yra plytelės arba parketas. Jei svetainė derinama su virtuve, reikia pagalvoti apie sprendimą, tinkantį iškart dviem zonoms.  Šiuo atveju optimalus variantas yra naudoti akmens masės plyteles, kurios puikiai tiks tiek virtuvės, tiek svetainės zonoje. Šiais laikais plytelės būna tikrai išskirtinio dizaino, todėl su plytelėmis nesunkiai sukursite išskirtinį svetainės interjerą.

Sienos

Svetainės sienų dangai, be dekoratyvumo, retai keliami specifiniai reikalavimai. Lygios paprastos sienos yra puikus fonas užpildyti erdvę. Jei reikia paįvairinti, tuomet tapetai turi įvairiausių spalvų, tekstūrų ir raštų. Dekoratyvinio tinko pagalba galite imituoti natūralias medžiagas, o dailylentės gali „atgaivinti“ interjerą. Jei negalite sustoti ties vienu variantu, galite juos derinti.

Lubos

Daug kas priklauso nuo lubų aukščio – jei jis didesnis nei trys metrai, galima pagalvoti apie pakabinamas konstrukcijas, kuriomis įrengiamas įmontuotas apšvietimas, uždengiami paviršiaus trūkumai ir sukuriama savita išvaizda. Kitais atvejais užteks paprastos tolygios dangos.

Kaip išsirinkti baldus?

Svetainės baldų pasirinkimas yra susijęs su šio kambario dydžiu, gyventojų skaičiumi ir jų poreikiais. Tačiau tradiciškai tai būna sofa, vienas ar daugiau fotelių, kavos staliukas ir komoda ar nedidelė spintelė. Būtent šie baldai sudaro erdvės kompozicinį centrą.

Dažnai kambaryje galima rasti spintelių ar lentynų su knygomis – savotiška namų biblioteka. Atviro plano svetainėje gali būti valgomojo stalas, tačiau jis priklauso valgomojo zonai. Objektų dizainas priklauso nuo pasirinkto stiliaus. Klasikai būdingi stikliniai spintelių ar durų fasadai su rėmais, minkštos sofos ant lenktų kojų su tekstilės apmušalais. Minimalizmo priešingybė teikia pirmenybę plokštiems, lygiems fasadams, kurie dažnai formuoja monolitinę struktūrą, žemiškesnius baldus, taip pat modulinius modelius.

Renkantis baldus, reikia atkreipti dėmesį į kambario geometriją. Esant kvadratiniam svetainės išdėstymui, pagrindinis baldų komplektas dedamas centre, o stačiakampis – palei sienas, kad būtų vietos judėjimui.

Dekoras ir tekstilė

Sunku pateikti konkrečias dekoro rekomendacijas, nes, kaip ir baldų atveju, daug kas priklauso nuo pasirinkto stiliaus. Paminėsime tik keletą interjero elementų, kurie turi plačias dekoravimo galimybes.

  • Užuolaidos – jos ne tik paslepia jus nuo pašalinių akių, bet ir sukuria jaukią gyvenamąją erdvę. Galite apsistoti ties skaidria lengva užuolaida, kuri pagyvins ir suteiks jaukumo svetainės interjerui.
  • Ryškios pagalvės gali būti puikus dekoro elementas.
  • Svetainė yra ideali vieta židiniui, nebūtinai tikram – šiandien galite įsigyti arba patys pasidaryti gražių jo imitacijų.
  • Kartu su paveikslais nepamirškite ir lentynų, kurias galima papuošti figūrėlėmis, įrėmintomis fotografijomis ar gėlėmis. Ir nepamirškite, kuo daugiau augalų, tuo geriau.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

daliaParašė: dalia