fbpx

Kokia spalva dažyti svetainę? Atsako interjero ekspertai

Iveta Peteraitytė: Kokia spalva dažyti svetainę? Atsako interjero ekspertaiParašė: Iveta Peteraitytė

2023-04-13
Kokia spalva dažyti svetainę? Atsako interjero ekspertai

Iš pirmo žvilgsnio svetainės spalvų derinimas bei jų parinkimas atrodo paprastas ir mažai dėmesio reikalaujantis dalykas. Bet tie, kurie su tuo jau yra susidūrę, taip pat ir mes iš savo ilgametės patirties galime drąsiai teigti, kad tai nemažai dėmesio, kartais ir vargo bei kantrybės reikalaujantis reikalas, o klausimas „kokia spalva dažyti svetainę?“ nėra taip ir lengvai atsakomas. Vos ne kas penktas žmogus įsirenginėdamas savo namus ir rinkdamasis tinkamas sienų spalvas jas perdažo, nes pasirinkta spalva paletėje atrodo kitaip nei realybėje. Norint, kad svetainė atrodytų išties puikiai, reikia gerai apgalvoti kiekvieną jos etapą – nuo tinkamai parinktos svetainės sienų spalvos, baldų stiliaus, apšvietimo iki dekoracijų parinkimo. Visi etapų lygiai yra vienodai svarbūs, norint sukurti pageidaujamą svetainės stilių. Visa harmoninga visuma susideda iš mažų akcentų, kurie labai gerai pasimato, kai kažkas stipriai nedera arba netinka. Tad, jei šiuo metu jums taip pat kyla klausimas „Kokia spalva dažyti svetainę?“, mes padėsime Jums į jį atsakyti.

Svetainės spalvos – tai visko pradžia

Svetainė yra laikoma pagrindiniu kambariu, čia ilsisi visa šeima, susirenka draugai ir vyksta įvairios šventės. Dėl to ši erdvė turi būti suderinta ir stilingai sutvarkyta. Visos spalvos turi derėti viena su kita ir skleisti malonius pojūčius. Visas kambario, o gal netgi namo dizainas, jo nuotaika, stilius, interjero suvokimas priklausys nuo sienų spalvos pasirinkimo. Išsirinkus tinkančią ir patinkančią sienų spalvą prie jos jau galima derinti minkštų baldų spalvas bei  tekstūras, dekoro elementus bei kitus patalpos akcentus.

Teisingas pasirinkimas

Galvodami, kokia spalva dažyti svetainę, turėkite omenyje, kad svetainės spalvos pasirinkimas vizualiai koreguoja kambario dydį, taip pat komforto ir jaukumo jausmą. Priklausomai kokio efekto siekiate, galite pasirinkti šiltus arba šaltus tonus. Šilti spalvų tonai yra šiek tiek jaudinantys ir suteikiantys energijos, o šalti ramina, slopina. Nepamirškite, kad kiekviena spalva turi šaltesnių ir šiltesnių atspalvių. Jeigu norite vizualiai pakelti lubas, svetainės sienas nudažykite porą tonų šviesiau nei iš pradžių planavote. Kambarį išplėsite su šaltesniais tonais. Medžiagos ir tekstūros, naudojamos kaip dekoras, taip pat vaidina svarbų vaidmenį galutiniame rezultate. Reljefiniai tapetai ar dekoratyvinis tinkas kambarį padarys uždaresniu. O blizgūs paviršiai, priešingai, kambarį praplatins. Jeigu nenorite rizikuoti, rinkitės standartinę ir dažniausiai naudojamą spalvų schemą, kuri visada bus geras sprendimas visuose namuose – sienas dažykite šviesiai, lubas šviesiausiai, o grindims rinkitės tamsesnius atspalvius. Kas patikrinta, tas patikrinta.

O jeigu pilka spalva?

Pasirinkus pilką spalvą svetainės sienoms, tai bus visiškai universalus sprendimas. Šių atspalvių fone galima įkūnyti absoliučiai bet kokį interjero stilių – nuo klasikos iki modernaus. Ir bet kuris jų atrodys išties stilingai, elegantiškai, santūriai ir rafinuotai. Žavu, ar ne? Pilka spalva tobulai dera su visomis kitomis spalvomis, ji net pabrėžia kitos spalvos gylį ir ją dar labiau išryškina. O svarbiausia, kad prie pilkų atspalvių galima rinktis bet kokius baldus, tiek šviesius, tiek tamsesnius ar margus. Tai universalus pasirinkimas, kuris priderinamas beveik prie visko. Laužom įsitikinimus, jeigu anksčiau atrodė, jog pilki tonai atrodo nuobodžiai ir niūriai. Priešingai, tai atveria labai daug nuostabių galimybių kūrybai ir interjero eksperimentavimui. O jeigu norisi dar, tai tose vietose, kurias norite labiau akcentuoti, pasirinkite ryškesnius pilkus tonus, tuomet išgausite tikrai stulbinančių efektų.

Mylima klasika – balta spalva

Jeigu tai nebūtų vienas gražiausių pasirinkimų, greičiausiai jis nebūtų toks populiarus. Baltos spalvos sienos svetainėje visada atrodys skoningai. Interjeras prie tokių sienų bus šviesus, erdvus, švarus ir lengvas. Kad balta spalva turi magiškų savybių praplėsti ir padidinti erdvę, turbūt jau nebereikia minėti. Tai žino visi. Bet jeigu norisi ko nors ekstravagantiško, baltą spalvą maišykite su kitomis spalvomis. Tam tikrus ruožus paverskite įdomiais akcentais. Dramblio kaulo ar pieno spalva kartu su priderinta ruda atrodys labai gaiviai ir išskirtinai. Apskritai baltai galima pasirinkti absoliučiai bet kokį toną. Šaltų ir šiltų tonų pasirinkimai padės sukurti raminančią ar gaivinančią atmosferą vienu metu.

Smėlio spalva – truputį saldžiau

Visi rudi, karameliniai, smėlio ar rausvi atspalviai yra nuostabus pasirinkimas, kai norisi ko nors įdomesnio, bet taip pat išlaikant švarą ir neutralumą. Tarp kitko, net ir šios spalvos plytelės šiuo metu sulaukia itin didelio pirkėjų dėmesio ir tai savaime suprantama – smėlio spalva savyje turi tiek šilumos, tiek vėsumos pojūtį. Suderinti kontrastai, kurie labai gražiai įsipaišo kartu su prigesintų spalvų baldais. Smėlio spalva svetainėje idealiai tiks prie klasikinio interjero stiliaus. Šviesiai rudos spalvos fone natūralaus medžio baldai atrodys labai skoningai ir prabangiai. Jeigu norisi šią spalvą derinti kartu su kitais spalvų atspalviais į kompaniją puikiai tiks šokoladinės, tamsiai rudos, terakotos spalvų atspalviai.

Tikimės, kad atsakėme į klausimą „kokia spalva dažyti svetainę“, o beskaitant Jums gimė naujų idėjų ir įžvalgų, kurias tuoj bėgsite įgyvendinti, o jei norite pasitarti dizaino klausimais, kviečiame į mūsų profesionalią interjero dizaino konsultaciją!

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.