fbpx

Šviesus svetainės interjeras

Iveta Peteraitytė: Šviesus svetainės interjerasParašė: Iveta Peteraitytė

2023-03-20
Šviesus svetainės interjeras

Jeigu pasirinkote savo namuose kurti šviesų arba baltą interjerą, mes džiaugiamės už Jus, nes taip pat esame tokio interjero šalininkai. Šviesus svetainės interjeras neabejotinai sukurs estetikos, jaukumo ir romantikos jausmus. Šviesūs atspalviai simbolizuoja tvarką ir harmoniją, taip pat saugumo ir ramybės jausmą. Namuose visada ieškome jaukumo, siekiame sukurti erdvę, kuri būtų lyg atskira dalis nuo viso likusio pasaulio. Labai svarbu pasirinkti spalvas, kurios ramintų, skatintų atsipalaiduoti, įkvėptų ir leistų būti savimi. O šviesios spalvos kaip tik pasižymi šiomis savybėmis. Spalvų pasirinkimas lemia mūsų psichiką ir savijautą. Šviesus interjeras tinka bet kuriuose namuose, jis optiškai padidina erdvę, suteikia jai daugiau gaivumo ir šviežumo. Toks jausmas, lyg namai būtų visada išvėdinti ir prisigėrę šviežio miško oro. Nuostabu, tiesa?

Šviesus svetainės interjeras – daug galimybių

Dažnai susiduriama su tokia nuomone, jog interjere, kuriame vyrauja balti arba kiti šviesūs atspalviai, namai tampa nuobodūs arba šalti. Mes tokiai nuomonei prieštaraujame. Priešingai, šviesių atspalvių yra daug daugiau nei pilkų ar tamsių, o vien tai jau leidžia suvokti, jog šviesūs tonai atveria plačias kūrybiškumo galimybes. Derinant skirtingus šviesius atspalvius ir tonus galima sukurti daug autentiško, subtilaus ir savito žavesio, kurie visą stilių tik pagyvins. Baltas svetainės interjeras, prie kurio priderinamas medis visada atrodys gyvas ir skoningas. Prie baltos spalvos tinka absoliučiai viskas. Tiek medis, akmuo, stiklas, aksomas, auksas, marmuras, granitas ar net metalas. Visi akcentai gali skurti neįtikėtinai stulbinančių sprendimų ir kardinaliai pakeisti viso interjero nuotaiką.

Išryškinkite akcentus

Jeigu interjere norite sukurti daugiau įvairovės – išryškinkite akcentus. O būtent prie baltos spalvos jie išryškėja labiausiai. Tai gali būti išraiškingi baldai, unikalūs daiktai, iš kelionės parsivežtos vazos ar autentiški vienetiniai paveikslai. Ir tai visiškai nepriklauso nuo pasirinkto stiliaus, akcentai žavingai atrodys tiek klasikiniame, tiek moderniame ar kitame stiliuje. Žinoma, ir skandinaviškame. Šviesus svetainės interjeras yra puikus pasirinkimas, kai norima išryškinti detales, nuo formų, raštų, tekstūros ar net audinių. Čia viskas taip gražiai nugula, lyg naujai pradėtas tapyti paveikslas, kuris galutiniame rezultate nustebina net patį tapytoją.

Neatsisakykite tamsių kontrastų

Jeigu baltas svetainės interjeras bus aklinai baltas, tikrai bus nejauku ir nuobodu. Balti ir visi šviesūs interjerai labai mėgsta kontrastingas spalvas. Tai svarbu žinoti, tiek renkantis dekoracijas, tiek plyteles ar kitas apdailos medžiagas. Nebijokite tamsiomis spalvomis sukurkite harmoningą balanso jausmą. Visi tamsūs ir ryškūs atspalviai dar labiau išryškina šviesaus interjero šviesumą ir privalumus. Dažnu atveju tamsi dekoracija namams priduos daugiau šilumos ir šviesos, nei jos visai nebūtų. Žaiskite su spalvomis, derinkite net mažai suderintus dalykus ir pamatysite, kaip bendra visuma sukurs gyvą erdvės charakterį.

Skandinaviško stiliaus interjero akcentai

Joks skandinaviškas stilius neapsieina be baltos spalvos. Jis tiesiog dievina visus derinius, kurie susiję su šviesiomis spalvomis. Toks stilius apjungia viską, kas namuose teikia daugiausiai džiaugsmo – paprastumą, lengvumą, originalumą, jaukumą ir patogumą. Skandinaviškame stiliuje naudojamos kokybiškos  ir natūralios medžiagos, kurios spindi universalumu. Čia nėra nieko išskirtinai kitokio ar stipriai unikalaus, viskas sukasi aplink santūrumą. Nepaisant to, originalumo ir žavesio jis tikrai nepraranda. Skandinaviškame baltame stiliuje dominuoja tvarka ir ramybė. O nuotaikos sukasi aplink atsipalaidavimo ir jaukumo puoselėjimą. Šviesus svetainės interjeras nuostabiai dera kartu su visais medžio akcentais. Ar tai būtų sienų dekoras ar stalas, visai nesvarbu. Medis priduos savo žavesio, nesvarbu kokioje formoje jis būtų.

Šviesus svetainės interjeras ir židinys

Jeigu turite galimybę namuose turėti židinį, būtinai jį turėkite. Tai bus ne tik akcentas, bet ir laiko praleidimo ritualai tamsiais šaltais vakarais. Šilta, gražu, jauku, gera bei malonu. Prie židinio net pokalbiai tampa kitokie – atviresni. Šviesiame interjere židinys gali tapti išskirtiniu namų akcentu. Jei jis bus statomas ne kampe, bet jam bus skirta garbinga vieta per visą sieną, tai jis nuolat puoš namų erdvę be jokių papildomų investicijų į kitas dekoracijas. Norėdami židiniui suteikti prabangos ar išskirtinumo įspūdį dekoruokite jį  karščiui atspariomis plytelėmis, marmuru, travertinu, mediena, akmeniu ar net mozaikinėmis plytelėmis. Medžiagas derinkite prie bendro namų interjero, paliekant laisvės interpretacijoms, jei norit sukurti akcento jausmą.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.