fbpx

Buto interjero idėjos. Dizaino patarimai

dalia: Buto interjero idėjos. Dizaino patarimaiParašė: dalia

2022-04-27
Buto interjero idėjos. Dizaino patarimai

Buto interjeras ir jo kūrimas gali kelti iš tiesų daug klausimų: kaip sukurti stilingą interjerą bute? ar kaip susiplanuoti tobulą ir funkcionalų interjerą? ir daug kitų klausimų.

Pagrindinė taisyklė, galiojanti tiek interjero dizainui, tiek aprangai, yra visada savęs paklausti „kodėl?“ ir „kam?“ apie kiekvieną smulkmeną. Bet koks daiktas buto interjere, turėtų turėti tam tikrą paskirtį, estetinį vaizdą ir funkcionalumą. Svarbiausia yra harmonija – tai tikrai verta prisiminti, žengiant pirmuosius žingsnius kuriant buto interjerą.

O šiandien pasidalinsime keliais patarimais, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprasti, bet iš ties labai reikšmingi. Įraše pasakosime, į ką atkreipti dėmesį renkantis buto interjero spalvinę gamą, į kokius baldus verta investuoti, pakalbėsime ir apie apšvietimą ir kaip jis gali padėti mažo buto interjerą paversti iš ties erdviu ir stilingu, bei pasidalinsime profesionalų įžvalgomis, kaip pasitelkus interjero detales sukurti stilingą buto interjerą. Na ir keliaujame prie patarimų.

Buto interjeras – 12 patarimų

1. Įkvėpimo semkitės iš gamtos

Naudokite gamtoje sutinkamas formas ir atspalvių derinius. Medžio faktūra ar gėlių raštai tikrai neišeis iš mados ir padės pagyvinti interjerą.

2. Išsirinkite 3 dominuojančias spalvas interjere

Jei norite sukurti kelių spalvų interjerą, pakanka pasirinkti trijų spalvų derinį. Patikrinta ir populiari formulė: pilka (galimi keli atspalviai) + balta + juoda (mažiausiai) + natūrali mediena (galimi 2 artimi atspalviai). Norėdami sukurti interjerą nedideliam butui, taip pat vadovaukitės šiuo dviejų ar trijų spalvų pasirinkimo principu. O kad interjeras nebūtų nuobodus, padės smulkūs spalviniai akcentai (pavyzdžiui, vazos, dekoratyvinės pagalvėlės).

sviesus-interjeras_buto interjeras

3. Neatsisakykite juodos spalvos

Priešingai populiariems įsitikinimams, juoda spalva gali, o kartais net ir turėtų būti naudojama. Dizainerių teigimu, erdvei kontrasto ir apimties suteiks nedideli juodos spalvos akcentai, ar tai būtų karnizai, ar paveikslų rėmeliai ar kitos interjero detalės. Išnaudojus šią spalvą protingai ir funkcionaliai, galima išgauti išties stilingą buto interjero variantą.

4. Netaupykite tam, kas jums turi tarnauti ilgai

Ir štai dalykų sąrašas, kur taupyti išties nevertėtų: grindys, plytelės, virtuvė, santechnika. Būtent šis sąrašas išties yra labai svarbus, nes visa tai bus naudojama nuolatos diena iš dienos. Jeigu pasirinksite nekokybiškas medžiagas ar santechniką, labai stilingas buto interjeras taps tikras vargas. O visa kita, kas nepaminėta, visada galima perdažyti arba pakeisti.

balta-zalia-virtuve_buto interjeras

5. Apgalvokite daiktų laikymo ypatumus

Stenkitės kuo labiau viską paslėpti. Ką tai reiškia? Rinkitės imontuojamą buitinę techniką, uždaras lentynas ir spinteles, kuriose galėsite patogiai susidėti visus reikiamus daiktus, o tai jums sukurs švaros ir harmonijos jausmą.

lentyna-virs-lovos_buto interjeras

 

6. Šviesa, šviesa ir dar kartą šviesa

Daugelis žmonių susidarę nuomonę, jog jei kambarį nudažysite baltai, jis taps šviesesnis. Tačiau, deja taip būna ne visuomet. Ar tai bus mažo buto interjeras ar erdvaus buto interjeras, neapsieisite be gerai apgalvoto apšvietimo. Išbandykite kelių lygių apšvietimą (pvz.: lubose įmontuojamus šviestuvus, pasirinktas interjero detales galima apšviesti ir iš apačios, tai įspūdingai atrodo naudojant 3D sienų apdailas). Įvairiaspalvius LED foninius apšvietimus reiktų jau pamiršti… Taip pat apgalvokite keletą išjungimo mygtukų, kad norint išjungti šviesą nereiktų keltis, pavyzdžiui, iš lovos. Nepamirškite apie rozetes, jų per daug tikrai nebūna. 

 

7. Į pagalbą pasitelkite veidrodžius

Dizaineriai nepaliauja raginti interjere naudoti veidrodžius, kurie vizualiai padidina erdvę. O jei veidrodžius pastatysite priešais pakabinamus ar stalinius šviestuvus, išnaudosite juos ne tik kaip interjero detalę, bet ir  užpildysite erdvę didesniu šviesos kiekiu, bei pagyvinsite interjerą. Todėl siūlome šio patarimo nepraleisti pro akis, o išnaudoti veidrodžius funkcionaliai.

8. Netaupykite svetainės baldams

Svetainėje neapsieisite be patogios sofos, todėl rinkitės praktiškus ir kokybiškus modelius: jie bus atsakingi už patogų Jūsų poilsį. Sofa nėra vienintelis baldas svetainėje. Pagalvokite apie fotelius, kuriuose taip pat galima atsipalaiduoti ir pasimėgauti kavos pertraukėle. Foteliuose ne tik patogu sėdėti prie kavos puodelio – kėdės ir foteliai gali sėkmingai paįvairinti buto interjerą. Nebijokite rinktis originalių ir nestandartinių modelių, kurie taip pat pagyvins jūsų buto interjerą.

9. Prisiminkite apie tapetus

Atnaujinti butą galima be kardinalių pakeitimų ir grandiozinio remonto. O jeigu pagalvoti apie tapetus? Žinoma, neturėtumėte jų klijuoti ant visų kambario sienų. Užteks vieno akcento. Ir tapetai tikrai nėra jokia seniena, tiesiog pasirinkus šiuolaikiškus variantus, spalvas ir raštus, galima išgauti išties stilingą akcentinę sieną.

10. Funkcionalumas

Anot dizainerių, pagrindinis tikslas bet kuriame interjere – sukurti funkcionalią erdvę. Todėl valgomasis stalas tegul būna stumdomas, o sofa – su miegamąja dalimi. Tokiu atveju, vakarienę su draugais galėsite surengti net ir mažame bute, o nakvynei apgyvendinti svečius.

11. Neperkraukite interjero

Pasirūpinkite, jog namuose jaustumėtės jaukiai ir erdvė nebūtų užgrūsta nereikalingais daiktais ar baldais. Kitaip tariant, pasirūpinkite, kadinterjeras jūsų „neapsunkintų“, o suteiktų lengvumo jausmą.

Daug dekoratyvinių daiktų, pvz. 1-2 figūrėlių išstatymas jau gali sugadinti visą bendrą vaizdą, sukurti netvarkos įspūdį. Daugumoje stilių užtenka 3-4 stilingų dekoro elementų, kad suteiktų kambariui grožio ir neįprastumo.

metine-siena-svetaineje_buto interjero idejos

 

12. Pamirškite žodį „madinga“

Atsiminkite jog interjero mados išties linkusios keistis, geriau atkreipkite dėmesį į interjero metodus, kuriuos dizaineriai taiko ne vienerius metus. Nebijokite derinti naujausių interjero tendencijų su klasika. Tik eksperimentuojant galėsite atrasti, jums tinkamiausią variantą, kuris bus artimiausias jūsų gyvenimo būdui ir grožio supratimui.

Skirkite laiko pasiruošimui

Prisiminkime ką byloje Lietuvių liaudies išmintis: 9 kartus pamatuok, o jau 10-tą… Tai puikiai pritaikoma ir planuojant savo būsto interjerą. Kiekviena detalė ir spalva, turi būti apgalvota iki smulkmenų. Tam, kad atrastumėte ir galėtumėte eksperimentuoti, išbandykite mood board (koliažai interjero tematika). Tai išties puikus sprendimas, norint atrasti tinkamiausią variantą savo interjero apdailai. Užsukę į Apdailos Namų saloną Vilniuje, rasite Archzoną, kurioje gimsta genialūs interjero sprendimai, nes viskas ko reikia yra po ranka.

Taip pat daugiau idėjų ir patarimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

balti-foteliai-ruda-sofa-mood board

 

Susiję straipsniai

Namų prieškambario interjero idėjos. Ekspertų patarimai Buto vonios interjero idėjos. Profesionalų patarimai Koridoriaus interjero bute idėjos. Pataria ekspertai Svetainės interjeras bute. Patarimai ir dizaino pavyzdžiai Buto balkono interjero idėjos. Ekspertų patarimai Klasikinio buto interjero idėjos
daliaParašė: dalia