fbpx

Koridoriaus interjero bute idėjos. Pataria ekspertai

Iveta Peteraitytė: Koridoriaus interjero bute idėjos. Pataria ekspertaiParašė: Iveta Peteraitytė

2022-10-02
Koridoriaus interjero bute idėjos. Pataria ekspertai

Manau sutiksite, jog koridoriaus interjeras bute dažniausiai būna įrengtas labai paprastai arba būna išvis užmirštas. Praleidžiame valandų valandas, dienų dienas planuodami ir derindami virtuvės, vonios, svetainės ir kitus kambarius, bet erdvę, kuri dažniausiai mus pasitinka pirmoji, – pamirštame, tarsi ji neegzistuotų. Koridorius bute mus visada pasitiks pirmasis ir išlydės paskutinis. Tai erdvė, kuri išskėstomis rankomis pasitinka mūsų įvairias nuotaikas, o kadangi mus supanti aplinka daro tiesioginę įtaką emocinei būsenai, tai labai svarbu tik įžengus patekti į estetišką, malonią ir harmoningą aplinką. Labai svarbu, kad ji nebūtų nuobodi, perkrauta ir juolab – netvarkinga. Koridorius yra pereinamoji erdvė, kuri jungia visus kitus kambarius. Dažnai ji būna sujungta su prieškambariu arba net prieškambario dalis. Dėl to šių abiejų patalpų interjeras gali būti panašus, bet taip pat galima sukurti ir visiškai kitokį, paliekant tik pagrindinius panašumus. Jeigu sutinkate su mūsų nuomone, kviečiame skaityti toliau, nes straipsnyje pateiksime skirtingas interjerų idėjas, kaip susikurti įdomų ir traukiantį žvilgsnį koridoriaus interjerą savo nedideliame bute.

1# Klasikinis koridorius

Jeigu širdyje nešiojatės nostalgiškas klasikos nuotaikas, įrėminę koridoriaus erdvę į klasikinį interjerą, vos įžengus pro namų duris Jus visada užplūs įmantrumo ir prabangos dvelksmas. Klasika visuomet yra madinga ir gan paprasta sukurti. Ji dvelkia elegancija, rafinuotumu, romantika ir griežtumu. Net ir mažo koridoriaus interjeras, sukurtas klasikos stiliumi, atliks didelį vaidmenį bendrame namų kontekste. Tokiam stiliui sukurti rinkitės šviesas, natūralių atspalvių, pastelines spalvas. Aukso atspalviai ir subtilus, nedidelis blizgesys priduos charizmos. Dekoracijoms tinka įvairios stačiakampės, ovalios formos. Taip pat sendinti antikvariniai baldai, autentiški paveikslai ir didesnės vazos. Nepamirškite veidrodžių, kurių išskirtinumą pabrėžia raštai ir ornamentai. Klasika mėgsta simetriją ir įvairius įspaudus, garbanotus elementus. Sienoms puikiai tiks reljefinės apdailos juostos, prie kurių priderinus Led apšvietimą galima sukurti įdomių interjero sprendimų. Grindims tobulai atrodys marmuras arba prabangaus šlifuoto akmens plokštės, o sienoms – akmens plytelių imitacija. Visus klasikinio stiliaus elementus lengvai priderinsite su kitais stilistiniais sprendimais, o tai sukurs savitumo ir rafinuoto žavesio.

2# Modernus koridorius

Modernus interjeras koridoriaus erdvei suteiks žavesio ir erdvės. Čia daiktų mažiau, kiekvienas jų turi savo vietą ir funkciją. Moderniame interjere vyrauja ryškios formos ir akcentai, linijos, šviesios arba tamsios spalvos, mažiau spalvų. Charakterį kuria įvairios suderintos tekstūros – medis, akmuo, stiklas. Koridoriuje nebūtinai naudoti tokią pačią sienų apdailą, kaip ir svetainėje ar kituose kambariuose. Tai gali būti visai kitokie dekoratyviniai elementai, kurie pabrėš erdvės išskirtinumą. Puikiai žiūrėsis tamsios, pilkos spalvos, kuriose dar labiau išryškėja priderinti natūralūs atspalviai. Kuo labiau apsvarstysite kiekvieną detalę, tuo ši patalpa bus patogesnė ir stilingesnė. Grindims galima rinktis akmens masės plyteles, kurios būna pačių įvairiausių spalvų ir raštų.

3# Skandinaviškas koridorius

Jeigu norisi šviesaus, lengvo koridoriaus interjero – rinkitės šviesias spalvas, priderinant baltas plytas arba medžio imitacijos plyteles. Skandinaviško stiliaus koridorius puikiai tiks mažuose butuose, tai suteiks žaismingumo ir vizualiai padidins erdvę. Koridoriuje dažniausiai retai sutiksime daug natūralios spalvos, tad labai svarbu pasirinkti tokius dizaino elementus, kurie neslėgtų šios erdvės, o nuteiktų pozityviai. Natūralios medienos dekoracijos ir balti baldai suteiks gyvybingumo ir harmonijos. Spintelės, spintos ir staliukai gali būti atviri, taip sudėti daiktai atspindės čia gyvenamų žmonių charakterį. Mažo koridoriaus interjeras bus daug jaukesnis į pagalbą pasitelkiant gėles ir augalus. Grindims galima dėti akmens masės plyteles, medžio imitacijos plyteles, eglutės rašto plyteles. Žaiskite su įvairiais dydžiais, formomis, raštais ir tekstūromis.

4# Minimalistinis koridorius

Aiškumas ir laisvė nuo nereikalingų detalių. Čia vyrauja minimalūs elementai ir maksimali erdvė. Jokių daiktų, spintų, kėdžių ir krėslų. Pirmenybė – laisvei. Ir jausmui, kad prasilenkiant nereikia stumdytis. Čia nėra chaoso, o tik tvarka ir ramybė, kuri maloniai nuteikia tas kelias sekundes, kol žygiuojate šia namų erdve iš vieno kambario į kitą. Juk ir vaikštant galima medituoti.

Baldų funkcionalumas

Dėl nedidelio ploto koridoriaus interjeras bute turėtų būti įrengiamas tik itin atsakingai pasirenkant baldus. Čia svarbus kiekvienas centimetras. Mažiems koridoriams geriausias sprendimas – sujungti įvairius krėslus su paslėptomis lentynėlėmis. Taip turėsite erdvę, kur laikyti batus ir kur atsisėsti. Visi baldai turėtų būti labai praktiški ir nedideli, geriausiai, kad jie atliktų kelias funkcijas vienu metu. Čia turėtų vyrauti minimalizmas, nesvarbu kokio stiliaus interjeras dominuoja. Rekomenduojame pakabinti veidrodį, taip erdvė gaus daugiau šviesos ir jaukumo.

Koridoriaus interjeras bute ir apšvietimas

Koridoriuose sukurti šviesos žaismą tiesiog būtina. Kadangi tai erdvė, kuri retai turi šalia langą, tai net ir saulėtą dieną šioje zonoje būna tamsiau ir niūriau. Dėl to rekomenduojame apšvietimą apgalvoti kiekvienam elementui, kuris yra šioje zonoje. Vien tik lubų apšvietimo gali nepakakti, tad apšvieskite veidrodžius, jeigu tokie yra. Gražiai žiūrisi apšvietimas sienose, tiek aukščiau, akių lygyje, tiek ir žemiau, palei žemę. Vakarui galima naudoti vieną apšvietimą, o nakčiai – kitą, budintį ir lengvesnį. Kruopščiai parinktos Led lemputės ir šviestuvai užtikrina malonią, akiai mielą atmosferą.

Vientisa erdvė

Koridorius, svetainė ir virtuvė – sujunkite visas šias zonas į vieną sukurdami vientisą erdvę. Atsisakykite vidinių durų, kurios tik įkalins namų erdvę. Išlaikant harmoniją ir vientisumą tarp šių erdvių rinkitės vienodas medžiagas ir dekoro elementus. Koridoriaus grindų plytelės gali būti tokios pat, kaip ir virtuvės plytelės. Ir praktiška, ir stilinga. Visoms erdvėms taikant vienodus dekoro principus, namai taps vientisa ir natūralia atmosfera.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.