fbpx

Klasikinis miegamojo interjeras

2022-10-03
Klasikinis miegamojo interjeras

Klasikinis miegamojo interjeras yra puikus pasirinkimas  tiems, kurie nori interjerą išlaikyti laikui nepavaldžiu. Nepaisant daugelio kitų variantų, klasika visada išlieka populiarumo viršūnėje, o klasikinės grindų ir sienų plytelės yra vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų. Harmoninga klasikos atmosfera prisideda prie gero poilsio, suteikia ramybės ir elegancijos jausmą. Tai tikrai karališkas pasirinkimas tiems žmonėms, kurie vertina komfortą ir stabilumą. Būtent klasikinio stiliaus interjeras – tai ne tik interjeras apie trumpalaikes tendencijas, kurios tampa nebemadingos praėjus sezonui. Klasikiniame interjere dažniausiai naudojamos medžiagos, baldai ir aksesuarai ne tik išskirtinai estetiški, bet ir ilgaamžiški. Klasikinis stilius atspindi XVIII – XIX a. interjero dekoro idėjas, tačiau poreikiai ir funkcionalumas, per tiek laiko išties pasikeitė. Taigi, šiame straipsnyje aptarsime, kaip sukuri klasikinio miegamojo interjerą taip, kad jis būtų pritaikytas šiuolaikiniams poreikiams ir būtų komfortiškas ir funkcionalus. Taip pat pasidalinsime klasikinio miegamojo interjero pavydžiais, kurie jus įkvėps pasirinkti šią stilistiką.

Klasikinio stiliaus ypatybės

Išvertus iš lotynų kalbos – „classicus“ reiškia pavyzdingas. Klasikinis interjeras būtent toks ir yra – jame vyrauja aukso detalės, idealios proporcijos ir senovinis puošnumas. Nepriekaištingai įrengtas kambarys savo išskirtine apdaila primena rūmų patalpas, kuriose kiekviena detalė yra neatsiejama vientiso ansamblio dalis. Klasikinio stiliaus miegamojo dizaino įkvėpimo galima rasti senovės Graikijos ir Romos kultūros pavelde, Europos renesanso architektūros paminkluose, didikų rezidencijose, teatruose ir galerijose. Visų šių vietų net nebūtina aplankyti – yra nuotraukų ir vaizdo įrašų, iš kurių nesunku pasiskolinti įdomių idėjų.

Spalvų pasirinkimas

Būdingas klasikos bruožas – aristokratiškas santūrumas. Visur vyrauja švelnios natūralios spalvos, nuspalvintos tauriųjų metalų blizgesiu, o kontrastai beveik nenaudojami. Išimtis iš šios taisyklės gali būti tamsiai ruda ar juoda, kuri yra naudojama baldų puošyboje, tačiau tai veikiau šiuolaikinės mados įtaka.

Baltas klasikinis miegamojo interjeras

Gryna sniego baltumo spalva, nors ir yra populiari, tačiau klasikinio miegamojo dizaine nėra labai paplitusi. Dažnesnės šviesios pastelinės šilto spektro spalvos: vanilės spalva, kreminė, subtili persikų, rausva. Lubos nudažytos baltai be priemaišų, jas įrėminančios grindjuostės, gipso tinko lipdiniai, kartais odiniai galvūgalio apmušalai ir pufai.

Smėlio spalvos klasikinis miegamojo interjeras

Miegamojo klasikinis interjeras, kuriame dominuoja smėlio spalva, turi ypatingą žavesį – rausvos smėlio spalvos sienos, šviesūs baldai ir tekstilė sukuria santūrią namų atmosferą, palankią privatumui ir nakties poilsiui. Palyginti su ryškiai balta, smėlio atspalviai sugeria daugiau šviesos nei atspindi, todėl išvengiama atšiaurių šešėlių ir atšiaurių saulės spindulių.

Rudas klasikinis miegamojo interjeras

Brangios medienos rūšys turi išskirtinę teisę papuošti klasikinio stiliaus miegamąjį. Paprastai medienos detalės yra nulakuotos rausvai rudais, šokoladiniais ar kaštoniniais atspalviais, išsaugant unikalius raštus. Tamsiai rudos medienos tekstūros labiausiai atsiskleidžia, kai yra apsuptos turkio, smėlio, kreminės ir auksinės spalvos.

Auksinės spalvos klasikinis miegamojo interjeras

Kilnus aukso spindesys – esminis klasikinio stiliaus atributas. Tai puikiai papildo sniego baltumo apdailą ir baldus. Paauksuota furnitūra, paveikslų rėmeliai, visokios monogramos ir auksiniai raštai užtikrins, kad miegamojo klasikinis interjeras žavės savo prabangiu stilingumu.

Medžiagos ir miegamojo apdaila

Klasikinio dizaino pagrindas yra sienų, lubų ir grindų apdailos visuma. Patartina rinktis aukščiausios kokybės medžiagas – jų kaina pasiteisins ilgu tarnavimo laiku ir aukštomis estetinėmis savybėmis.

SIENOS

Reikalingos prabangos suteikia stilizuotos kolonos ar atbrailos, kurių dėka lubos atrodo aukštesnės, o interjeras įgauna stilingumo. Rinkdamiesi sienų apdailą, pagalvokite apie plyteles, tačiau jos turi išlaikyti klasikai būdingus akcentus. Virš lovos galvūgalio labai gražiai atrodo išlenktos nišos.

GRINDYS

Klasikinio stiliaus miegamojo interjere grindų apdailai dažniausiai naudojama mediena. Neblogas konkurentas gali būti– natūralus paprastas parketas, nors kai kuriais atvejais jį galima pakeisti ir laminatu. Miegamajame labai tinka šilko persiški kilimai su diskretiškais raštais. Grindų spalva turi derėti su likusiu interjeru tam, kad nesukurti ryškaus varginančio kontrasto. Vienintelis dalykas, kurio reikia vengti, yra šilto medienos atspalvio (alksnis, eglė, pušis).

LUBOS

Minimalus klasikinio stiliaus miegamojo lubų aukštis – 2,8 m. Mažoje patalpoje užtenka gražiai išlyginti ir nudažyti baltai, perimetrą puošiant tvarkingomis grindjuostėmis. Tačiau erdvioje patalpoje, kaip taisyklė, kuriamos dviejų lygių konstrukcijos. Viduje gali būti naudojamas lengvas tamprus monochromatinės matinės tekstūros audinys arba nuotraukų spauda freskų pavidalu, išorinės dalys dažnai dekoruojamos gipso lipdiniais arba auksine tapyba.

Klasikinio miegamojo interjero baldai

Klasikiniame miegamajame geriau rinktis tvirtumu ir patikimumu pasižyminčius baldus. Šios krypties pavyzdys gali būti elitinės Italijos gamyklų kolekcijos. Pasirinkus tokią prabangią stilistiką visi baldai turėtų būti tiekiami gerai apgalvotame komplekte su identišku dekoru. Centrinę miegamojo vietą, žinoma, užima lova su masyviu raižytu galvūgaliu, šviesios odos ar aksomo apmušalais. Kartais jį galima puošti kaltomis detalėmis, paauksavimu. Romantišką atmosferą sukurti ir miegamąją zoną nuo likusios erdvės atskirti kartais padeda baldakimas – plonas šviesių spalvų permatomas audinys ar prie specialaus karnizo pritvirtintos prabangios užuolaidos. Baldakimas geriausiai atrodo dideliuose ir šviesiuose kambariuose. Be lovos, miegamajame taip pat reikalingi naktiniai staliukai, komodos, tualetiniai staliukai, veidrodžiai, pufai su aksomo ar odos apdaila. Antikvariniai daiktai yra tikrai laukiami klasikinio stiliaus miegamajame, tačiau jie turi atrodyti naujai ir blizgėti kaip muziejaus objektas.

Elegantiškas apšvietimas

Minkšta, prislopinta klasikai būdinga šviesa, puikiai tiks tokio stiliaus miegamajame miegamajame. Čia nepriimtinas aštrus ar neoninių elementų, taškinių diodų akinimas. Idealus variantas yra energiją taupančios lempos su šilto balto spektro šviesa.  Kambario centre idealiai tiks didelė kaltinės žvakidės liustra, simetriški šviestuvai arba daugybė krištolo lašų. Ant sienų galima pakabinti to paties stiliaus šviestuvus arba naudoti naktinius šviestuvus, toršerą. Labai gerai, jei blanki šoninė šviesa išryškina dekoratyvinius elementus – gražius paveikslus, plokštes, nišas.

Klasikinio stiliaus mažo miegamojo dizainas

Nors klasikinis stilius asocijuojasi su gana dideliu kambariu, niekas nedraudžia naudoti patinkančių detalių mažame kambaryje. Tik būtina laikytis bent minimalių taisyklių, taip pat išlaikyti harmoniją interjere.

Šviesios spalvos

Neįkyrūs balti ir auksiniai arba kreminės smėlio spalvos atspalviai mažame klasikinio stiliaus miegamajame atrodys daug geriau, nei tamsūs. Be to, subtilios apdailos fone bet kokios rudos, juodos ir kitų aštrių spalvų gamos pritrauks daug dėmesio, sukurs nereikalingą kontrastą ir vizualiai sumažins erdvę.

Minimalus raštų kiekis

Dideli raštai ant tapetų, prabangus ryškus dekoras yra skirtas užpildyti karališkųjų kambarių tuštumą, tačiau mažame miegamajame jie bus visiškai nereikalingi. Šiuo atveju užtenka šiek tiek užuominos į klasiką – grakštūs kampai, plonos paauksuotos detalės, beveik nepastebimi šilko raštai.

Efektyvus erdvės panaudojimas

Norint sutaupyti vietos mažame miegamajame ir tuo pačiu patogiai sutvarkyti visus daiktus – labai praktiškas sprendimas – lova ant podiumo (paaukštinimo), po kuria yra talpūs stalčiai su drabužiais. Taip pat vietos padės sutaupyti aukštos spintos.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.