fbpx

Gidas, kaip išsirinkti terasos grindis. Profesionalai pataria.

dalia: Gidas, kaip išsirinkti terasos grindis. Profesionalai pataria.Parašė: dalia

2022-04-27
Gidas, kaip išsirinkti terasos grindis. Profesionalai pataria.

Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugiau dėmesio norisi skirti balanso paieškoms. Greitas gyvenimo tempas, įtempta pasaulinė situacija, verčia atsigręžti į savo namus ir ieškoti ramybės oazių juose. Šylant orams tampa ypač aktualu žaliosios erdvės, kurias galima susikurti savo terasoje. Šios erdvės pagrindas – terasos grindys. Visas dizainas prasideda nuo terasos dangos – ji padiktuoja bendrą erdvės koncepciją. Žemiau aptarsiu kuo grindų plytelės pranašesnės lyginant su kitomis terasų dangomis, kokie galimi dizaino pasirinkimai, pamatysite kelis terasų pavyzdžius nuotraukose ir galbūt tai padės lengviau apsispręsti renkantis sau tinkamiausią variantą.

Terasos kryptis

Prieš pradedant galvoti apie terasos grindis būtina nuspręsti, kuri pasaulio šalių kryptis Jums tinkamiausia. Kiekviena kryptis turi skirtingas specifikacijas – šiaurinėje dalyje esanti terasa gaus mažiau saulės spindulių, tad mažiau bluks nuo saulės, tačiau gaus daugiau drėgmės ir tikėtina atsiras samanų. Pietinė / vakarinė kryptis bus didžiąją dienos dalį saulėta – tai reiškia didesnį saulės srautas, pasirinktos terasos dangos spalvos blukimas intensyvesnis. Tačiau bendru atveju sausesnis klimatas. Geriausias sprendimas rinktis tokią dangą terasai, kuriai įtakos neturės nė vienas iš šių aspektų – o tai yra plytelės.

Terasos grindys ir plytelės – ar bus iš ko rinktis?

Svarstantiems ar plytelės nebus nuobodus pasirinkimas terasai – atsakymas ne. Ši rinka vis labiau užpildoma įvairiais dizaino variantais. Technologijos tobulėja ir iš ko pasirinkti ras kiekvienas. Pirmiausia kalbant apie technines specifikacijas – plytelės laimi dėl savo patvarumo lauko sąlygomis, yra mažai reikalaujančios priežiūros. Akmens masės plytelės terasoms lengvai perneša net šalčiausius ir atšiauriausius klimato pokyčius, kas itin aktualu lietuviškame klimate. Taip pat į ką svarbu atkreipti dėmesį, plytelės terasai yra pakankamai lengvai instaliuojamos – ar tai būtų klijavimas, ar terasinių pjedestalų naudojimas.

 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis plyteles terasai:

  • Svarbu pasirinkti tinkamus slidumo parametrus, kad plytelės nebūtų slidžios – pagrindinis raktažodis būtų GRIP paviršius arba R11 slidumo klasė. Tai bus saugiausia, nes paviršius bus neslidus net esant šlapiai terasos dangai.
  • Terasinės dangos įgeriamumas taip pat labai svarbus – kuo daugiau medžiaga savyje turi porų, tuo labiau įgeria į save drėgmę. Plytelės išsiskiria iš kitų terasos dangų tuo, jog įgeriamumas yra ypač mažas – iki 0,5 proc.
  • Plytelės storis – klijuojamoms terasoms dažniausiai naudojama 10mm storio plytelės. Tačiau rinkoje yra plytelių terasoms, kurios yra net 20mm storio. Jos pranašesnės dėl paprastesnio įrengimo. Jas galima dėti tiesiogiai ant paruošto grindinio ar specialių pjedestalų. Po pakeltomis terasomis galima lengvai slėpti įvairius elektros laidus ar vamzdžius. Taip pat atkrenta siūlių tarpų glaistymas.
  • Terasinių plytelių dydis – kaip ir voniose, galioja ta pati taisyklė –  kuo didesnės, tuo geriau. Mažiau priežiūros dėl tarpelių, natūralesnis ir vientisesnis terasos vaizdas.

Plytelių tipai

1. Medžio imitacijos plytelės terasoms

Ieškantiems natūralaus dizaino plytelių terasai siūlome rinktis medžio imitacijos plyteles. Natūralus lentų formatas, šiltas vaizdas ir malonus pojūtis. Su šiuolaikinio dizaino galimybėmis galima išgauti neįtikėtinų dalykų, pavyzdžiui: namų interjere naudojate medžio imitacijos plyteles, kurios pereina į terasą. Pasikeičia tik paviršius, o visas vaizdas tobulai vientisas, taip sujungiant namų ir terasos erdves. Medžio imitacijos plytelės labai lengvai pritaikomos prie kiekvieno eksterjero – tiek modernaus, rustiko ar net sodybinio stiliaus. Žemiau pateikiame pavyzdžius.

2. Betono imitacijos plytelės terasoms

Mėgstantiems modernų industrinį stilių tai puikus pasirinkimas terasos dangai. Labai platus atspalvių, bei tekstūrų pasirinkimas leis kurti įvairius dizaino scenarijus. Pavyzdžiui, norintiems urbanistinio eksterjero, prie jo puikiai derės šaltesnių atspalvių didesnio formato betono imitacijos plytelės. Tarkime, po atostogų svečiose šalyse svajojate apie jaukią terasą? Prašau – smėlio šiltumo betono imitacija terasai, šiek tiek papildomų detalių kaip pintas baldas ar makrame tipo pintas hamakas ir Jūsų namuose jau atskiras Balio įkvėptas kampelis atsipalaidavimui.

3. Akmens imitacijos plytelės terasos dangai

Gal kiek pamirštas, bet vis labiau grįžtantis terasos dizainas ir pasirinkimas terasos grindims. Naujos tendencijos pasaulyje vis labiau atsigręžia į natūralumą. Natūralaus akmens vaizdo plytelės – ne išimtis. Ar tai būtų smiltainio, kvarco, granito, kalkakmenio imitacijos – akmens masės plytelės suteikia galimybę atkurti visus šiuos vaizdus ir dizainus. Naujos kartos plytelės terasai suteikia daugybę būdų žaisti su skirtingomis tekstūromis ir net įvairiais klijavimo būdais. Itališkoji terasos estetika veržiasi į mūsų eksterjerus. Įsivaizduokite – susikurti sau itališko vynuogyno stiliaus terasą, pripildant ją įvairiais augalais ir gurkšnojant vyno taurę vasaros vakarais.

 

 

Tikiuosi šis straipsnis padėjo sugeneruoti daugiau idėjų būsimai namų terasai ar artėjančiai renovacijai. Terasos grindys puiki erdvė eksperimentuoti ir poilsio kampeliui suteikti unikalumo bei išskirtinumo. Aišku nepamirškite, kad praktiškumas yra vienas svarbiausių elementų – ką ir suteikia terasinės plytelės. Mažai vargo ir daug kokybiško rezultato. O jei pritrūks idėjų, užsukite pasižvalgyti į mūsų saloną, taip pat Pinterest ar Instagram paskyras.

 

Susiję straipsniai

Lauko terasos dizaino idėjos Idėjos terasos sienoms Terasa balkone: kaip įsirengti?
daliaParašė: dalia