fbpx

Lauko terasos dizaino idėjos

dalia: Lauko terasos dizaino idėjosParašė: dalia

2022-04-27
Lauko terasos dizaino idėjos

Prikelti lauko terasų erdves naujam gyvenimui niekada nėra per vėlu. Balkonai ir terasos yra erdvės, kurios pratęsia mūsų namų jaukumą į lauką. Tikrai nėra sunku pasimesti nuo įvairiausių siūlomų idėjų ir dekoracijų, tad čia svarbiausia atsižvelgti ir išlaikyti savo namų stilistiką, nepabėgti nuo savo mėgstamų dizaino elementų. Svarbu, kad lauko terasos idėjos būtų išgrynintos – pagalvokite, ar terasai reikia tik kelių detalių pagyvinimui, ar norite viską keisti iš pagrindų. Svarbu atkreipt dėmesį ir į klimato sąlygas, kuriose gyvename. Ir pagal tai rinktis medžiagas ir baldus, kad netektų sukti galvos dėl jų ilgaamžiškumo, pvz., rinktis plyteles terasoms, kurios bus ir stilingos, ir lengvai prižiūrimos, ir garantuos ilgaamžę kokybę. Mes patariame nebijoti derinti skirtingų raštų ir tekstūrų – taip lauko terasos dizainas įgaus išskirtinumo ir charakterio. Nesvarbu, ar turite tik mažytę terasą, balkonėlį, o gal keliasdešimties kvadratų terasą su skirtingomis erdvėmis – patarimai, kuriais tuoj pasidalinsime, tikrai pravers visiems.

Tinkamai parinktos lauko terasos idėjos leis perkelti namus į lauką

Šiuolaikinės technologijos terasoje leidžia naudoti ne tik plastiką. Dabar įmanoma beveik viskas, ką susikuriame savose fantazijose. Rinkitės įvairius minkštus baldus, valgomojo baldus, fotelius ir supamus krėslus. Bet pradžiai nuspręskite, kokios erdvės norisi – jaukios chill zonos su minkštasuoliais ar jaukių vakarienių prie didesnio stalo, kur galėtų tilpti visa šeima? Namų jaukumo įnešite pasitelkę įvairią tekstilę su lauko kilimais, pledais ir pagalvėlėmis. Įvairios detalės, žibintai, vazoniniai augalai, žvakės, dubenėliai lauko terasai suteiks gyvybės ir įneš atostogų dvelksmą.

Miesto džiunglės

Ieškantiems idėjų, kaip suteikti savo lauko terasai gyvumo, atsakymas vienas – žaluma. Miesto džiunglės dabar yra labai „ant bangos”. Net ir nesivaikant madų, gyvi žalumos elementai terasai suteiks šviežumo, gilumo, „pabėgimo nuo miesto” jausmą. Net ir mažoje terasoje galite susikurti mini oazę. Vieni iš pagrindinių patarimų – atkreipkite dėmesį į savo terasos padėtį saulės krypčių atžvilgiu. Kuo daugiau saulės – tuo daugiau priežiūros. Kai kurie augalai nemėgsta tiesioginės saulės šviesos ir nuolat būnant ant spindulių greit nuvysta. Lengviausias variantas yra dekoruoti terasą su dirbtiniais augalais. Šiais laikais jau sunku atskirti tikrą augalą nuo ne tikro, tad tai puikus būdas turėti žalią terasą visus metus.

Lauko terasos dizainas ir apšvietimas

Nežinau kaip Jums, bet mums nieko negali būti smagiau, nei leisti šiltus vasaros vakarus terasoje, kuri jaukiai apšviesta. Svarbiausia rinktis mažo intensyvumo apšvietimą, kuris būtų išsklaidytas. Tai suteiks jaukumo, šilumos bei norėsis burtis į kompaniją ir leisti laiką kartu. Kelios apšvietimo opcijos terasai – žibintai su LED lemputėmis. Tai jaukumo ir dekoro garantas. Šiuo metu ypač populiaru kabančių lempučių girliandos. Jos suteikia žaismingumo, terasa taps lyg maža švenčių vieta. Juk gyvenimą reikia švęsti. Dabar ypač gausus LED lempučių pasirinkimas – nuo taškinių iki juostinių paslėptų variantų. Tik svarbu nepersistengti ir neapkrauti visko per daug, išlaikant bendrą namų stilistiką, kaip ir kituose kambariuose.

Terasos erdvės planavimas

Žinau, kad skamba kaip absoliučiai suprantamas dalykas, tačiau, kad lauko terasos idėjos būtų įgyvendintos optimaliai, labai svarbu kritiškai įvertinti savo terasos galimybes. Svarbu išsimatavus suprasti patalpų mastelį ir ką jame galima sutalpinti. Taip, norai gali būti dideli – valgomasis terasoje, poilsio zona su sėdmaišiais ar sofa, o gal net lauko virtuvė? Viskas nuostabu, kol to nereikia sutalpinti. Šiuo atveju susidėliokite prioritetus, kokios erdvės iš tiesų reikia Jūsų namams. Tai nereiškia, kad maža erdvė lygu maži baldai ir mažos detalės. Čia galioja ta pati taisyklė – mažiau, bet tinkamo dydžio. Kartais net max detalės gali sukurti didesnės erdvės pojūtį nei smulkūs daiktai. Didelis kabantis krėslas su dideliu augalu sukurs WOW efektą bet kokiai erdvei.

„WOW” faktorius terasoje

Įvertinę savo galimybes ir poreikį, galite terasai suteikti tą visų siekiamą „WOW” faktorių. Tai galit įgyvendinti keliais būdais – suteikdami terasai įvairesnių elementų. Ugnies elementas galėtų būti jauki „laužavietė“. Šiuolaikinės technologijos leidžia susikurti jaukų ugnies elementą renkantis lauko židinį. O turint mažiau vietos puikiai tiks modernus nedidelis dujinis ugniakuras. Kitas elementas gali būti vanduo. Tai gali būti fontanas, krioklys ar paukštelių maudykla. Įsivaizduokite – nuosavos žalios miesto džiunglės su čiurlenančiais vandens garsais. Tiesiog tobula.

Stogas terasai – „Yes please”

Mūsų Lietuva nėra labai tiksliai prognozuojama šiltuoju metų laiku. Ar lis? Taip. Ar į lauko terasą norėsis vis tiek? Taip. Tad geriausia išeitis pasirūpinti stogu virš galvos. Tam yra kelios lauko terasos idėjos – galite rinktis stiklą, tentą, to paties stogo pratęsimą, markizes, plazdančias užuolaidas. Visi šie pasirinkimai turi pliusų ir minusų, svarbiausia pasirinkti mažiausiai minusų turintį ir gražiausią dizaino elementą suteikiantį sprendimą. Pasirinkus stiklą neprarasite šviesos, bet jo valymas bus didelis vargelis. Markizes galima išskleisti pagal poreikį, bet jos būna ne visiems tinkamo dizaino. Naudojant esamo stogo pratęsimą išlaikysite vientisą dizainą. Pakabinus užuolaidas, jos suteiks lengvumo, romantikos ir estetikos prieskonius, bet, deja, minusas toks, kad lyjant ir sningant jas teks nuiminėti.

Tinkama grindų danga

Vienas svarbiausių elementų terasoje – grindys. Tinkamai pasirinkta grindų danga terasoje gali palengvinti gyvenimą. Svarbūs pasirinkimo aspektai – slidumo klasė, praktiškumas, dizainas ir žinoma ilgaamžiškumas. Šiuolaikinės technologijos leidžia daug produktų pritaikyti lauko sąlygoms, užtikrindamos, kad lauko terasos dizainas atitiktų visus stilistinius pageidavimus. Vieni iš populiariausių pasirinkimų terasos grindims – medinės terasinės lentos, akmens masės plytelės ir kompozito lentos. Kiekviena iš šių opcijų turi pliusų ir minusų. Mes vienašališkai rekomenduojame plyteles. Kodėl? Nes tai nesibaigiančios dizaino galimybės – nuo medžio iki akmens. Praktiškumu niekas neatstos plytelių – sniegas, saulės kaitra, lietus – atlaikys viską. Plaut nors ir su „Kercheriu” galima. Trumpai tariant – „win win win”. Bet leidžiame rinktis Jums.

Terasos dizainui kurti galimybės yra beribės. Nebijokite kurti erdvę, kuri visada Jus džiugins. Tai yra svarbiausia, nes ši erdvė ir yra Jums ir apie Jus. Aišku, nieks nesupyks, jei ir kaimynai ar draugai pagirs. Bet čia tik papildomas bonusas visam terasos gėriui. Tikimės, kad šios idėjos įkvėps Jus susikurti terasą apie kurią svajojote, kur vasaros vakarais po dienos darbų galėsite atgauti jėgas savo jaukioje erdvėje.

Jeigu ieškosite lauko plytelių idėjų terasoms, pasižvalgykite mūsų asortimente. Kruopščiai atrinkome skoningus, laikui nepavaldžius produktus. Tikrai rasite patinkančių variantų arba bent jau pasisemsite naujų idėjų.

Kilus bet kokiems klausimams, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

 

daliaParašė: dalia