fbpx

Idėjos terasos sienoms

Iveta Peteraitytė: Idėjos terasos sienomsParašė: Iveta Peteraitytė

2023-01-13
Idėjos terasos sienoms

Tik sušilus orams, didžiąją laisvo laiko dalį leidžiame gamtoje, parkuose arba savo terasose. Jeigu turite savo terasą ir norite ją paversti atpalaiduojančia SPA oaze, kur tik įėjus pasimirštų visi dienos rūpesčiai, kur sustotų laikas, o aplinkinis pasaulis tiesiog išnyktų? Visą tai įmanoma, jeigu į terasos įrengimą žiūrėsime profesionaliai bei šiuolaikiškai. O tai reiškia, kad prieš įrenginėjant terasą, reikia viską apmąstyti nuosekliai, reikia investuoti į profesionalias įrengimui skirtas medžiagas, nepamirštant net ir pačių mažiausių detalių. Terasos sienos dekoras labai svarbi terasos įvaizdžio dalis. Juk norisi jog ši erdvė harmoningai susijungtų su visa namo dalimi. Pasinaudoję šiame straipsnyje aprašytais patarimais, savo terasą nesunkiai paversite jaukia, patogia ir stilinga erdve, žinosite, kurios plytelės yra geriausias pasirinkimas jūsų namams ir kaip kurti erdvę, kurioje būtų gera leisti laiką.

Terasa ir lauko fasadas

Daugeliui gyventojų svarbu, kad jų terasos sienos dekoras skoningai derėtų su namo išore. Netinkamas atspalvis ar nestilistiškai priderinta medžiaga, ir bendras vaizdas gali stipriai nukentėti.  Dėl to labai rekomenduojame, prieš pradedant darbus visą norimą vaizdą pasipiešti ant 3D vizualo, kuris padės perteikti visas terasos medžiagas, spalvas, tekstūras ir dydžius. Taip bus galima išvengti klaidų, kurios gali pakenkti bendram eksterjero vaizdui.

Terasos spalvos reikšmė

Terasos sienų dekorui nereiktų vengti kontrastingų spalvų, kurios gali pagyvinti visą vaizdą ir suteikti stilingą balansą. Labai žaviai atrodys medinis namas, kuriam eleganciją suteiks pilki arba juodi tonai. Namo elegancijai visada žavesio duoda gamtos atspalviai, kurie suteikia žemiškumo ir natūralumo. Terasos, kurios turi medžio detalių visada bus dvelkiančios estetika ir natūralia elegancija. Nereiktų bijoti derinti šaltas spalvas su ryškiomis arba blausias spalvas su medienos raštais.

Terasos sienos apdaila

Lauko sienų apdailai galima rinktis iš daugybės pasiūloje teikiamų medžiagų. Viskas priklauso nuo norų, turimų lūkesčių, galimybių ir žinoma, namo sienų tvirtumo. Fasado apdailai galima naudoti lauko dailylentes iš medienos. Šis variantas visada populiarus, be to ir stilingai atrodantis. Dėl savo savybių šis apdailos būdas yra praktiškas, be to nesunkiai montuojamas. Kitas labai populiarus apdailos būdas, tai sienų dažymas dekoratyviniu tinku. Dekoratyvinis tinkas yra nesunkiai uždedamas ant išlygintos fasado sienos, o spalvų pasirinkimas leis sukurti norimą vaizdą. Galima rinktis ir kitus terasos apdailos pasirinkimus, tokius kaip ant karkaso kabinamas plokštes, betono apdailos plokštes, dekoratyvines plytas ar fasado apdailos plyteles. Šiais laikais galima rasti įvairiausių statybinių medžiagų, kurios suteikia daug laisvės sukurtiems sumanymams įgyvendinti.

Ką veiksite terasoje?

Prieš pradedant terasos sienų dekoro darbus, atsakykite sau į klausimą, ką terasoje planuojate veikti ir kas Jums patinka. Klausimas paprastas, bet atsakymai išties vertingi. Vieniems terasoje pakanka tiesiog rytais išgerti kavą, kiti labiausiai mėgsta savaitgaliais išsikepti ką nors ant griliaus, o treti iš jos neišlenda, kol neateina ruduo. Skirtingi poreikiai diktuoja skirtingą įrengimą. Jeigu terasoje dažnai rengsite vakarėlius ir draugų pasibūvimus, čia svarbu patogumas, praktiškumas ir erdvė, jeigu tai daugiau SPA poilsio zona šeimos nariams, erdvę svarbu išpildyti augalais ir jai suteikti kuo daugiau atpalaiduojančio jaukumo. O gal esate sodo žmogus, kuris nori auginti daug gėlių, prieskonių ir turėti mini darželį? Namai yra derinami prie žmogaus pomėgių, ne atvirkščiai.

Terasos sienų dekoras

Mes nesiūlome laikytis griežtų taisyklių, verčiau rinktis tai, ko tikrai norisi ir apie ką svajojate. Nereikia bijoti ryškesnių terasos sienų dekoro elementų ar išskirtinesnių sprendimų  baiminantis, kad jie nederės prie pasirinkto viso namo sitliaus. Stilius tikrai galima maišyti, kombinuoti ir keisti. Jeigu namuose vyrauja klasika, tikrai nieko nenutiks, jeigu lauke vyraus šiek tiek modernumo, arba atvirkščiai.

Tašelių sienelė. Vis labiau populiarėja medinė tašelių siena, kuri duoda daug žavesio tiek viduje, tiek ir lauke. Tokia sienelė lauke atrodys išskirtinė ir stilinga, be to ji yra tvirta. Ant tokios sienos galima pakabinti augalų, vazonų, lentynėlių ar žibintų, o lempučių girliandos vakarams suteiks daug romantikos.

Dekoras akmeniu. Norintiems būti arčiau gamtos, galima rinktis akmenį. Terasos sienos puoštos akmens imitacija, ar tai būtų tikras akmuo, ar plyta, ar plytelė, atrodys natūraliai, bet kartu ir pikantiškai. Akmeninė terasos siena labai tinka prie medžio ar net betono, o tai pabers elegancijos ir prabangos prieskonių.

 

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.