fbpx

Koridoriaus interjero idėjos. Profesionalai pataria

2022-03-29
Koridoriaus interjero idėjos. Profesionalai pataria

Koridoriaus interjeras dažnai būna pamirštamas arba jam skiriama mažai dėmesio. Tačiau be reikalo! Juk koridorius yra vieta, į kurią įžengus ir prasideda Jūsų namai. Kaip sakoma: „sutinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą“, būtent šis posakis puikiai galioja ir koridoriaus erdvei. Sumaniai išnaudojus šią erdvę, net ir mažas siauras koridorius, gali virsti jaukia erdve, kurioje malonu būti. Būtent koridoriaus interjeras harmoningai papildo pasirinktą interjero stilių įrenginėjant kitus kambarius. Šiandien pakalbėsime, kokie aspektai svarbūs įsirenginėjant, o galbūt remontuojant koridoriaus erdvę. Kokie reikalavimai keliami grindų dangai koridoriuje ir prieškambario zonoje, pakalbėsime ir apie sienų ir lubų apdailą ir kaip išnaudoti kiekvieną mažos erdvės centimetrą teisingai ir stilingai.

 

Koridorius – kas tai?

Pirmiausia turėtumėte apsibrėžti, kuri buto dalis žymima žodžiu „koridorius“?

Koridorius – siauras praėjimas, jungiantis skirtingus kambarius arba buto patalpas. Jis gali turėti skirtingą formą: kvadrato, stačiakampio, siauro stačiakampio, laužtinės linijos formos, lanko, įvairių daugiakampių. Viskas priklauso nuo dizainerių fantazijos ir praktinio sprendimo ir išdėstymo. Koridorius gali būti greta lauko durų arba izoliuotas nuo jų, jungiantis, pavyzdžiui, virtuvę ir holą, arba svetainę ir technines patalpas.

Todėl ne kiekvienas koridorius, sugretinamas su prieškambario erdve, tačiau šios erdvės interjero atžvilgiu turi būti labai panašios viena į kitą, nes viena yra kitos tęsinys.

koridoriaus interjero idejos profesionalai pataria

Koridoriaus interjeras – ką svarbu žinoti?

Siauri, pailgi, maži kambariai labai reiklūs spalvoms ir apdailos medžiagų kokybei. Taip pat verta žinoti, jog ne visi baldai tinka šios zonos apstatymui, todėl koridoriaus idėjos turi būti ypač gerai apgalvotos. Norint gauti visais atžvilgiais tenkinantį rezultatą, prieš pradedant darbą verta susipažinti su koridoriaus projektavimo teoriniais aspektais, kuriais vadovaujasi patyrę specialistai.

Verta žinoti: kad koridoriaus dizainas būtų ne tik stilingas, bet ir patogus, atminkite, jog idealus plotis tokioje siauroje patalpoje yra 90 cm. Išlaikę tokius matmenis koridoriuje, ne tik įgyvendinsite norimą interjerą, bet ir paversite nedidelį koridorių komfortiška ir stilinga erdve savo namuose.

Jei jūsų koridorius yra sujungtas su prieškambario zona, tuomet taip pat turite pagalvoti apie prieškambario interjero dizainą. Labai svarbu atlikti harmoningą šių dviejų kambarių perėjimą iš vieno į kitą. Būtent šis aspektas yra labai svarbus ir numoti į jį ranka išties nereikėtų, nes neteisingai stilistiškai suderinus prieškambario ir koridoriaus interjerus, galimas labai prastas vizualus vaizdas.

Grindys koridoriuje

Koridorius tai ta vieta, kurioje vyksta veiksmas. Nuolatos vaikštoma, norint patekti į vieną ar kitą kambarį, todėl būtent grindų kokybė šioje zonoje turi būti patvari ir atspari dilimui. Ypatingas dėmesys skiriamas vietai prie lauko durų, nes būtent ten dažniausia kaupiasi gatvės purvas, dulkės, lietaus vanduo.

Tradicinis ir geriausias pasirinkimas – keramikinės plytelės.  Tokios grindys nebijo buitinės chemijos poveikio, metalinių batų kulniukų, taip pat plyteles labai lengvai valyti, nebijant sugadinti dangą. Būtent šių plytelių tiek raštų, tiek formų pasirinkimas išties milžiniškas, todėl kiekvieno skoniui ir poreikiams tikrai galima rasti tinkamą variantą ir būti tikriems, kad koridoriaus dizainas atitiks jūsų individualią viziją. 

koridoriaus interjero idejos profesionalai pataria

Įvairių tipų grindų derinimas koridoriuje tai pat yra vienas iš sprendimų. Prieškambario zonoje klojamos plytelės, o likusi koridoriaus apdaila – pvz.: laminatu.

koridoriaus interjero idejos profesionalai pataria 1

Lubos koridoriuje

Pagrindinė taisyklė, kuria vadovaujasi profesionalai įrenginėdami koridoriaus erdvę – minimalizmas. Šioje zonoje reikės atsisakyti sudėtingo dekoro. Geriausias variantas yra lygios, paprastos, šviesios lubos.

koridoriaus interjero idejos profesionalai pataria 2

Pagrindinis dėmesys skiriamas šviestuvams ir apšvietimui. Šviestuvai išdėstomi iš eilės (arba dviem eilėmis, jei tai yra LED šviestuvai ar LED juostos), kad tolygiai apšviestų visą koridoriaus ilgį.

Apšvietimą būtent koridoriaus zonoje, galima pasirinkti ir įmantresnį, atradus labai įdomių sprendimų.

Sienų apdaila koridoriaus interjere

Yra daug galimybių, kaip dekoruoti koridoriaus sienas. Renkantis būdą ir medžiagą, pagrindinis aspektas yra praktiškumas ir funkcionalumas, nes koridorius yra eksploatuojamas nuolat. Siauroje erdvėje tiek namų šeimininkai, tiek svečiai dažnai liečia sienas.

Siauriems koridoriams rekomenduojama rinktis gerai plaunamus sienų dažus, sienų plyteles, dekoratyvinį tinką, medžio plokštes. Taip pat sienų apdailai puikiai tiks ir 3D efekto plytelės arba plokštės, kurias suderinus su geru apšvietimu, gausis nerealus vaizdas.

Norisi kažkaip pagyvinti erdvę?

Lygūs paviršiai yra nuobodūs, o reljefinių faktūrų gausa, agresyvūs raštai, kontrastingos, ryškios spalvos, mažą kambarį paverčia varginančiu akis vaizdu. Koridoriaus interjeras turėtų būti įrengiamas, siekiant išlaikyti pusiausvyrą, todėl labai svarbu ieškoti aukso viduriuko. Pavyzdžiui, lygią paprastą sieną galima pagyvinti paveikslu, o gal tam tikrais namų aksesuarais.

Kokius baldus naudoti koridoriaus interjere?

Daugumos butų savininkų problema yra ribota erdvė ir sandėliavimo vietos trūkumas. Todėl koridoriaus erdvė turėtų būti naudojama maksimaliai efektyviai. Rekomenduojama šiai siaurai erdvei rinktis ir siaurus baldus.

Jei leidžia koridoriaus plotis, tuomet geriausias variantas – rinktis įmontuojamą spintą per visą ilgį. Kad spinta neapsunkintų siauros erdvės, ji turi visiškai susilieti su siena.

Jeigu koridoriaus erdvė neleidžia pastatyti spintos rūbams, bandykite įtalpinti siaurą komodą, kurioje susidėsite visus reikiamus smulkius daiktus, kepures, šalikus, rankinę ar skėtį. Jeigu norite maksimaliai išnaudotos koridoriaus erdvės, gaminkite baldus pagal užsakymą, taip kiekvienas naudingas koridoriaus centimetras bus išnaudotas funkcionaliai. Taip pat pagalvokite apie nedideles lentynėles visai šalia išėjimo ir būtent ten palikite savo labiausiai pamirštamus namuose daiktus. Atsiminus nereikės keliauti per visus namus ir viskas bus po ranka.

Daugiau idėjų ir patarimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

Susiję straipsniai

Koridoriaus interjero bute idėjos. Pataria ekspertai Namų prieškambario interjero idėjos. Ekspertų patarimai

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.