fbpx

Virtuvės plytelių idėjos: 100 kart geriau nei Metro

dalia: Virtuvės plytelių idėjos: 100 kart geriau nei MetroParašė: dalia

2018-11-20
Virtuvės plytelių idėjos: 100 kart geriau nei Metro

Bėgant laikui virtuvės samprata gerokai pakito – anksčiau buvusi vien šeimininkių teritorija, dabar virtuvė yra itin dažna šeimos ir draugų susibūrimų vieta. Virtuvei įgavus svarbią poziciją namų erdvėje, gerokai svarbesnis tampa ir jos interjeras, todėl sienų plytelės ir kiti apdailos sprendimai šiandien reikalauja kur kas daugiau mūsų dėmesio – bene kiekvienas nori įsirengti tobulą virtuvę. Tam, kad tikslas būtų pasiektas, būtina suderinti patalpos funkcionalumą bei estetiką.

VIRTUVĖS INTERJERO IŠŠŪKIAI

Kuriant virtuvės interjerą tenka atsižvelgti ne tik į vizualinį erdvės dizainą. Labai svarbu, kad virtuvė būtų patogiai išplanuota, pasirinktos praktiškos apdailos medžiagos. Didelis dėmesys neišvengiamai skiriamas virtuvės sienai tarp spintelių. Tai vieta, kuriai tenka atlaikyti daugiausiai išbandymų – drėgmę, karštį, garus, riebalus ir t.t.

PRAKTIŠKAS VIRTUVĖS SIENOS SPRENDIMAS

Vienas dažniausių, praktiškiausių ir bene ekonomiškiausių virtuvės sienos apdailos variantų – plytelės. Sunku pasakyti kas ir kada virtuvės sienelę pradėjo klijuoti plytelėmis, tačiau idėja šauni, tiesa?  Tiek keraminės plytelės, tiek akmens masės plytelės virtuvės sienoms yra atsparios karščiui bei drėgmei, jas lengva prižiūrėti, ant jų nelieka dėmių. Be to virtuvės plytelės sienoms gali būti labai įvairaus dizaino.

VIRTUVINIŲ SIENŲ PLYTELIŲ DIZAINAS

Keletą metų iš eilės prekinio ženklo IKEA atnešta ir rinkoje dominuojanti balta Metro plytelė yra klasikinis, tačiau jau ganėtinai pabodęs virtuvės sienų plytelių dizaino sprendimas. Yra šimtai pačių įvairiausių sieninių plytelių modelių tinkančių virtuvės interjerui. Sienų plytelės virtuvei gali būti tiek labai mažo, tiek didelio formato, įvairių paviršių, nestandartinių formų ar net reljefų. Šiuo metu ypač populiarūs virtuvės plytelių sprendimai – chevron ar herringbone eglutė, šešiakampės ar kitos formos plytelės, 60×60 – 60×120 cm plytelės.

UŽ MADĄ SVARBESNIS ASMENINIS STILIUS

Nepaisant to, kad viso pasaulio plytelių dizaineriai kasmet neriasi iš kailio bandydami sukurti kuo išskirtinesnes plytelių kolekcijas, svarbiausia ne vaikytis madas, o atrasti individualų stilių artimą Jūsų asmenybei. Įsimylėkite labiausiai patikusias plyteles virtuvės sienai ir toliau kurkite interjerą aplink jas. Visi sprendimai gali būti priimti remiantis išsirinktomis plytelėmis. Gal tai atrodo rizikingas ir atvirkščias dizaino procesas, tačiau nuvertinti virtuvės sienelės nereikėtų – tai lyg virtuvės širdis.

daliaParašė: dalia