fbpx

Terakota plytelės grįžta: 4 stiliai namams

dalia: Terakota plytelės grįžta: 4 stiliai namamsParašė: dalia

2020-08-14
Terakota plytelės grįžta: 4 stiliai namams

Per pastaruosius kelis metus, o ypač 2020-aisiais, terakota plytelių mada atgimė iš naujo. Tai tikrai ne ta, 80-aisiais dominavusi, senamadiška „ryžai” rudos spalvos plytelė, kurios ilgą laiką visi kratėsi. Kalbame apie modernią terakotos versiją, kurią vis dažniau matome užimančią TOP pozicijas Instagram’e ir Pinterest’e. Degintos oranžinės ir pastelinės rožinės spalvos tonai bei natūralūs molio paviršiai beldžiasi į interjero mylėtojų širdis, stodamos į konkurencinę kovą ne tik su vidaus apdailai naudojamomis medžiagomis, bet ir su šiuolaikinėmis lauko plytelėmis.

KLIJUOTI AR NEKLIJUOTI?

Nors terakota kyla iš antikvarinių keraminių plytelių, tendencija sufokusuota ne tiek į plyteles, kiek į pačios spalvų paletės įvedimą į interjerą.  Tačiau vis dar pagrindinis ir lengviausias būdas išgauti tikrą grubų paviršių ir žemiškas spalvas namuose yra per terakotos plyteles.

Terakota plytelių pasiūla auga kartu su paklausa, tad šiomis dienomis tikrai nesudėtinga jas rasti. Be to dabar turime ir dešimtis plytelių variacijų iš kurių tikrai išsirinksi tą vienintelę. Tiesa, originalios terakota plytelės yra porėtos ir sunkiai prižiūrimos, tad kaip alternatyva joms yra keraminės ir akmens masės plytelės imituojančios terakota paviršių. 

1cd15b084bce2c1807e89ed38f3f28d1

Terakota plytelių imitacija klijuoti gali ne tik vidaus, bet ir lauko erdves, kadangi akmens masės plytelės nesugers nei drėgmės, nei purvo. Belieka nuspręsti kokį interjero ar eksterjero įvaizdį nori kurti. Pavyzdžiui, plytelių kolekcija Cottage idealiai atkartoja prancūziškas terakota šešiakampes plyteles ir švelnius jų atspalvius. Apskritai, terakota plyteles pritaikyti galima net keturiuose namų stiliuose.

MODERNI SODYBA

Kadangi terakota, kaip ir auksčiau paminėtos Cottage plytelės atitinka grubų, tačiau tuo pat metu subtiliai elegantišką sodybos atmosferą, jos puikiai dera kartu. Išklijavę virtuvės grindis terakota imitacijos plytelėmis, nesunkiai sukursite modernios sodybos stilių. Ypač jei virtuvėje dominuoja kontrastingos spalvos: tamsiai mėlyna, grafito ar kreminė.

3d7a3a3a3e6abfc11767d055718c669b

Tiesa, yra viena taisyklė, kuriant modernios sodybos stilių nereikėtų persistengti. Pernelyg daug molio atspalvių erdvę „uždusins” ir pradangins visą jos žavesį. Tad įvedinėjant terakotos atspalvius reikėtų juos palikti akcentams. Prie plytelių derinami moliniai indai ar vazonai, ant sofos numestas degto molio spalvos pledas ar pagalvėlė. 

MID-CENTURY MODERN

Terakota estetika ir mid-century modern stilius yra idealus derinys, kadangi visa terakotos paletė yra pagrindinis šio stiliaus aspektas. Rožinės ir oranžinės spalvos puikiai atrodo greta medinių baldų ir jau seniai yra įtraukiamos į šio stiliaus interjerus. Du populiarūs būdai įtraukti terakotą į savo mid-century stiliaus namus yra per sienas ir baldų apmušalus. 

47d850f03261f54ee6b92f5e8c139df0

Šio stiliaus esmė yra kurti aiškias spalvų plokštumas, tad degto molio imitacijos plytelėmis išklijavus dalį sienos, tikrai susidarys mid-century stiliaus atmosfera. Tam puikiai tiktų plytelių kolekcija Bejmat. Taip pat tokio stiliaus namus dekoruoti galima stambių geometrinių kompozicijų paveikslais. 

ART DECO

Ryškių ir dramatiškų namų fanams tikrai patiks kaip Art Deco stilius dera kartu su terakota. Šiuo atveju svarbu sutelkti dėmesį į pamatinius stiliaus elementus: charakteringus geometrinius raštus. Įvaizdį lengvai sukursi su kampuotomis plytelėmis iš Mud plytelių kolekcijos. Visa kolekcija yra sukurta terakotos pagrindu, o pačias žaviausias Mud Pottery plyteles gali pamatyti Gaspar’s restorane Vilniuje! 

87875068 2869844186394679 8714676355129671680 o

Art Deco stilių taip pat puikiai papildysi skulptūriškais baldais ir prabangiais audiniais. Velvetinė tamsiai oranžinė sofa gali tapti puikiu antriniu namų akcentu. Pirmos aišku bus Mud Pottery… 😉 

ISPANIŠKAS STILIUS

Terakota plytelės visuomet turėjo vaidmenį ispaniško stiliaus interjeruose. O dabar nuostabiuose, vilas primenančiuose namuose, terakotos atspalviai užima dar daugiau vietos. Tiesa, ispaniška terakota yra žaismingesnė ir dažnai raštuota, kaip pavyzdžiui melsvu ornamentu dekoruotos Chateau plytelės.

chateau 14

Ispaniško stiliaus namuose terakota plytelės dažnai matomos virtuvėje, jomis dekoruojami židiniai ar net laiptai. Taip pat idealus pasirinkimas šio stiliaus interjerui – odiniai baldai ar aksesuarai.

daliaParašė: dalia