fbpx

Raudonos plytos interjere

2023-07-03
Raudonos plytos interjere

Šiais laikais interjero dizaineriai siūlo išties labai platų interjero sprendimų pasirinkimą. Raudonos plytos interjere – vienas iš jų. Plyta moderniame interjere asocijuojasi su šimtametėmis tradicijomis ir suteikia gyvenamajai erdvei solidumo bei svorio. Faktas yra tas, kad mūsų šalyje plytų apdaila pradėta naudoti palyginti neseniai, o vakarų šalyse plytų apdaila yra gana dažnas reiškinys. Ši apdaila gali būti naudojama įvairiems stiliams išgauti, tačiau plytų mūras plačiausiai naudojamas palėpėse, skandinaviško stiliaus, industrinio stiliaus ir kaimo vietovėse. Modernaus stiliaus kryptyse tiks atskiri elementai. O šiame straipsnyje mes pasidalinsime visomis galimybėmis, kur, būtent plytų apdailą, galima išnaudoti savo namo ar buto interjere.

Plytų mūras interjere

Plytų mūras dekoravimui gali būti naudojamas įvairiais būdais:

Fragmentas. Mūras – nedidelė sienos dalis, pabrėžianti namo sienų tvirtumą. Ši technika naudojama, pavyzdžiui, skandinaviškame stiliuje.

Akcentas. Mūrinis akcentas išryškina tą sienos dalį į kurią norima atkreipti dėmesį. Tai gali būti televizoriaus skydelio vieta, sienos dalis už lovos, židinio zona ar kažkas kita.

Siena. Visa plytų siena interjere taip pat gali atrodyti labai dekoratyviai. Dažniausiai tokiu būdu išskiriama akcentinė sienos dalis. Svetainėje tai gali būti siena šalia sofos, miegamajame – siena už lovūgalio, virtuvėje – siena šalia valgomojo zonos arba gaminimo vietoje.

Elementas. Iš plytų galite statyti atskirus architektūrinius elementus. Tai gali būti arka arba laisvai stovinčios sienos dalis, kuri gali būti baro pagrindas. Plytos taip pat naudojamos zoninėms pertvaroms gaminti studijos tipo apartamentuose. Pagrindinis plytų, kaip apdailos medžiagos trūkumas, yra didelis svoris ir tūris. Mažose patalpose plytos „suvalgys“ nemažą kiekį vizualinio ploto, o tai nėra labai palanku, kai stengiamasi taupyti kiekvieną erdvės centimetrą. Tokiose situacijose galite naudoti medžiagas, kurios imituoja plytų mūrą. 

Raudonos plytos interjere

Paprastai raudona plyta reiškia įprastų plytų formos, pagamintos iš molio, atspalvius. Nors niekas netrukdo dažyti mūro raudonai, jei to reikalauja dizaino idėja. Raudonų plytų sienos yra tinkamos beveik visuose interjero stiliuose, įskaitant tiek modernų, tiek klasikinį. Paprastai raudonos plytos interjere iš karto patraukia dėmesį ir tampa pagrindiniu dekoratyviu interjero elementu. Raudonų plytų sienoms nebereikia papildomų dekoracijų. Reikėtų įsivertinti tai, kad raudonos plytelės interjere yra ganėtinai intensyvios ir gali užgožti baldus, įmantrius šviestuvus ar kitas interjero detales. Dėl to labai svarbu suderinti visas interjero detales, kad bendra visuma nesigautų neskoninga.

Balta plyta interjere

Balta spalva dažniausiai naudojama minimalistiniuose, skandinaviškuose stiliuose. Abiejuose šiuose stiliuose plytos yra tas elementas, kuris leidžia praturtinti interjerą minimaliomis priemonėmis – savo faktūra. Balta spalva papildomai suteikia erdvės pojūtį, o tai svarbu tais atvejais, kai kambario plotas yra mažas. Be to, baltų plytų siena gali būti puikus fonas akcentuojant dekoratyvinius elementus. Baltų plytų siena gali būti derinama kartu su raudonomis plytomis interjere. Jų duetas įneš žaismingumo ir charakterio.

Pilka plyta interjere

Pilka, kaip ir balta yra laikomos neutraliomis spalvomis. Tai sukuria ramų foną baldams ir dekoratyviems dizaino elementams akcentuoti. Priklausomai nuo sodrumo, pilkų plytų pasirinkimas, gali atlikti skirtingą vaidmenį kambaryje. Šviesiai pilka išplės erdvę ir šiek tiek prislopins ryškumą, per ryškiai apšviestose patalpose tikslinga dažyti plytas šia spalva. Tamsiai pilka suteiks intymumo ir sukurs raminančią, modernią atmosferą, nors tuo pačiu, vizualiai sumažins patalpos erdvę, dėl nedidelio šviesos atspindėjimo indekso.

Plyta kambario interjere

Plytų dekoras gali tikti bet kokiai patalpai, bet svarbiausia pasirinkti tokį variantą, kuris idealiai tiktų su visais baldais ir likusia kambario apdaila.

Prieškambaris / tambūras

Šioje zonoje plytų siena padės atskirti įėjimo zoną nuo likusios patalpos. Plytomis galite dekoruoti prieškambario sienos dalį skirtą drabužių kabyklai, taip spalviškai atskirdami ją nuo pagrindinių sienų.

Virtuvė

Dažniausiai virtuvėje plytų siena naudojama kaip sienelė virš stalviršio. Čia, lyg taisyklė, naudojamos dekoratyvinės plytos, kurios pasižymi lengvu svoriu, ypatingomis savybėmis ir lygiu paviršiumi palengvinančiu valymą ir priežiūrą.

Miegamasis

Čia plytos dažniausiai naudojamos sienai prie lovos galvūgalio dekoruoti. Savo faktūra jos kambariui suteiks didelį akcentą ir žavesio jausmą. Mažose patalpose geriausia plytų apdailai skirti ne visą sieną, o tik jos dalį, norint neapsunkinti erdvės.

Vonios kambarys

Vonios kambariuose ir tualetuose taip pat galima naudoti plytas – čia nėra jokių apribojimų, medžiaga gali atlaikyti tiek aukštą temperatūrą, tiek drėgmę. Plytomis galite kloti grindis, žinoma, rekomenduojame naudoti plytų imtacijų plyteles. Taip pat galite rinktis dekoruoti dalį sienos ar zoną prie veidrodžio.

Kilus klausimams ar pritrūkus įkvėpimui, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.