fbpx

Plytelių slidumo klasės

Iveta Peteraitytė: Plytelių slidumo klasėsParašė: Iveta Peteraitytė

2023-06-15
Plytelių slidumo klasės

Kiekvienas daiktas, kurį įsigyjame vertinamas ne tik pagal savo išvaizdą, bet, žinoma, ir pagal savo charakteristiką. Jeigu į tai neatsižvelgsime, gali būti, jog daiktas netarnaus ilgai arba dar blogiau, bus tiesiog netinkamas naudojimui. Šiais laikais rinktis lauko plyteles ar vidaus plyteles grindims ir sienoms yra tikrai nemenkas iššūkis. Pasiūloje galima rasti tiek daug įvairių plytelių dydžių, faktūrų, spalvų ir formų, o kur dar visi kiti parametrai apie kuriuos girdite pirmą kartą. Kilus neaiškumams, į pagalbą atskuba plytelių salonų konsultantai, kurie atsakys į visus rūpimus klausimus tiek telefonu, tiek gyvo susitikimo metu. Taip pat naudingi ir visi straipsniai, kuriuose galima rasti informacijos apie plytelių slidumo klases, plytelių dilumo klases ir kitas svarbias charakteristikas. Būtent tai šį kartą ir aptarsime.

Plytelių slidumo klasės – kas tai?

Plytelių klasifikacijose egzistuoja keli techniniai parametrai, kuriuos naudinga žinoti. Pradžiai aptarkime, kas yra minėtoji plytelių slidumo klasė. Grindų plytelių slidumas itin svarbus tampa tuomet, kai grindų plyteles renkamės vonios, baseinų, pirčių, lauko, terasų ir panašioms zonoms. Į išvardintas zonas reikėtų atkreipti dėmesį ir įsivertinti, kai užtikrinti saugią aplinką sau ir kitiems namų gyventojams. Kalbant apie simbolius, plytelių slidumo klasės žymimos raidėmis A, B, C, kurios indikuoja atsparumą slidumui basomis kojomis. Slidumas dėvint avalynę matuojamais kitais simboliais- R raidė ir skaičiai nuo 9 iki 13. Taigi, trumpai tariant – kuo skaičius didesnis, tuo plytelė bus grubesnio paviršiaus ir mažiau slidi. Pati slidžiausia klasė yra nurodoma R9 simboliu.

Slidumo klasių klasifikacija:

A – ten, kur vaikštoma basomis, sausomis kojomis. Persirengimo kambariai ir kt.;
B – dušo kabinos, danga aplink baseinus ir kt.;
C – plytelės po vandeniu, baseinų dugnas ir kt. (mažiausiai slidi danga).

R9 – dažniausiai klojama įėjimo zonose, koridoriuose, holuose (slidžiausia danga);
R10 – sandėliuose, nedidelėse virtuvėse, parduotuvėse;
R11 – automobilių plovyklos, virtuvės zona;
R12 – pramoninėse virtuvėse, pieninėse;
R13 – aliejaus gamybos patalpose, skerdyklose.

Vadovaujantis šiomis klasėmis daug lengviau išsirinksite teisingas plyteles, kurios kiekvienai patalpai bus tinkamiausios vaikščioti. Iš savo ilgametės patirties galime teigti, kad namų vonios kambariui labiausiai tiks R10 slidumo klasės plytelės. Tokios plytelės bus nesunkiai valomos, ne per daug šiurkščios ir neslidžios. Jeigu renkatės grindų plyteles kitoms erdvėms, pavyzdžiui miegamajam arba virtuvei, tuomet pakaks R9 klasės.

Grindų plytelių dilumas – o kas gi tai?

Dar viena negirdėta savoka? Netrukus supažindinsime. Plytelių dilumo klasės yra svarbi, bet gan retai aptarinėjama tema. Pradžiai pakalbėkime, kodėl plytelės apskritai dyla. Dažniausiai visi plytelių įtrūkimai ir dilimai atsiranda ne dėl pačios plytelės kokybės, bet dėl aplinkos faktorių, kurios ją veikia. Plytelių dangą, kaip ir bet kurį kitą paviršių, veikia daug įvairiausių kasdienių apkrovų – temperatūrų svyravimai, vaikščiojimo trintis, drėgmės šuoliai, chemijos poveikis, įvairūs smūgiai. Virtuvėje ir vonioje plytelės gali įtrūkti nuo drėgmės svyravimo, buitinės chemijos naudojimo. Būtent dėl to, plytelių pasirinkimas priklauso ne tik nuo jų grožio, bet ir nuo plytelių dilumo klasės, atsižvelgus į Jūsų gyvenimiškus įpročius.

Taigi, plytelių dilumas priklauso nuo plytelių atsparumo. Šį atsparumą sudaro glazūros dilumas. Jeigu suprasite šias plytelių dilumo klases, tuomet lengviau išsirinksite kokias plyteles dėti skirtingose namų patalpose. Ši charakteristika matuojama PEI simboliu ir žymima nuo 1 iki 5. Kuo šis skaičius didesnis, tuo plytelės atsparumas trinčiai yra didesnis.

Plytelių dilumo klasės:

PEI 1 – tinka tik sienoms;
PEI 2-3 – tiks kambariuose, kuriuose vaikštoma mažiau arba su šlepetėmis;
PEI 4-5 – tinka visoms kambarių dangoms, kur vyksta intensyvus nepertraukiamas judėjimas.

Dažniausiai naudojama klasė yra PEI 4, kuri praktiškai tinka visoms namų patalpoms.

Kaip namams išsirinkti tinkamas plyteles?

Tam, kad kuo mažiau suklysti renkantis ir nepasimesti tarp milžiniškos plytelių gausos, mes pateiksime keletą praktiškų patarimų, kurie padės šį procesą paversti sklandesniu ir malonesniu. Visų pirma, svarbu išsirinkti konkrečiam paviršiui skirtas plyteles. Nenaudokite sienų plytelių grindims. Jos, dažnu atveju, tam netinkamos dėl visiškai skirtingų apkrovų našumo. Grindų plyteles galima dėti ir sienoms. Taip pat labai svarbu dėmesį atkrepti į plytelių parametrus, tokius kaip plytelių slidumo klasė ir dilumas. Juos jau aptarėme. Sekantis žingsnis, prieš perkant didesnį plytelių kiekį įsitikinkite, jog plytelių pakuočių partijų numeriai sutampa. Nes kitu atveju, galite gauti plyteles, kurių atspalviai nežymiai skirsis. Taip pasitaiko, nes plytelės yra gaminamos partijomis, kurių spalvos gali nestipriai skirtis. Galiausiai, verta plyteles atsivežti į namus, kad suvokti realų vaizdą, kaip atrodys patalpa. Visos plytelės skiriasi, priklausomai nuo apšvietimo ir kambario dydžio. Vienaip jos gali atrodyti salone ar net kataloge, bet visiškai priešingai Jūsų namuose. Išsirinkite labiausiai patikusias spalvas ir būtinai jas patestuokite savo aplinkoje. Kitu atveju galutinis rezultatas gali stipriai nuvilti, o ardyti plytelių nebesinorės.

Tikimės, kad atsakėme į klausimus, kurie, galbūt, kėlė nerimą, o jeigu jų dar vis turite, drąsiai kreipkitės į mūsų specialistus, kurie visada pasirengę padėti, išklausyti ir atsakyti.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.