fbpx

Pirma ir paskutinė fasado apdaila

dalia: Pirma ir paskutinė fasado apdailaParašė: dalia

2019-06-11
Pirma ir paskutinė fasado apdaila

Prasidėjus vasarai įkaista ne tik oro temperatūra, bet ir darbai statybų aikštelėse. Nauji pastatai sparčiai dygsta vienas šalia kito ir po truputį pildosi naujakurių svajonės apie nuosavus namus. Vasaros pradžia taip pat puikus metas pradėti galvoti ir apie naujų namų apdailą, o čia vienas dažniausių pasirinkimų būna fasado plytelės. Tiesa, ieškant optimalaus sprendimo individualiu atveju, verta apgalvoti tam tikrus aspektus, kuriuos aptariame žemiau.

KAINA = KOKYBĖ

Pirmą kartą įrenginėjant fasado apdailą klaidų išvengti sudėtinga, bet įmanoma. Renkantis apdailos medžiagas labai svarbu neskubėti, pasverti visus jų privalumus ir trūkumus, ir įvertinti ilgalaikę namo apdailos vertę. Be abejo pigesni apdailos variantai vilioja savo kaina, tačiau dažnai pamirštama, kad iš pirmo žvilgsnio pigų daiktą gan greitai gali tekti keisti kitu ir ilgainiui „pigaus“ fasado remontai perkops „premium“ apdailos vertę.

Na pavyzdžiui medinės dailylentės fasadui kainuoja sąlyginai nedaug, tačiau net teoriškai ilgiausią tarnavimo laiką turinčias lentas reikia atnaujinti daugmaž kas penkerius metus, kitaip jos ne tik praranda prekinę išvaizdą, bet ir tarnauja gerokai trumpiau. Akis badyti pradeda nusilupęs dailylenčių paviršius, įtrūkimai ir pan. Iš esmės vaizdas labai liūdnas.

Liūdno vaizdo išvengti padės stebuklingos medžio imitacijos plytelės. Šiaip jau jos nei stebuklingos, nei ką, bet vietoje dailylenčių suklijavus plyteles, apie fasado apdailos remontą galvoti tikrai neteks. Sakysit vaizdas bus ne tas pats. Žinoma. Jis bus daug geresnis! Visai neseniai gavome naujus medžio imitacijos plytelių katalogus, tad skirtingų dizaino variantų begalės – nuo įvairių formatų lentų iki reljefinių, nepriekaištingai medžio raštą atkartojančių plokščių. O geriausia yra tai, kad plytelės nei nubluks, nei supus, nei suskilinės.

SAUGESNIS TERASOS PAVIRŠIUS

Kuomet Lietuvą pradeda plauti vasarinės liūtys, įprastos terasinės lentos greitai prisigeria drėgmės ir tampa itin slidžios. Jei vis dėlto nesinori netyčia visu ūgiu plotis ant šlapių terasos grindų, rekomenduotume rinktis lauko apdailai skirto R11 antislip paviršiaus plyteles. Plytelių dizainas varijuoja nuo betono iki akmens ar metalo imitacijos, tad ir rinktis tikrai bus iš ko. Klasikos mėgėjai terasas išsikloti gali net „eglutės“ parketo imitacijos plytelėmis.

Plytelių gamintojai šiuo metu siūlo ir detales laiptų pakopoms bei 2 cm storio plyteles laukui, kurių net klijuoti nereikia. Tiesiog sukloji plyteles ant trinkelėms paruošto pagrindo ir darbas baigtas. Ilgam. Jei kuriesi namus visam gyvenimui, tai gali būti pirma ir paskutinė fasado apdaila.

ŠIUOLAIKIŠKAS EKSTERJERO DIZAINAS

Klinkerio nepavadinsi šiuolaikiška namo fasado apdaila, tad jei nori tikrai išskirtinio dizaino namo, turėtum svarstyti apie didelius formatus, nestandartinius paviršius ir spalvų derinimą. Baltai nutinkuoti ir aplink langus rudu klinkeriu padekoruoti nameliai yra SO YESTERDAY, bet kad ir įlindus į Pinterest platformą, galima rasti įspūdingų fasadų pavyzdžių. Svajoti nepakanka, reikia išdrįsti. Na ir kas, kad tavo namas bus vienintelis toks kaimynystėje – taip tik dar geriau! Juk tikrai neteks sumaišyti durų grįžus vakare namo. 🙂

Norėdami apie akmens masės plyteles fasadui sužinoti daugiau, susisiekite su mumis

Telefonu: +370 644 03644

Arba el.paštu: info@apdailosnamai.lt

www.apdailosnamai.lt
www.pinterest.com/apdailosnamai
www.facebook.com/apdailosnamai

Susiję straipsniai

Kaip išsirinkti namo fasado spalvas? Ekspertai atsako.
daliaParašė: dalia

Susijusios kategorijos