fbpx

Kaip išsirinkti namo fasado spalvas? Ekspertai atsako.

2022-04-29
Kaip išsirinkti namo fasado spalvas? Ekspertai atsako.

Namo fasadas per dešimtmečius patyrė daug pokyčių, kad būtų laikomas „moderniu“. Spalvos ir architektūrinės detalės yra labai susijusios su tuo, kad namo fasadas atrodytų nesenstantis. Šiame straipsnyje papasakosime kokios geriausios namo fasado spalvos padės Jūsų namams išlaikyti stilių ir skonį, net ir keičiantis laiko madoms. Prieš parodydami keletą nesenstančių spalvų derinių jūsų namams, verta skirti šiek tiek savo laiko, kad suprastumėte, kaip spalvos veikia jūsų namo išvaizdą, jausmą ir net dydį. Tuomet būsite ramus, kad jūsų namo fasadas išsiskiria, bet kartu ir dera su likusia kaimynyste, todėl ateityje išvengsite galvos skausmo.

Namo fasado spalvos – kaip išsirinkti? Pateikiame praktiškus patarimus

  • Pradėkite nuo pagrindinės fasado spalvos pasirinkimo, o tada ieškokite papildomų spalvų. Visur galite rasti daug įkvėpimo šaltinių. Užtenka sustoti ir apsidairyti. Spalvos pasirinkimui daro įtaką ne tik namo vieta, bet ir stogo, langų ir latakų spalva.
  • Ieškokite atspalvių, kurie natūraliai atsiranda jūsų aplinkoje.
  • Venkite pernelyg blizgančių atspalvių. Jei jie neatitinka pastato funkcijos, jų išvaizda namo fasade gali tapti klaidinančia.
  • Spalvos ant didelio paviršiaus išorėje paprastai atrodo šviesesnės nei ant mažo paviršiaus. Tai lemia daugybė veiksnių, tokių kaip šviesa, dydis ar paviršius.

 

Šviesa ir šešėlis

Pagrindinis spalvų supratimas gali būti labai naudingas aptariant išorines namo fasado spalvas. Pavyzdžiui, dėl tam tikrų spalvų jūsų namas gali atrodyti didelis, atviras ir visiems puikiai matomas, o kiti su kitais atspalviais gali atrodyti mažesni, uždari ir lyg būtų slepiami. Apskritai, šviesios spalvos, tokia kaip balta, smėlio, dramblio kaulo ir pan. – papildo tradicinę architektūrą, o tamsesnės spalvos atspalviai, pavyzdžiui, juoda kaip anglis ir tamsiai pilkos, gali užgožti jūsų namo fasadą.

 

Namo fasado spalvų derinimas – kiek spalvų naudoti?

Kitas labai svarbus darbas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis spalvas namo fasadui, yra spalvų skaičius ir spalvų paletė. Dėl vienos spalvos jūsų namų išorė gali atrodyti plokščia ir neįdomi. Per daug spalvų sukuria netvarką ir konflikto jausmą, todėl jūsų namas gali labai išsiskirti iš bendros erdvės. Mūsų patarimas jums kurio siūlome laikytis – naudokite dvi ar trys viena kitą papildančias spalvas ir vieną kontrastingą spalvą, kad padidintumėte vizualinį susidomėjimą. 

 

Atsižvelkite kas yra aplinkui

Namo fasado spalvos pasirinkimą gali padėti nuspręsti bendras išorės vaizdas. Atsižvelkite į:

  • Stogo spalvą ir medžiagą.
  • Langų rėmų spalvas.
  • Terasoje dominuojančius atspalvius.
  • Plytų arba akmens  atspalvius.
  • Tvoros ir aptvėrimų spalvas.
  • Papildomas namo detales, tokias kaip grioveliai, lietaus vandens surinkimo sistemos.

 

Vizualiniai įkvėpimai

Reikia vaizdų su namo fasado spalvomis, kurie jus įkvėptų? Štai keletas idėjų jūsų namams.

 

Balta ir mėlyna

namo fasado spalvos

Šis derinys puikiai tinkantis statantiems namus prie jūros. Gaivios ir erdvios šio namo fasado spalvos primena jūros bangų ošimą. Net ir naudojant dvi spalvas namo fasadui galima gauti puiku vaizdą.

 

Pilki atspalviai

Pilki_atspalviai_namo_fasado spalvu derinimas

Šiam namo fasadui pasirinkta ryškiai balti ir įvairūs pilki tonai, kad į šį dviejų aukštų namą atneštų nesenstančios didybės pojūtį.

 

Tamsios spalvos

namo fasado spalvos_raudona_plytos_juoda

Tamsūs namo fasado atspalviai, juodi langų rėmai ir tamsios stogo čerpės derinamos su išskirtinėmis raudono atspalvio plytomis. Daugelis kurie renkasi tradicinius namų atspalvius dažniausiai renkasi neutralių palečių spalvas, bet juodi atspalviai yra moderni namo fasado spalva, dėl kurios jūsų namai akimirksniu tampa akį traukiančios.

 

Šviesūs ir švelnūs atspalviai

sviesus_namo_fasadas

Šviesi balta kartu su vos tamsesnėmis spalvomis, sumaišyta su pilka spalva – kaip matyti šiame namo fasado nuotraukoje – puikiai tinka šiuolaikiniams fasadams ir jau daugelį metų yra populiariausias fasado spalvų pasirinkimas. Tiesiog venkite tamsesnių tonų.

 

Žemės atspalviai

namo fasado spalvos

Tiek moderniems, tiek tradiciniams namo fasadams galima puikiai pritaikyti tamsesnes, žemiškos paletės atspalvius, ypač natūralaus grožio vietose kaip vietos prie miško. Pilka, alyvuogių ir smėlinės spalvos kartu sukuria išskirtinį namo fasadą.

 

Raudonos, juodos ir baltos spalvų derinys

sviesios namu fasado spalvos_balta_raudona_melyna

Puikus baltos, juodos ir raudonos spalvų privalumas yra tas, kad šios spalvos puikiai dera kartu, nepaisant jų kontrasto. Galite turėti raudoną namą su juodos ir baltos spalvos akcentais, ir tai vis tiek būtų akį traukiantis derinys.

 

Užbaigiant kelionę apie namo fasado spalvų pasirinkimą, norime pasiūlyti nebijoti ne tik rinktis skirtingas dažų spalvas namui, bet rinktis net ir skirtingas medžiagas. Žinoma, galime visą namo fasadą tiesiog nudažyti arba pasirinkti fasadines plyteles, bet ar žinote, kad galimą tai suderinti kartu. Dalį namo fasado nudažyti, o kitą dalį klijuoti fasadinėmis plytelėmis ir gausis kažkas naujo, kažkas kito.

namo fasado spalvos_fasadinės plytelės

Nebijokite ir eksperimentuokite. Jūsų namai yra jūsų brangiausias turtas, tikime jūs tikrai norėtumėte, kad jie džiugintų ne tik jus, bet ir draugus, kaimynus are nepažįstamus žmones.  

O jei vis dar trūksta idėjų kviečiame apsilankyti mūsų salone bei Pinterest ar Instagram paskyrose.

 

Esu Interjero dizainerė. Baigiau VTDK kolegija, interjero dizaino specialybę. Tikiu kad namai tai vieta, kur žmonės kuria savo istoriją.