fbpx

Namų fasado idėjos

2023-03-20
Namų fasado idėjos

Šiandien rinkoje galima rasti labai platų fasado apdailos medžiagų pasirinkimą, leidžiantį sukurti patikimus ir tikrai gražius fasadus: plokštės, betonas, fasado plytelės ir kitos apdailos medžiagos. Prieš nuspręsdami, koks bus namo fasadas, turėtumėte atkreipti dėmesį į  apdailos medžiagų savybes ir nuspręsti, kokį fasado dizainą galiausiai norite pasirinkti.  Namo fasadų apdailos medžiagų pasirinkimas nėra lengvas procesas, nes kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų. Todėl šiame straipsnyje aptarsime kiekvienos iš jų savybes, apžvelgsime ir kiekvienos apdailos medžiagos tinkamumą nuosavam namui bei pateiksime namų fasadų nuotraukas. Taip pat pasidalinsime ir namų fasado apdailos pavydžiais, kurie įkvėps jus ir paskatins pasirinkti tinkamą variantą. Skaitykite toliau – jūsų laukia ekspertų patarimai ir namų fasadų galerija!

Namų fasadai – nuotraukos ir pagrindiniai faktoriai

Atsparumas drėgmei – priklausomai nuo apdailos medžiagos techninių savybių, priklausys ir atsparumas drėgmei. Būtent šis faktorius yra be galo svarbus, nes nuo to priklausys apdailos ilgaamžiškumas ir patvarumas.

Ekonomiškumas – namo fasado apdailos medžiagos yra ženklinamos “R” koeficientu. Tai – medžiagos energijos vartojimo efektyvumas. Kuo didesni šio koeficiento rodikliai, tuo geresnė apdailos medžiagos termoizoliacija.

Ekologiškumas – tai susiję su tuo, kad medžiaga yra ekologiška aplinkos atžvilgiu.

Estetika ir spalvų pasirinkimas – spalva, tekstūra ir bendras apdailos vizualus vaizdas turi būti patrauklus. Tai juk pirmasis dalykas į ką žmonės atkreipia dėmesį pamatę namą. O spalvų pasirinkimas turi didelę įtaką, nes ne visos pasirinktos fasado apdailos medžiagos gali turėti labai platų spalvų pasirinkimą.

Kaina – be galo svarbus faktorius. Viskas priklauso nuo jūsų namo ploto, norų ir galimybių.

Ilgaamžiškumas – taip pat labai svarbus aspektas. Todėl, būtina atsižvelgti į tai, kaip ilgai namo fasadas tarnaus iki kol jį reikės remontuoti, keisti ar perdažyti.

#1 Fasado apdaila plokštėmis

Arba, kaip dar vadinama, dailylentės. Iš pradžių dailylentėmis buvo vadinamos medinės lentos, prikaltos prie sienų taip, kad kiekvienas viršutinis sluoksnis kabojo virš apatinio ir vanduo lengvai riedėjo žemyn. Šiandien dailylentės sąvoka įgavo platesnę prasmę – šias plokštes imta vadinti namo fasado dekoravimu medinėmis, metalinėmis ar vinilo plokštėmis. Toliau pateiksime kiekvienos iš jų trūkumus ir privalumus.

Fasadų apdaila medinėmis plokštėmis užtikrina gerą izoliaciją ir yra laikoma ekologiška apdailos medžiaga. Tokio tipo apdailai dažniausiai naudojama ąžuolo, kedro ar pušies mediena. Viena vertus, tokia privataus namo fasado apdaila yra ilgaamžė ir atspari oro sąlygoms, tačiau iš kitos pusės reikalauja ir daugiau priežiūros. Taigi, fasado medienos plokštėms reikalingas kasmetinis cheminis apdorojimas, apsaugantis kenkėjų. Taip pat svarbu paminėti, jog medinis fasadas su laiku labai stipriai pakinta, t.y pakeičia savo spalvą. Todėl medinį fasadą nuolatos reikės alyvuoti, dažyti ar kitais būdais atgaivinti spalvą. Kviečiame apžiūrėti namų fasadų galeriją apačioje.

Fasado apdaila metalinėmis plokštėmis

Labai praktiška privačių ir komercinių namų fasadų apdailos medžiaga yra metalinės fasadų plokštės, kurios tarnauja labai ilgai ir nereikalauja jokios priežiūros, išskyrus retkarčiais – valymą. Blizgantis namo fasadas, apdailintas metalinėmis plokštėmis, atrodo itin moderniai ir patraukliai, ypač derinant su tokiomis šiltomis apdailos medžiagomis kaip mediena ir akmuo. Paprastai šioms plokštėms gaminti naudojamas aliuminis arba plienas. Šių namų fasadų nuotraukos apačioje.

#1 Klinkeriniai namų fasadai

Norint sukurti jaukią išvaizdą ir įvairius raštus, klinkerinės plytos ir plytelės yra puiki fasado apdailos medžiaga. Ši medžiaga  yra gana patvari, nereikalaujanti priežiūros ir užtikrinanti gerą izoliaciją. Namo fasado apdaila plytomis visada atrodo patikimai ir patraukliai. Taip kaip nesenstanti klasika. Klinkerinės plytelės yra viena labiausiai paplitusių fasado apdailos medžiagų Lietuvoje. Dažnu atveju tai netgi tampa šios fasado apdailos medžiagos trūkumu – visiem jau po truputį ima atsibosti plytų vaizdas ant namo. Juk metų metus matome vis panašius namų fasadus, todėl natūralu, jog atsiranda poreikiai naujoms medžiagoms ir kitokiems fasado dizainams. Fasadų pavyzdžiai pateikti apačioje.

#2 Akmens fasado apdaila

Plyta ir akmuo yra brangiausios privačių namų fasadų apdailos medžiagos. Be didelių pinigų, akmuo iš Jūsų pareikalaus ir rimtų investicijų. Fasadų apdaila akmeniu yra gana sudėtingas ir ilgas procesas. Tuo pačiu namas su akmens apdaila atrodo prašmatniai ir elegantiškai bei puikiai dera prie bet kokios aplinkos.

#3 Fasado apdaila betonu

Vakarų šalyse fasadų apdaila betonu tampa vis populiaresnė ir galime tikėtis, kad ši tendencija greitai pasieks ir mus. Tokių namų išvaizda atrodo labai šiuolaikiškai, moderniai ir stilingai. Betonas tobulai dera su medžiu taip dar labiau pabrėždamas jo grožį. Šiais laikais vis labiau populiarėja ir betono imitacijų plokštės. Fasadų pavyzdžiai pateikti apačioje.

#4 Fasado apdaila tinku

Fasadų tinkavimas – darbas, kurį gali atlikti beveik kiekvienas. Dekoratyvinė namo fasado apdaila tinku gali atrodyti labai gražiai, ypač jei naudosite faktūrinį tinką. Kalbant apie kokybės charakteristikas, fasado apdaila tinku pasižymi geru tvirtumu ir atsparumu oro sąlygoms. O spalvų įvairovė ir gausa leis išsirinkti patį tinkamiausią variantą. Vertinant kainos elementą tinkas yra viena pigiausių fasado apdailos medžiagų. Deja, turime pripažinti, jog tinkas nėra itin ilgaamžis sprendimas. Prie tokio fasado visuomet reikės sugrįžti su remonto, apdailinimo darbais.

#5 Fasado apdaila akmens masės plytelėmis

Fasado apdaila iš akmens masės plytelių yra be abejonės vienas praktiškiausių ir ilgaamžiškiausių sprendimų. Akmens masės plytelių įgeriamumas nesiekia net 0,5%, todėl uždaros plytelių poros garantuoja ilgesnį plytelių tarnavimo laikotarpį. Akmens masės fasado plytelės nebijo UV spindulių, neblunka, nekeičia savo spalvos. Būtent šios savybės garantuoja, jog fasado remontuoti tikrai nereikės praėjus penkiems ar dešimt metų. Vertinant akmens masės plytelių charakteristikas svarbu paminėti, jog akmens masės plytelės yra atsparios šalčiui ir terminiams šokams. Kitas plytelių privalumas yra tai, jog galima rinktis iš labai daug skirtingų dizainų – tiek imituojančių akmenį, medį, betoną. Todėl iš principo galite sukurti kokį tik norite fasado vaizdą naudojant paprasčiausiai plyteles. Namų fasadų nuotraukos ir fasadų pavyzdžiai pateikti apačioje.

Geriausia fasado apdaila yra ta, kuri užtikrina tinkamą apsaugą nuo oro sąlygų. Tai yra pagrindinis dalykas į kurį turėtumėte atsižvelgti renkantis apdailos medžiagą savo namo fasadui. Iš tų medžiagų, kurios atitinka ilgaamžiškumo reikalavimus, rinkitės tą, kurią lengviausia montuoti, kuri reikalauja minimalios priežiūros, yra atspari drėgmei ir užtikrina gerą izoliaciją. Norint susipažinti su namų fasadų galerija kviečiame užsukti pas mus į plytelių saloną Apdailos namai.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.