fbpx

Kas yra mood board ir kam jis reikalingas?

dalia: Kas yra mood board ir kam jis reikalingas?Parašė: dalia

2020-01-28
Kas yra mood board ir kam jis reikalingas?

Kiekvienam dizaineriui bent kartą gyvenime yra tekę sunkiai vargti komunikuojant idėjas klientui. Taip nutinka todėl, kad dizainas stipriai susijęs su asmeniniu skoniu bei estetikos suvokimu, ypač kai kalba eina apie interjerą ir architektūrą. Būtent todėl labai svarbūs yra mood board’ai (liet. interjero koliažas). Interjero mood board yra puiki priemonė pristatyti klientui pradines idėjas ar abstrakčią interjero koncepciją, bei įtraukti klientą į dizaino procesą.

Interjero mood board, tai būdas klientui suprasti kaip dizaineris priima vienus ar kitus sprendimus. Tai būdas išsklaidyti mitą, kad dizaineris parenka tam tikras interjero detales vien pagal savo įgeidžius. Taip pat tai puiki galimybė įtraukti kliento mėgstamas spalvas ir tekstūras į bendrą interjero viziją. Taigi pasigilinkime į tai, kas yra interjero mood board ir kuo jis naudingas tiek klientui, tiek dizaineriui.

Kas yra mood board ir iš ko jis susideda?

Mood board, tai idėjų ir medžiagų kolekcija atspindinti tam tikrą estetiką. Sakoma, kad paveikslėlis yra vertas tūkstančio žodžių. Taigi mood board yra abstraktus interjero apipavidalinimas, perteikiantis idėjas, kurias gali būti sudėtinga apibūdinti žodžiais. Trumpai tariant, mood board padeda dizaineriui ir klientui lengviau bendrauti ir suprasti vienas kitą.

Interjero mood board susideda iš įvairių audinių, dažų ir plytelių pavyzdžių ar net nuotraukų. Tai padeda klientui suprasti kaip atrodys galutinis rezultatas ir jei klientui viena ar kita detalė nepatinka, ją galima lengvai pakeisti dar prieš pradedant projektą.

Kaip pradėti kurti mood board?

Prieš pradedant dėlioti interjero koliažą, svarbu išsiaiškinti interjero pobūdį ir stilistiką. Pavyzdžiui, jeigu bus kuriamas prabangus klasikinio stiliaus interjeras, mood board reikėtų rinkti aukštesnės kokybės medžiagas. Apsisprendus dėl interjero stilistikos, tolesnis procesas gan greitas ir malonus: renkamos pagrindinės interjero spalvos ir apdailos medžiagos – parketas, plytelės, dažai, tapetai ir t.t. Pagal poreikį koliažas gali būti pildomas audinių pavyzdžiais, metalais ir kitomis dekoratyviomis detalėmis, kurios kurs bendrą interjero nuotaiką.

Interjero mood board privalumai

Mood board yra smagus būdas pradėti betkokį interjero projektą. Kurti mood board yra labiau pramoga, nei darbas. Toks laisvas dizaino formatas leidžia eksperimentuoti įvairiais stiliais be jokių apribojimų, tad jei nesate tikri kokį stilių ar spalvas norite matyti interjere – tai greitas ir lengvas būdas atrasti artimiausią širdžiai derinį. Geriausia dalis yra ta, kad mood board padeda maksimaliai sumažinti susitikimų ir revizijų kiekį ir taip taupo tiek kliento, tiek dizainerio laiką.

Taip pat labai puiki žinia, kad atsirado vieta, kur visas medžiagas reikalingas mood board kūrybai gali rasti po vienu stogu! Apdailos namų salone atidaryta ARCHZONA, kurioje rasi dažų paletes, bei mėginėlius, tapetų pavyzdžius, parketlentes, sienų ir grindų plyteles, mozaikas, plytelių glaisto paletes, profilius, elektros jungiklius, audinių ir baldinių plokščių pavyzdžius bei daug kitų interjero elementų.

Viskas ko reikia surinkta iš puikių interjero apdailos salonų: Namai ir objektai, Colton Switches, Medžio stilius, BN tekstilė, Termopalas, HiMacs ir kt. Taigi griebk dizainerį ar klientą už parankės ir keliaukit į Žirmūnų g. 70 gerti kavos ir pradėti naują kūrybinį procesą! 

www.apdailosnamai.lt

www.instagram.com/apdailos_namai
www.pinterest.com/apdailosnamai
www.facebook.com/apdailosnamai

daliaParašė: dalia