fbpx

Kaip atrodo ispaniškas interjeras?

2023-06-29
Kaip atrodo ispaniškas interjeras?

Ispaniškas interjeras – originalus ir ryškus, tuo pačiu elegantiškas ir jaukus. Trumpai tariant, šis interjero stilius yra europietiškas, tačiau turi arabų ir Lotynų Amerikos bruožų. Ši stilistika turi savo ypatybes ir koloritą, kurį žinodami galime tinkamai sukurti gyvenamąją erdvę ir išsaugoti nacionalinį Viduržemio jūros „skonį“. Šiame straipsnyje pasidalinsime idėjomis ir supažindinsime su ispanišku interjeru.

Ispaniško interjero ypatumai

Ispaniškas namų interjeras pasižymi šiais išskirtiniais bruožais:

• Patalpų išplanavimas vykdomas taip, kad būtų kuo didesnis vizualinis erdvės išplėtimas. Norima, kad kuo daugiau namų kampų pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai;
• Naudojami arkiniai elementai durų angose, languose, skliautinėse lubose;
• Dažniausiai naudojamos natūralios medžiagos – akmuo, medis, keramikinės plytelės, molio gaminiai;
• Taip pat naudojama įvairi apdaila su skirtingomis faktūromis – grubios sienos, lygios plytelės, malonus natūralaus medžio šilumos jausmas, vitražai;
• Pagrindinėse erdvėse dominuoja akmens apdailos židinys;
• Spalvinėje gamoje vyrauja neutralūs atspalviai, kuriuos papildo ir ryškūs tonai – geltona, oranžinė, terakotos, alyvuogių, ryškiai mėlyna, balta;
• Dominuoja dekoratyviniai elementai – moliniai indai, keraminės vazos, paveikslai, gobelenai, kilimėliai ir pelerinos iš naminio audinio, minkštos pagalvės, rėmuose įrėminti veidrodžiai, dideli apvalūs vazonai su gyvais augalais.

Ispaniško interjero medžiagos ir apdaila

Klasikiniam ispaniško stiliaus interjerui sukurti pasirenkamos tik natūralios medžiagos – natūrali mediena, akmuo, marmuras, keraminės plytelės, molis, gipsas. Baltai tinkuotos arba šviesiais dažais nudažytos sienos yra šios tendencijos bruožas. Panašiai dekoruotos ir lubos. Dažnai jos papildomos medinėmis sijomis. Gipso kartono plokštės leis lengvai sukurti pertvaras, nišas ar kitus architektūrinius elementus. Jos puikiai tinka tinkavimui ir jau vėliau dažymui.

Grindims, atsižvelgiant į kambario paskirtį, galima naudoti – maumedžio medieną, plytelės, akmenį, plytas. Šiuolaikinėje interjero versijoje, vietoj natūralių medinių grindų lentų galima naudoti parketlentes, laminatą arba medžio imitacijos plyteles.  Nuosaviems namams, kurių interjeras atitinka ispanišką stilių, rekomendacija atsižvelgti į kraštovaizdžio dizainą. Šiuo atveju puikiai atrodys – atviros terasos su arkiniais elementais ir gausi augmenija.

Ispaniško interjero baldai ir apdailos elementai

Ispaniško interjero stiliaus baldai atrodo masyvūs, tačiau yra gana patogūs. Baldų gamybai naudojama natūrali mediena. Kaip dekoras naudojami kaltiniai elementai ir raižiniai. Baldų paviršius tamsintas, kartais dirbtinai sendinamas. Naudojami natūralios odos apmušalai, medvilnė, linas. Minkšti baldai – sofos, foteliai, kušetės, suolai. Jie turi prabangią išvaizdą, yra patogūs ir funkcionalūs. Tai patikimi ir ilgaamžiai baldai, kuriuose dera prabanga ir formos paprastumas. Be to, minkštus baldus dažnai papildo specialūs užvalkalai iš tankios, tamsių atspalvių tekstilės. Tradicinės ispaniško stiliaus sofos ir foteliai yra su kietomis rankenomis, tačiau visada turi minkštą sėdimąją dalį.

Ispaniško interjero dekoras

Norint sukurti pilnavertišką ispanišką interjerą namuose, naudojami įvairūs dekoratyviniai elementai. Svarbu laikytis darnos, nes detalių perteklius gali sugriauti pasirinktą koncepciją. Tinkamas dekoras, tai gėlių vazos, figūrėlės iš porceliano arba medžio, dažyti keramikiniai indai, veidrodžiai su originalaus dizaino rėmais, kaltinės kompozicijos, kambariniai augalai terakotos spalvos arba glazūruoto molio medžiagos vazonuose, spalvingos pagalvės, antklodės, nėriniuotos servetėlės ​​ir staltiesės, šviesios užuolaidos langams iš medvilnės, įvairūs spalvoti, rankų darbo kilimėliai.

Ispaniškas interjero apšvietimas

Dienos metu apšvietimo poreikius patenkina dideli langai. Prasidėjus tamsiajam laikui įjungiamas centrinis sietynas. Jį papildo staliniai šviestuvai ar toršerai. Šviestuvų gaubtai dažniausiai būna gaminami iš stiklo arba keramikos. Puikiai tiks ir šviestuvai, stilizuoti kaip žvakidės bei originalios žvakidės su atitinkamomis lemputėmis.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.