fbpx

Idėjos kavinės interjero praktiškam, bet stilingam irengimui

Iveta Peteraitytė: Idėjos kavinės interjero praktiškam, bet stilingam irengimuiParašė: Iveta Peteraitytė

2024-02-09
Idėjos kavinės interjero praktiškam, bet stilingam irengimui

Sutikite, norim to ar nenorim, bet dažnu atveju pirmą įspūdį susidarome iš knygos viršelio. Taip yra todėl, kad pirma regime tai, kas yra estetiška ir traukia žvilgsnį, o tik tada įsiklausome į tai, kas bandoma pasakyti ar paaiškinti. Regimoji atmintis yra naudojama vizualiam suvokimui, kurią turite beveik kiekvienas iš mūsų. Dėl to itin svarbu suvokti, kad pirmas įspūdis gali nulemti ne tik nuotaiką, bet ir pasirinkimus. Kavinių interjerai ne išimtis. Kavinės interjeras atlieka svarbų vaidmenį jos populiarumui. Tam, kad kavinės vieta būtų patraukli, jauki ir kviečianti užsukti, viskas turi būti kruopščiai apgalvota. Tai nereiškia, kad viskas turi būti itin prabangu, aukščiausio lygio ar tviskėti auksu. Tikrai ne. Žmogaus akis pastebi ir jaučia švarą, estetiką ir kitas mažas smulkmenas. O visą tai sujungus galima sukurti harmoningą vietą, kuri visada kvies sugrįžti.

Svajonių kavinės interjero kūrimas

Į kavinės interjero kūrimą įeina visos detalės, nuo grindų plytelių išsirinkimo iki barmeno kaklaraiščio. Visas bendras vaizdas kuria norimą temą, kuris dažniausiai atsispindi ir kavinės meniu. Didžiausias malonumas būna, kai užėjus į tokią patalpą jauti kaip kiekvienas daiktas pasakoja savo istoriją. Tuomet tos istorijos dalimi norisi tapti ir patiems. Skamba išties įspūdingai, tiesa?

Pradedant kurti kavinės interjerą svarbu atsižvelgti į šiuos pagrindinius aspektus:

1. Patalpos išplanavimas. Kavinės planas turėtų būti sudarinėjamas toks, kad joje būtų kelios skirtingos zonos. Jas atskirti galima arba pertvaroms, arba skirtingomis spalvomis. Pagrindinę zoną sudaro stalai ir kėdės, toliau eina baro zona, tualetas bei virtuvė arba sandėlis. Jeigu yra pakankamai vietos, galima sukurti dar vieną zoną, kuri bus skirta privatesniam bendravimui, didesnėms grupėms ar įmonės susitikimams.

2. Interjero detalės. Atminkite, kad visos detalės kuria bendrą stilių. Kavinėse, kaip niekur kitur, detalės atlieka labai svarbią funkciją. Čia jos yra gerai matomos ir pastebimos, be to, labai stipriai pagyvina visą aplinką. Ne retai viena įdomesnė vazelė ant stalo gali apjungti visą interjerą ir sukurti vientisumo jausmą, kuris čia labai svarbus. Svarbu ne tik kaip atrodo sienos, ar kas ant jų kabo, bet lygiai tokį patį dėmesį reiktų skirti ir grindims. Atitinkamai išsirinkti grindų plyteles, priderinti durų kilimėlius.

3. Patalpos apšvietimas. Tiek šviesos, tiek spalvos kavinių interjere vaidina vieną iš pagrindinių vaidmenų. Planuojant patalpos apšvietimą svarbu apžvelgti, kiek dienos šviesos patenka dienos metu ir kiek jo bus sutemus, kaip pasikeis sienų ir grindų spalvos prie skirtingo apšvietimo. Svarbu nesukurti itin ryškaus apšvietimo, kuris gali varginti žmogaus akis. Šviestuvų šviesa turėtų kristi lengvai ir subalansuotai. 

4. Baldai ir visa įranga. Siekiant patogumo ir komforto svarbu pasirinkti tinkamus baldus ir visą kavinės įrangą. Baldai turėtų išlaikyti bendrą interjero stilių, tuo pačiu būti patogūs, kad klientas komfortiškai galėtų ant jų praleisti bent kelias valandas.

Kavinės interjeras – dekoro elementai

Visi dekoro elementai turėtų judėti viena kryptimi. Jeigu norite, kad kavinės interjeras būtų lengvesnis, kada visos detalės apsijungdamos tampa lyg nematomos, jokiais būdais nepadėkite ryškios lėkštės ar kontrastingų spalvų nutapyto paveikslo. Ir priešingai, kuriant kontrastingesnį interjerą, nepabijokite jam įnešti daugiau originalumo ir savitumo. Servetėles, kėdžių užvalkalai, užuolaidos, staltiesės, vazelės ir šakučių spalva yra neatsiejama kavinių interjero dalis. Visi šie dalykai turėtų pabrėžti kuriamą interjero temą ir nuotaiką, papildyti vienas kitą. Apšvietimui rinkitės daugiau nei vieną šviestuvą. Viską galima kombinuoti tarpusavyje – stalo lempas, žvakes, LED juostas, lubų žibintus ar paslėptą foninį apšvietimą. Praktiškas patarimas – padarius reguliuojamą apšvietimą jį nesunkiai pritaikysite prie norimo paros ar sezono laiko.

Praktiškas baldų išdėstymas

Kavinėse nuolat vyksta judėjimas, dėl to svarbu į tai atsižvelgiant tinkamai suplanuoti baldų, stalų, lentynų, baro išdėstymus. Itin patogu, kai stalai reikalui esant gali būti perkelti į kitą vietą, dėl to jie turėtų būti nesunkūs, o apšvietimas suplanuotas taip, kad patraukus baldus, jis liktų praktiškas, baldai būtų apšviesti. Svarbu palikti vietos tarp stalų, nes kavinės interesas turėtų būti sukurti tokią atmosferą, kad klientui būtų patogu ir jauku. Dar didesniam zonų atskyrimui puikiai pasitarnauja įvairios pertvaros, kurios tampa ne tik stilinga interjero detale, bet ir praktišku tam tikrų zonų atskyrimu. Verta paminėti, jog atkreiptumėte dėmesį ką gali pamatyti klientas iš savo vietos. Gali paaiškėti, jog nuo tam tikro staliuko pilnai matosi virtuvės patalpa arba dalis sandėlio. Tokias zonas geriau pridengti įvairiais dekoro elementais, kad kliento neblaškytų nereikalingas dėmesys.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.