fbpx

Gidas židinio apdailai. Patarimai ir idėjų galerija.

dalia: Gidas židinio apdailai. Patarimai ir idėjų galerija.Parašė: dalia

2022-03-22
Gidas židinio apdailai. Patarimai ir idėjų galerija.

Beveik kiekvienas nuosavo namo šeimininkas svajoja apie jaukius ir gražius namus. O ką gi tokio padarius, jog namuose atsirastų jaukumas? Norint sukurti harmoningą ir jaukų interjerą, reikėtų pagalvoti apie židinį. Židinys gali turėti kelias funkcijas: gali atlikti išskirtinai dekoratyvinę funkciją arba gali būti gana galingas funkcionalus šildytuvas, vėsiu oru. Būtent židinys turėtų būti bendros erdvės dalis, ją papildyti ir atskleisti, o tam, kad židinys harmoningai įsilietų į interjerą, reikalinga graži ir tinkama apdaila: tam gali būti naudojamos tiek plytelės, tiek dirbtinis akmuo, gipsas ar kitos medžiagos. Šiandien išanalizuosime galimas židinių rūšis, kokia židinių apdaila geriausia, bei aktyvaus ir neaktyvaus židinio apdailos galimybes ir apdailos medžiagas.

Židinių rūšys

Židiniai gali būti montuojami įvairiose patalpose, jie gali būti funkcionalūs arba grynai dekoratyviniai, nuo to ir  priklauso šių įrenginių rūšys. Dažniausiai funkcionalūs namų židiniai kūrenami malkomis.

Toks židinys gali būti pagamintas iš tokių medžiagų kaip ugniai atsparios plytos ir keramikiniai blokeliai. Portalai – tai išorinė židinio dalis, kuriai ir reikalinga apdaila. Norėdami pasirinkti tokio židinio apdailą, galite naudoti marmurą, granitą, plytas ar kitas medžiagas.

Kitas židinių tipas yra dujinės instaliacijos. Šiuo atveju kaminas yra svarbus, tačiau jo veikimo procesas vyksta dujotiekio dėka. Būtent tokia židinių rūšis veikia tyliai ir labai greitai šildo kambarį. Toks židinys yra atsparesnis ugniai, nei kūrenamas malkomis.

Elektriniai židiniai yra patys moderniausi ir naudoja tik elektros energiją. Nors tai nėra tikras židinys, tačiau viduje esanti liepsna, kuri labai panaši į tikrąją, nėra ugnis ir negeneruoja šilumos.

Kitas įdomus židinio tipas yra ekologinis židinys. Kad prietaisas veiktų, reikalingi komponentai, kurie neišskiria anglies dioksido. Ši parinktis negali pati šildyti didelio kambario, tačiau kartu su kitais šildymo prietaisais ji gali padėti greitai pakelti kambario temperatūrą iki komfortiško lygio.

Apdailos subtilybės

Židinių apdaila yra viena iš svarbiausių procesų, norint šiuos įrenginius išnaudoti ne tik funkcionaliai, bet ir suteikti kambariui spalvų, paruošti jį pagal tam tikrą stilių ar idėją. Apdaila gali būti atliekama naudojant įvairias medžiagas, svarbiausia yra nuspręsti dėl tų variantų, kurie tinka konkrečiam atvejui.

 

Būtent pats židinio konstrukcijos tipas geriausiai padeda nustatyti apdailos medžiagą.

Neaktyvaus židinio apdailai gali būti naudojamos šios medžiagos:

  • marmuro plytelės;
  • dirbtinis akmuo;
  • keramikinės plytelės;
  • tekstūrinis tinkas;
  • gipsas;
  • mozaika;
  • medžio elementai

Kalbant apie aktyvų židinį:

Keramikinės plytelės: terakota ir klinkeris savo sudėtimi panašios į ugniai atsparias raudonas plytas, iš kurių dažniausiai klojami židiniai. Dėl panašios struktūros ir gamybos technologijos keraminės plytelės kaitinant plečiasi kartu su židinio medžiaga. Viršutinį keramikinių plytelių sluoksnį galima papildomai padengti glazūra, kuri suteiks vandeniui atsparių savybių – tokia apdailos medžiaga nebijo nei netyčia į židinį patekusio vandens, nei suodžių, kuriuos lengva nuplauti nuo lygaus paviršiaus.

Keramikinių plytelių pranašumai:

  • atsparumas dilimui ir didelis stiprumas;
  • gebėjimas atlaikyti aukštą temperatūrą, todėl tikrai tinka židinio apdailai;
  • atsparumas drėgmei ir atsparumas šalčiui;
  • ekologiškumas;
  • priežiūros paprastumas, atsparumas mechaniniams pažeidimams ir chemiškai agresyvioms medžiagoms;
  • didžiulė spalvų ir tekstūrų įvairovė.

Keramikinės plytelės būna įvairių formų ir dydžių, taip pat gaminami specialūs elementai, kurie skirti briaunoms ir kampams. Terakotta plytelių spalvų diapazonas, kaip taisyklė, yra artimiausias natūralioms medžiagoms. Plytelių klojimas yra gana paprastas ir nereikalauja specialių įrankių, montavimas ir pjovimas atliekamas naudojant šlifuoklį su pjovimo ir šlifavimo diskais.

Židinio apdaila natūraliu ir dirbtiniu akmeniu

Natūralus akmuo, naudojamas židinių apdailai, yra brangus malonumas, ypač kai kalbama apie marmurą ar granitą. Šioms medžiagoms apdoroti reikalingi specialūs įrankiai, ypač granitui, kurį sunku pjauti ir šlifuoti, taip pat tam reikalingi specialūs įgūdžiai. Dirbtinis akmuo – tai apdailos medžiaga, kurios užpildas yra natūralaus akmens, keramzito ar kito kieto komponento derinys. Dirbtinis akmuo gaunamas vibroliejimo metodu, ko pasekoje savo stiprumu ir atsparumu drėgmei nenusileidžia natūraliam akmeniui. Dirbtinis akmuo gali būti visiškai kitokios tekstūros ir spalvos, kas leidžia sukurti unikalų židinio dizainą.

Daugiau idėjų ir patarimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

daliaParašė: dalia