fbpx

Skandinaviški grindų plytelių stiliai ir interjero idėjos

2022-04-29
Skandinaviški grindų plytelių stiliai ir interjero idėjos

Skandinaviškas stilius atėjo iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos, kur labai mėgstama gamta ir ją siekiama integruoti į savo namus. Jis staigiai tapo populiarus vos ne visame pasaulyje. Skandinaviškas stilius žavi savo paprastumu ir natūralumu, tinka funkcionalumo ir minimalizmo mėgėjams. Tačiau smulkių ir įdomių detalių vengti nereikia. Jei esi gamtos mėgėjas, kuris nori į savo namus įnešti natūralumo pojūtį, šis stilius kaip tik Tau. Skaityk toliau ir rasi įdomių idėjų savo naujiems namams bei keletą patarimų kaip skandinaviškos grindys gali tapti puikia interjero visuma. Jeigu abejoji, kaip atrodys būsimi namai, pasirinkus skandinavišką stilių, mes siūlome kreiptis pas dizainerius, kurie paruoš 3D vizualizaciją. Paleisk savo fantaziją ir važiuojam. 😊

Ką reiškia skandinaviškas stilius?

Skandinaviško stiliaus ašis – baltas pagrindas, prigesintos spalvos, atvirumas, medžiagiškumas ir natūralumas. Šis stilius pasižymi funkcionalumu, neperkrautais paviršiais ir paprastumu. Interjere vyrauja šviesios spalvos kaip stiliaus pagrindas – prigesintos smėlio, jūros, dangaus, augalų, pilkos spalvos. Norint į interjero visumą įnešti ryškių akcentų, patarimas yra žaisti su detalėmis: šviestuvas, kilimas, pagalvės, augalų vazonai. Toks dekoravimo būdas ne tik atkreips kitų dėmesį į įdomesnes detales, bet ir papildys interjerą. Skandinavijos šalių žmonės labai mėgsta pažaisti su natūralių medžiagų  tekstūromis – linas, medvilnė, oda, vilna – jie maišomi tarpusavyje, siekiant išgauti įdomias kombinacijas. Dar vienas labai vertinamas dalykas – menas – namuose galima pamatyti daug paveikslų. 

Tikriausiai viena pagrindinių skandinaviško stiliaus savybių – atvira erdvė ir šviesos. Balta spalva vizualiai išdidina interjerą, suteikia jam daugiau erdvės. Atvirumas praplečia ir sujungia erdvę į visumą. Daug natūralaus apšvietimo įneša gyvybės ir užima labai svarbią vietą interjero formavime.

Skandinaviškos grindys ir plytelės

Kalbant apie skandinaviškas grindis reikėtų atsižvelgti į bendrą interjero spalvinį sprendimą – grindys neturi būti akcentu: jos turi pildyti visumą, o ne traukti visą dėmesį į save.

Jeigu jūs planuojate skandinaviško stiliaus namus ir norite dėti plyteles, štai keletą patarimų:

Akmens masės plytelės

Tai praktiškumas, paprastumas ir gamta apjungti viename sprendime. Plytelės itin praktiška apdailos medžiaga, kadangi ją labai paprasta prižiūrėti, o asortimento įvairovė leidžia atrasti dizainą bet kokiam skoniui.

 

Medžio imitacijos plytelės

Medžio imitacijos plytelės – puikus sprendimas grindų apdailai. Medis skandinaviškame interjere atlieka svarbų vaidmenį – jis įnešą šiltumo į neutralią ir kartais kiek šaltą visumą. Tai ir yra ta gamtos dalelė, kuri papildo ir „suminkština“ bendrą vaizdą. Šiuolaikinių plytelių medžio imitacija daug pranašesnė už parketlentes dėl savo savybių: kaip žinome, plytelės nebijo vandens, jų raštas nenusidėvės, jos atsparesnės išorinėms veiksniams negu parketlentės. Dabar salonai siūlo milžinišką medžio imitacijos pasirinkimą, tad tikrai rasite Jums patinkančių variantų 😊

Neutralių spalvų plytelės

Prie skandinavišku grindų galima taip pat priskirti didelės neutralių spalvų plyteles – balta, pilka, smėlio spalvos puikiai tiks sienų „pratęsimui“ ir interjero užbaigtumui. Jūsų interjeras galiausiai turi susijungti į visumą, kur viena detalė papildo kitą.

Dekoravimas plytelėmis

Įdomus dalykas, kad plytelių formatai bei raštai gali taip pat papildyti jūsų pasirinktą stilių. Skandinaviškos grindys nebūtinai lygios, pilkos ir nuobodžios. Jus galite sužaisti su tekstūromis, dydžiais, raštais, formomis.

Medžiagos raštas

Pavyzdžiui, plytelės, kurios atkartoja medžiagos raštą taps jūsų namų cinkeliu. Įdomiausia šių plytelių detalė – nesuderinamų medžiagų derinys – akmuo atkartoja liną/medvilnę.

Šachmatų raštas

Juoda-balta sprendimas, pavyzdžiui, šachmatais, pritrauks jūsų akį, bet neperkraus bendro vaizdo. Tai puikus sprendimams, mėgstantiems kontrastą arba norintiems palaikyti kitų detalių pasirinkimą.

Chevron – eglutės rašto plytelės

Visada populiarus ir visur tinkantis variantas – „chevron“ arba eglutės raštas. Tai gali būti klasikinės skandinaviškos grindys iš medžio, suklotos eglutės forma arba akmens/betono imitacija, priklausomai kokį vaizdą Jus norite matyti savo namuose.

Smulkios plytelės

Dar vienas įdomus ir žaismingas variantas – smulkios grindų plytelės: stačiakampiai, šešiakampiai, trikampiai. Čia viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir norų.

Siekiant sukurti tikrą skandinavišką interjerą, reikia įsiminti – naudokite neutralias, šviesias spalvas kaip interjero pagrindą, žaiskite su detalėmis ir spalvomis, nevenkite augalų ir natūralių medžiagų. Kuo jų daugiau, tuo šilčiau atrodys jūsų namai. Ir aišku kuo daugiau natūralios šviesos, kuri praplės ir pagyvins visą vaizdą visumoje. O detalės ir akcentai – jūsų fantazijos reikalas, pasimėgaukite kuriant savo svajonės interjerą!

Tam, kad sužinoti daugiau ir išrinkti plytelės į savo naujus namus, užsukite į mūsų saloną „Apdailos Namai“. „Apdailos Namų“ dizaineriai pakonsultuos Jus dėl plytelių ir sukurs būsimų namų vonios vizualizacijas!

Daugiau idėjų ir patarimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

Interjero dizainerė. Baigiau VGTU pramonės gaminių dizaino specialybę, tačiau save susiradau interjerų kūryboje. Prie kavos puodelio papasakosiu, kaip ergonomiškai ir stilingai įrengti savo namus