fbpx

Sienų plytelės virtuvei

dalia: Sienų plytelės virtuveiParašė: dalia

2024-01-18
Sienų plytelės virtuvei

Dažniausiai žmonės plyteles renkasi vonios kambariui, tačiau dar viena populiari vieta, kurioje galima naudoti plyteles, – virtuvė. Įprastai, virtuvėje plytelės naudojamos grindims arba sienai tarp virtuvinių spintelių. Šiame straipsnyje didesnį dėmesį skirsime sienų plytelėms virtuvei, kadangi toks plytelių panaudojimas virtuvėje pasižymi plačiomis dizaino galimybėmis.

DIDELIŲ PLYTELIŲ GALIMYBĖS

Kaip žinia, akmens masės plytelės tinka ir grindims, ir sienoms, todėl jas, taip pat, galima naudoti sienos, tarp virtuvinių spintelių, apdailai. Geriausia, tokiu atveju, rinktis didesnio formato plyteles, tam, kad išvengtumėte daug sujungiamųjų siūlių. Iš didesnių formatų siūlome rinktis 60×120 cm plyteles arba didžiagabarites, kurios dažnu atveju gali atitikti ir viso virtuvinio stalviršio ilgį. Pasirinkus didžiagabarites plyteles galima išgauti vientisą vaizdą, be jungiamųjų siūlių.

PLYTELĖS – NEATSKIRIAMA INTERJERO STILISTIKOS DALIS

Kalbant apie dizaino pasirinkimus, jie gali būti įvairūs: nuo modernaus stiliaus iki prabangios klasikos ar vintažinių plytelių.  Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokios stilistikos yra pati virtuvė ir pagal jos dizainą rinktis virtuvės plyteles sienoms. Jeigu Jūsų virtuvės baldai yra modernūs, siūlome rinktis akmens ar betono imitaciją, vienspalves, ar lygaus paviršiaus plyteles. Taip pat moderniai gali atrodyti raštuotos plytelės, jos gali būti mažų arba didesnių formatų bei įvairaus reljefo: linijinio, geometrinių formų, banguoto ir daugybe kitų reljefų. Renkantis raštuotas plyteles moderniai virtuvei, svarbu atkreipti dėmesį, kad raštas neatrodytų sendintas, būtų grafiškesnis, tikslesnių geometrinių formų. Tokie raštai taip pat padės sukurti įdomesnį modernaus stiliaus įvaizdį virtuvėje. Raštuotos plytelės ypač tinka, kai virtuvės baldai yra švaraus, neįkyraus dizaino, tačiau norėtųsi, kad visuma atrodytų žaismingiau. Kitu atveju, jeigu virtuvės stilius yra prabangus ar labiau linkstantis į klasiką, galima derinti marmuro imitacijos plyteles arba klasikinių raštų, formų ar spalvų, kaip balta, pilka ir juoda. Marmuro imitacijos plytelės gali atrodyti klasiškai arba moderniai. Kaip marmuras atrodys interjere priklauso nuo plytelės dizaino: gyslų atspalvių, rašto intensyvumo, margumo bei nuo to kaip pats raštas atrodo. Dažniausiai klasikinio stiliaus virtuvei žmonės renkasi neįkyraus, subtilesnio rašto marmurą, su baltais, juodais, pilkais ar kreminiais atspalviais. Marmuro imitacijos plytelių paviršius gali būti pasirinktas arba matinis, arba blizgus.

TAI MATINIS AR BLIZGUS PAVIRŠIUS?

Žinoma, kad blizgesnės plytelės atrodo prabangiau, bet ir matinio paviršiaus plytelės gali atrodyti tokios pat elegantiškos, tai priklauso, kaip jau buvo minėta anksčiau, nuo plytelės dizaino. Taip pat, pavyzdžiui, jeigu virtuvėje norima sukurti vintažinio stiliaus įvaizdį, rekomenduojame atkreipti dėmesį į mažų formatų keramines plyteles. Jos gali būti nelygaus paviršiaus, tiek blizgios, tiek matinės, įvairių spalvų, o dizainas gali atrodyti lyg rankų darbo darytos ar sendintos plytelės. Tokias plyteles galima klijuoti įvairiai: gulsčiai, stačiai, įstrižai ar net sukurti savo klojimo raštą. Tai sukurs individualesnį virtuvės įvaizdį. Taip pat kuriant klasikinį vaizdą virtuvėje, galima rinktis vintažinio ar sendinto rašto plyteles. Jos suteiks interjerui nesenstančio šarmo.

NEATSIEJAMA PLYTELIŲ DALIS – GLAISTAI

Kiekvieno virtuvės interjero stiliui galima surasti tinkamas plyteles, jei kyla abejonių, ar rinktis sienų plyteles virtuvei, galime Jūs patikinti, kad pasirenkant sienines plyteles, Jūsų tvarkymasis virtuvėje taps daug paprastesnis ir greitesnis. Taip yra dėl to, kad plytelės, atvirkščiai nei baldinės medžiagos, neįgeria jokių nešvarumų, o tai yra labai svarbus aspektas ypač virtuvės zonoje, kur nuolat gaminamas maistas. Dėl to, kad plytelės neįgeria riebalų ir kitų nešvarumų, jas lengva prižiūrėti – atsiradusias nuosėdas ant plytelės paviršiaus galima nesunkiai nuvalyti drėgna šluoste. Taip pat kitas svarbus niuansas, renkantis plyteles virtuvės sienai tarp spintelių, yra glaistas siūlėms. Labai svarbu pasirinkti tinkamą glaistą, kadangi egzistuoja kelių tipų produktai – cementinis ir epoksidinis. Cementinis glaistas yra vandens pagrindo, dėl to jis lengvai įgeria visas atsiradusias, o epoksidinis glaistas lengviau prižiūrimas, nes neįgeria nuosėdų bei jo priežiūra yra tokia pat lengva kaip ir pačių plytelių – užtenka bet kokius nešvarumus pašalinti drėgna šluoste. Žinoma, reikia įvertinti tai, kad ne kiekvienas meistras moka dirbti su epoksidiniu glaistu, todėl prieš renkantis glaistą reikėtų pasiteirauti meistro ar jis žino, kaip dirbti su tokio tipo priemone.

Taigi, jeigu dar mąstote ar verta rinktis sienų plyteles virtuvei, mes garantuojame, kad tikrai verta, dėl lengvos priežiūros bei dizaino galimybių. Jeigu nežinote, kokias sienų plyteles pasirinkti, kviečiame apsilankyti mūsų salone „Apdailos namai“, esančiame Žirmūnų g. 70, Vilniuje ir pasikonsultuoti su čia dirbančiais interjero dizaineriais.

sienu plyteles virtuvei 7
daliaParašė: dalia