fbpx

Sienų plytelės interjere: kur jos tinka?

dalia: Sienų plytelės interjere: kur jos tinka?Parašė: dalia

2023-10-13
Sienų plytelės interjere: kur jos tinka?
Įprastai mes galvojame, kad sienų plytelės yra skirtos tik vonios kambariui, arba kitoms drėgnoms patalpoms, kaip, pavyzdžiui, skalbimo erdvė. Tačiau ne kiekvienas žino, kad tas pačias sienų plyteles galima panaudoti ir kitose namų erdvėse. Šiame straipsnyje pristatysime jums kitus galimus sieninių plytelių panaudojimo variantus. 

SIENINIŲ PLYTELIŲ PANAUDOJIMAS INTERJERE

Visų pirma, sieninės plytelės plačiai naudojamos ne tik vonioje, bet ir vienoje iš svarbiausių namų erdvių – virtuvėje. Jas galima klijuoti vietoje gerai žinomų HPL sienelių virtuvei arba, netgi, panaudoti kaip stalviršį, apklijuojant jo konstrukciją pasirinktomis plytelėmis. Šioje situacijoje dažniausiai siūloma rinktis didžiagabarites plyteles, toks formatas atitinka virtuvinio stalviršio dydį ir išvengiama jungiamųjų siūlių. Tokiu pat principu plyteles galima naudoti ir virtuvės salos baldo apdailai. Svarbiausia, tokiu atveju, atkreipti dėmesį į rekomenduojamą storį ir kitas svarbias charakteristikas. Virtuvės zonai tinka bet kokio dizaino plytelės, viskas priklauso nuo bendro vaizdo ar Jūsų sumanymo. Tai gali būti marmuro imitacijos plytelės, mozaika ar net akmens ar betono imitacija. Vienas populiariausių pasirinkimų yra mažos rankų darbo ir įvairių spalvų plytelės. Tokio tipo plytelių pasirinkimas Apdailos Namuose gausus: nuo bazinių baltų, iki ryškiai raudonų ar žalių plytelių. Mažo formato plytelės pasižymi įvairiu klijavimo būdų pasirinkimu – jas galima dėlioti horizontaliai, vertikaliai, įstrižai, eglutės raštu ar sukurti savo individualų dėjimo būdą. O, jeigu, paprastos juostelės atrodo kiek nuobodžiai, visada galima rinktis įdomesnių formų, kaip, pavyzdžiui, rombo ar šešiakampio formos plyteles. Išskirtinių formų panaudojimas gali paįvairinti virtuvės interjerą, sukurti žaismingesnį ar net prabangesnį vaizdą. 

Flaviker: porcelain stoneware collections for architects and designers Flaviker Supreme Golden Calacatta Mix Anticato 60x120 cm SPMIP13 | Marble effect | CASA39.com 

 

NAMŲ AKCENTAS IŠ PLYTELIŲ

Be sieninių plytelių panaudojimo virtuvėje, jas taip pat galima klijuoti ir svetainėje ar kitoje bendroje namų erdvėje, pavyzdžiui, valgomojo zonoje. Dažniausiai plytelės naudojamos kaip dekoratyvus akcentas ir jomis klijuojama viena ar kelios pasirinktos zonos, kurias labiausiai norima akcentuoti interjere. Šiais laikais ištobulėjusi gamybos technologija leidžia išgauti aukštos kokybės, imituojantį natūralias medžiagas, vaizdą. Dėl to dažnai iš pirmo žvilgsnio, žmonės gali neatskirti ar tai medžio imitacijos plytelė, ar tikras, natūralus medis. Dėl šios priežasties, atsirandant poreikiui, galima įprastą sienų apdailą, kaip: dažai ar tapetai, pakeisti bazinėmis plytelėmis, kurios gali imituoti betoną, akmenį, medį ar kitokį vaizdą. Tokios gamybos technologijos leidžia plačiai naudoti plytelės interjere. Be to, sienų plytelės arba akmens masės yra labai praktiškos, kadangi nereikalauja sudėtingos priežiūros. Dažnai tapetai ar dažai lengvai išsipurvina, ant jų aiškiai pastebimi įtrūkimai ar kiti įbrėžimai, o ant plytelių, dėl savo tvirtumo, vaizdas ilgą laiką išliks švarus. Atsiradus nešvarumams juos galima lengvai pašalinti tiesiog nuvalius drėgna šluoste. Kalbant apie išskirtinį sieninių plytelių panaudojimą svetainės interjere, vienas iš populiariausių sprendimų –  televizoriaus sienos apdaila. Dauguma renkasi šią sieną kaip vieną iš namų akcentų esančiu namų interjere, todėl jos apdailai naudoja raštuotas, dideles plyteles. Jos gali būti, kaip ir virtuvės zonoje, didesnių formatų plytelės, pavyzdžiui, akmeninės ar marmurinės, taip pat dažnai dekoruojama medžio imitacijos plytelėmis, su reljefu. Tai pagyvins sieną už televizoriaus ir išskirs visame interjere.

PLYTELĖS MIEGAMAJAME?

Supreme Treasure

Dar viena įdomesnė sieninių plytelių panaudojimo idėja interjere – miegamojo galvūgalio sienos apdaila. Iš pirmo žvilgsnio labai keistas pasirinkimas dekoruoti miegamojo vieną iš sienų plytelėmis, tačiau tai gali padėti paversti Jūsų miegamojo interjerą išskirtiniu bei praplėsti pasirinkimo galimybes tarp apdailos medžiagų. Klijuojant tik dalį sienos galima išgauti įdomų, asimetrišką kambario akcentą. Tam, kad kambarys atrodytų jaukesnis, siūloma rinktis šiltų atspalvių, raštuotas, ar net tekstūrines sienų plyteles. Žinoma, dėliojant jas skirtingu būdu, bus išgaunamas visai kitoks efektas, kuris pagyvins visą patalpą, suteiks jai akį traukiantį vaizdą, kitonišką sienos geometriją.

 

daliaParašė: dalia