fbpx

Modernūs namų fasadai: idėjos ir profesionalų patarimai.

2023-06-06
Modernūs namų fasadai: idėjos ir profesionalų patarimai.

Architektūra yra menas, o požiūris į jį keičiasi kartu su skriejančiu laiku. Tikime, kad važiuodami pro kaiminystėje pastatytus namus pastebite, kad vieni yra panašūs, o kiti skiriasi savo dizainais. Stiliaus pasirinkimui ir fasadų apdailai įtaką daro vietos demografijos pokyčiai, besikeičiantys statybos metodai bei, žinoma, medžiagų technologijų pažangos ir visuomenės poreikių tendencijos. Modernūs namų fasadai šiais laikais yra vieni populiariausių, lyginant su kitais stiliais. Žinoma, sunku tiksliai nustatyti, koks yra šių metų stilius, nes dizaino ir technologijų tendencijos nuolat keičiasi, tačiau tikrai galime teigti, jog modernumas laikosi top’ų viršūnėse.

#1 – Švari geometrija

Modernus namo fasadas išsiskiria švariomis linijomis ir geometrinėmis formomis. Čia nebėra tokių savybių, kaip lenktos arkos, puošnios kolonos, langinės ar bet koks kitas neįprastas ornamentas. Vietoje šių savybių, kurios kažkada kalbėjo apie prabangą ir turtus, dabar vyrauja minimalizmas ir vientisumas. Modernus fasadas teikia pirmenybę tvirtiems horizontaliems ir vertikaliems elementams, kurie sukuria švaros pojūtį, o kartu išsiskiria ryškiu kontrastu, kuris susilieja su natūralia kraštovaizdžio aplinka. Galiausiai, modernaus dizaino tikslas – supaprastinti namų būstą, pabrėžti funkcionalumą ir pašalinti nereikalingus elementus. Šiais laikais nuolat blaškantis ir patiriant stresą mūsų šiuolaikiniame gyvenime, paprastumas yra kaip raminanti savybė kiekvieno namuose.

#2 – Naturali šviesa

Modernūs namų fasadai neįsivaizduojami be didelių langų, kurie siekia žemę. Natūrali saulės šviesa pripildys namus spindesio ir šilumos, taip pat suteiks didesnį erdvės pojūtį. Kaip dizaino elementą langų apdailai, galite naudoti įdomesnių spalvų langų rėmus, kurie dar labiau išryškins namo fasadą ir jo stilių. Rinkitės nuo medienos iki žemės ar bordo spalvos. Visos žemės spalvos namui suteiks prabangos jausmą.

#3 – Harmonija

Jei svajojate drąsiai ir norite, kad Jūsų namas išsiskirtų is aplinkos, o jo fasadas suteiktų prabangų harmonijos jausmą, tai spalvas fasadui rinkitės tokias, kokios vyrauja aplinkoje. Jeigu namas mieste, spalvos gali būti ryškesnės, sodresnės, galima maišyti kelis atspalvius, jeigu namas gamtoje ar viduryje miško – rinkitės gamtos atspalvius.

#4 – Modernūs sprendimai

Jeigu svajojate apie didelius langus, tam, kad namuose būtų daugiau dienos šviesos, bet nenorite nei žaliuzių nei užuolaidu – kaip pasislėpti nuo smalsiu kaimynų? O gi vienas iš variantų, tai dekoro plokštės, kurias galite arba varstyti arba daryti stabilias ir įmontuotas. Su tokiu variantu tikrai apsisaugosite nuo pašalinių žmonių žvilgsnių, o ir sprendimas bus neįprastas ir originalus.

#5 – Raudonos plytos

Kai kuriems raudonos plytos gali atrodyti pasenęs sprendimas, bet jei pasiringsite nudažyti lango rėmus juodai, tai suteiks namui tikro modernumo. Plyta yra viena iš tradiciškiausių fasado medžiagų. Ji yra suderinama su visais stiliais, taip pat patvari ir neutrali. Natūrali plytų išvaizda suteikia gražų kontrastą su šiuolaikinėmis medžiagomis, tokiomis kaip plienas ir pilkos spalvos, o vien paprasta plytų išorė yra šilta ir jauki. Prie raudonų plytų itin tinka visa žalia augmenija, kuri namo fasadui duoda minkštumo ir jaukumo jausmą.

#6 – Mažiau yra daugiau

Šiuolaikiniai fasadai paprastai yra stilingai neutralūs ir nesistengia sukurti šou. Modernūs namų fasadai pasižymi tvarkingomis, plokščiomis linijomis ir simetrija. Šiuolaikiniuose fasaduose taip pat dažniausiai derinamos tokios medžiagos kaip plytos arba neutralių spalvų dailylentės. Populiariausios modernaus fasado spalvų schemos yra vienspalvės, taip pat įvairūs deriniai su balta, pilka ir juoda spalvomis.

#7 – Spalvų deriniai

Namo fasado spalva yra svarbus dizaino elementas. Prisiminkite tėvų pasakojimus apie tai, kiek spalvotų namų buvo anksčiau – net ir šviesi bei neutrali spalva gali būti įdomi tuo pačiu išlikti subtili. Nebijokite spalvų, tiek viduje, kuriant interjero stilių, tiek lauke eksperimentuojant su spalvomis, keiskite jas tarpusavyje bei derinkite net iš pirmo žvilgsnio nesuderinamas spalvas. Viskas priklauso nuo detalių, dydžių, tonų ir išplanavimo.

 

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Esu Interjero dizainerė. Baigiau VTDK kolegija, interjero dizaino specialybę. Tikiu kad namai tai vieta, kur žmonės kuria savo istoriją.