fbpx

Modernaus buto interjero idėjos

2023-10-11
Modernaus buto interjero idėjos

Per daugelį metų yra aptarta daugybė skirtingų interjero dizaino stilių. Viskas prasidėjo nuo klasikos ir tradicijų, vėliau įsitraukė kaimo gyvenimo būdas, palengva vystėsi Viktorijos laikų vidurio modernas, taip pat japoniško ir skandinaviško dizaino interjero stilių visuma. Laikui bėgant, žmonijai einant į priekį ir keičiantis technologijomis, keitėsi interjero tendencijos bei išaugo poreikis į namus įtraukti modernesnius interjero dizaino elementus. Taip yra todėl, jog kiekvienas nori, kad jų namų dekoras ne tik atspindėtų asmeninį skonį, bet ir pagerintų buitinį funkcionalumą. Taip modernus butas tampa neatsiejama kasdienybės dalis. Straipsnyje aptarsime novatoriškas modernaus interjero dizaino tendencijas, paprastai vadinamas moderniu interjero dizainu.

Modernus buto interjeras 

Modernus buto interjeras lengvai derinamas su visomis kitomis dizaino tendencijomis. Jei turite kaimiško stiliaus namą ar sodybą, šias erdves galite paversti šiuolaikišku ir moderniu sprendimu Jūsų kasdieniam gyvenimui. Jei turite klasikinį interjerą, jį taip pat galite paversti modernesniu – moderni klasika šiuo metu vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje! Jei Jums patinka sodo namelio tipo dizainas, galite panaudoti šiuolaikišką dekoravimą ir taip sukurti modernios sodybos vaizdą. Jei namie vyrauja skandinaviškas interjeras, skyrę šiek tiek savo laiko galite jį pakeisti šiuolaikišku minimalizmu. Be didelių pastangų galite įskiepyti visas šiuolaikinio interjero dizaino tendencijas, kurios puikiai dera su kitais stiliais bei laikmečių bruožais.

Modernus butas – išplanavimas

Šiuolaikiniai ir modernūs namai įprastai turi atvirą ir vientisą gyvenamosios erdvės išlanavimą. Virtuvės erdvė harmoningai įsilieja į valgomąjį. Dažniausiai svetainės dizainas planuojamas taip, kad nuo sofos pereinantis vaizdas būtų į pramogų/poilsio zoną su televizoriumi ir pokalbius skatinančiomis sėdimomis vietomis. Tai puikiai tinka svetainei, kuri sujungta su virtuvės zona. Vakarėlių ar šeimos vakarienių metu galėsite patogiai bendrauti su svečiais gamindami maistą. Moderniam buto interjerui būdingos atviros ir vientisos erdvės, kurios taip pat labai tinka ir mažoms erdvėms, kadangi sienos įprastai užima labai didelę dalį visų namų ploto. Todėl – šalin nereikalingas sienas, verčiau pirmenybę teikti vientisoms erdvėms.

Modernaus buto spalvos 

Modernus buto įrengimas reikalauja kruopštaus spalvų suderinimo. Šiuolaikiniame namų dizaine dažniausiai naudojamos neutralios spalvos. Jos padidina funkcionalumo jausmą. Sienoms, baldams ir dekoracijoms galite naudoti juodą, baltą, pilką arba smėlio spalvas. Dėl šių ramių vienspalvių atspalvių erdvė tampa kiek ramesnė. Galite naudoti baldus su švelnesnėmis spalvomis apmušaluose, bet pagyvinti juos ryškiomis spalvomis naudojant dekoratyvines pagalvėles. Taip pat galite pasirinkti drąsius geometrinius dekorus ir paveikslus. Pasteliniai atspalviai ir natūralios medžiagos puikiai papildo modernų buto dekorą.

Modernaus buto grindys 

Moderniausią namų interjero dizainą sudaro marmuro plytelių arba parketlenčių su švariomis linijomis ir lygiais paviršiais derinys. Grindys neturėtų būti apkrautos daiktais taip, kad net neliktų praėjimo. Priešingai – čia vyrauja švara ir minimalizmas. Kuo mažiau – tuo geriau. Pasirinkus neutralias plytelių spalvas jos visada gražiai papildys Jūsų namų spalvų paletę. Taip pat galite pasirinkti kietmedžio grindis, tačiau įsitikinkite, kad natūrali medienos tekstūra yra vientisa ir derinama su baldais, sienų apdaila, spintelių atspalviais, salelėmis ir kt. Galiausiai, jei norisi savo namų interjere suteikti šiek tiek pranašumo drėgmės atžvilgiu – rinkitės vinilinę dangą.

Modernūs raštai

Įtraukdami geometrinius raštus į bendrą interjero stilių, jį visada pagyvinsite. Modernaus stiliaus detalės turi tiesias linijas, švarius kraštus ir minimalistinę tekstūrą. Dėl to renkantis baldus, spinteles, lovų rėmus ir kt., svarbu į tai atkreipti dėmėsį. Nors griežtumas ir tiesumas yra modernaus stiliaus savybės, bet visada galite šiek tiek pažaisti ir įkomponuoti ko nors kitokio. Kaip Jums idėja geometrinių raštų sienos? Prie jos priderinti baldai, indai, namų dekoro elementai bei staltiesės sukurs subtilų ir elegantišką vaizdą. Linijų ir raštų žaismingumas prideda gyvybingumo ir pagyvina spalvų paletę. Daugumoje namų yra kavos staliukai švariais kraštais, tačiau erdvei pagyvinti galima naudoti įdomesnio stalviršio stlaiukus. Taip pat galite įsigyti pagal užsakymą pagamintas spintelių duris, spintos duris arba stiklo šviestuvus su išraižytomis arba nudažytomis linijomis. Nepamirškite ir užuolaidų bei žaliuzių. Tai yra tuščių erdvių užpildymas, kad galėtumėte pridėti pageidaujamo puošnumo.

Modernūs baldai

Modernus buto interjeras neišvengiamas ir be modernių baldų, kurie turi aiškias linijas ir švarias apibrėžtas briaunas. Pavyzdžiui, valgomojo stalas arba kavos staliukas gali būti su aštriais kraštais, įmontuotais stalčiais, kuriuose tilps visi stalo įrankiai, servetėlės ir kiti daiktai, kurie turėtų būti paslėpti. Su paslėptomis nišomis gali būti lovos atlošai, knygų spintos, batų lentynos, spintelės, lentynos. Moderniam stiliui būdingos durelės ir daiktai, kurie yra paslėpti. Baldai yra lengvi, minimalistiniai, be raižinių, griovelių ar įpjovų.

Šių dienų šiuolaikiniai baldai pasižymi tylaus ir lėto užsidarymo stalčiais, nuo paspaudimo veikiančiais mechanizmais ir švelniais, triukšmą slopinančiais barjerais, kurie neleis durims ir stalčiams daužytis į rėmą.

Modernus apšvietimas

Kalbėdami apie šviestuvus modernaus interjero tendencijose, čia taip pat vyrauja paprastumas, griežtumas ir lengvumas. Šviestuvų formos gali būti arba griežtos, arba priešingai – apvalios, ovalios ir lenktos. Jei norisi lubinių šviestuvų, rinkitės apvalius, juodo ar balto korpuso tokio tipo šviestuvus. Taip pat galite pasirinkti šiltų atspalvių LED įmontuojamas lubų juostas. Jos dažniausiai naudojamos norint sukurti jaukią, silpnai apšviestą erdvę. Visas akcentinis apšvietimas puikiai tinka modernaus stiliaus namuose. Galite įrengti akcentinį apšvietimą aplink meno kūrinį ar kitą daiktą, kuris pabrėš Jūsų namų charakterį.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644, arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Esu Interjero dizainerė. Baigiau VTDK kolegija, interjero dizaino specialybę. Tikiu kad namai tai vieta, kur žmonės kuria savo istoriją.