fbpx

Mid-Century Modern: Terrazo grįžta

dalia: Mid-Century Modern: Terrazo grįžtaParašė: dalia

2018-05-24
Mid-Century Modern: Terrazo grįžta

Jau kurį laiką nuo dizaino portalų antraščių nedingsta egzotiškas žodis „terrazo”. Akivaizdu, kad terrazo populiarumas auga, tačiau ne visiems aišku, kas tas terrazo yra ir su kuo jį valgyti. 

Terrazo šaknys tiesiasi net iki Senovės Egipto laikų, tačiau pati apdailos medžiaga, kurią galime pamatyti ir šiandien buvo sukurta Venecijos statybininkų kaip pakankamai ekonomiškas grindų variantas. 

Art Deco laikotarpiu terrazo tapo itin populiaria grindų danga – ją buvo galima pamatyti oro uostuose, kultūriniuose objektuose, mokyklose, viešbučiuose ir pan. Didžiausias terrazo pranašumas be abejo patvarumas bei lengva priežiūra, tačiau taip pat šia danga nesudėtinga manipuliuoti – ją lieti galima įvairiomis formomis ar raštais. 

Šiandien terrazo grįžta, tiesa, gerokai modernesnė. Pristatomi vis drąsesni ir ryškesni atspalviai, danga perkeliama nuo grindų ant sienų ir net baldų ar aksesuarų. 

Taigi, kas tas terrazo ir kaip jis pagaminamas? Terrazo vardas buvo prikabintas pačių atradėjų italų. Tai medžiaga turinti daug sudedamųjų dalių – marmuro, kvarco, granito, kitų akmenų ar stiklo gabalėlių. Visas dalis suriša cemento arba polimero masė. Mišinys išliejamas norimame plote, slegiamas ir poliruojamas iki lygaus paviršiaus. 

 

Tiesa, 21 amžiuje originalus terrazo tapo šiokia tokia prabanga. Dėl šios priežasties kūrėjai pradėjo ieškoti ekonomiškesnių alternatyvų ir taip atsirado terrazo dangą imituojančios akmens masės plytelės. Plytelių dangos technologija taip ištobulėjusi, kad vizualinio skirtumo neįgudusi akis tikrai nepastebės, na o kaina kelis kartus mažesnė nei originalaus produkto.

Šiemet prabangus Art Deco stilius grįžta į interjerą su trenksmu ir mes negalime tuo nesidžiaugti!

daliaParašė: dalia