fbpx

Mažos vonios plytelių dizainas

dalia: Mažos vonios plytelių dizainasParašė: dalia

2018-09-14
Mažos vonios plytelių dizainas

Įsigijote naują būstą ir netveriate džiaugsmu. Laukia ypatingas namų įrengimo etapas, kurio metu galėsite pasileisti plaukus ir įgyvendinti visas su interjeru susijusias svajones. Jaukus miegamasis, patogi virtuvė, erdvi svetainė, kurioje ilgus vakarus leis visa šeima, ir tie penki kvadratai, kuriuose turi tilpti vonios kambarys. Galbūt nudžiuginsime – gerai, kad nors penki.

Mažas vonios kambarys – dažna problema, pasitaikanti tiek senos, tiek naujos statybos namuose. (Panašu, kad architektų juokeliai laikui bėgant nesikeičia.) Į tuos penkis kvadratus tenka sutalpinti labai daug kasdienei buičiai reikalingų daiktų, tad neretai vonios kambaryje nebelieka vietos net apsisukti. Niekas nenori kas rytą dūsauti dėl neišvengiamų ritualų nepatogioje vonioje. Čia ir prasideda tikras galvos skausmas. Kaip išplanuoti patalpą? Kokias spalvas ir plyteles rinktis, kad erdvė atrodytų bent šiek tiek didesnė? Ar įmanoma tokį urvelį paversti funkcionaliu kambariu? Įmanoma. Check it out.

PLYTELĖS VIETOJE DUŠO PADĖKLŲ

Jeigu jau nusprendėte vietoje vonios įsirengti dušą – sveikiname, Jūs sutaupėte bent kvadratą patalpos ploto! Dabar reikia tik teisingai išsirinkti dušo kabiną. Patarimas numeris vienas – JOKIO DUŠO PADĖKLO. Dušo padėklai atgyveno savo laikotarpį ir pasitraukė, vietą vonios kambario interjere užleisdami vientisoms vonios grindims. Dabar be problemų dušo nuolydį galima suformuoti iš plytelių ar mozaikos. Tereikia kelių papildomų pjūvių, o rezultatas šimtą kartų geresnis nei renkantis standartinį dušo padėklą. Šimtą. Kartų.

Atsisakydami dušo padėklo atveriate dar platesnes galimybes taupyti vonios kambario erdvę. Skaidraus stiklo dušo sienelės ar sulankstomos dušo kabinos durys – tikras išsigelbėjimas. Bendrą vaizdą taip pat stipriai pagerina modernūs juostiniai dušo latakai su įklijuojama plytele. 

ŠVIESĄ ATSPINDINTYS PAVIRŠIAI

Geras šviesos srautas mažame vonios kambaryje yra itin svarbus aspektas, tačiau labai tikėtina, kad jeigu jau kankinatės spręsdami mažos patalpos interjerą, jos greičiausiai nepasiekia dienos šviesa. Be abejonės, teks pasirūpinti geru apšvietimu. Taip, taip, žinom – that is brand new information. Tačiau tam, kad investicija į apšvietimą būtų 100 procentų sėkminga, reikalingi šviesos atspindžiai. Šiuo atveju plytelių salonuose reikia ieškoti šių stebuklingų žodelių: lappato, levigato, glossy ar polished. Beveik visi jie reiškia, kad suklijuotose ir nublizgintose plytelėse matysite savo besišypsantį veidą. Be to rinkdamiesi blizgias plyteles ar pusiau blizgaus paviršiaus plyteles ne tik optiškai padidinsite mažą vonios kambarį, bet tuo pačiu sukursite solidžiai atrodantį interjerą.

PLYTELIŲ FORMATAS

Pagrindinis mažos vonios interjero sprendimas – vientisa erdvė, tad dažnai kartojamas patarimas nedidelei patalpai rinktis mažesnio formato vonios plyteles nėra visiškai teisingas. Na taip, subway tipo plytelėmis klijuodami tik dalį vonios sienų vizualiai išaukštinsite patalpą, tačiau patalpos skaidymas smulkiomis plytelėmis Jūsų neišgelbės. Tiesą sakant, bus net blogiau, jei likusią sienų dalį nudažysite kontrastinga plytelėms spalva. Per pusę skeltas kambarys NIEKADA neatrodys didesnis. 

Renkantis plytelių formatą būtina atsižvelgti į tai, kaip jis išsidėlioja Jūsų patalpoje. Neverta bijoti 60×60 cm, 75×75 cm ar dar didesnio plytelių kalibro. Jeigu pasirinkto formato plytelių beveik nereikia pjaustyti – tai geriausias galimas interjero sprendimas. 

PASLĖPTOS DAIKTŲ LAIKYMO SISTEMOS

Taip jau yra, kad vonios kambaryje prisikaupia ypač daug daiktų ir jie visi tikrai tikrai reikalingi, tad juos reikia kažkur padėti. Problema ta, kad mažoje vonioje nelabai yra vietos masyviai ūkinei spintai, kurioje sutilptų visas gyvenimas. Galbūt yra šiek tiek vietos virš tualeto bakelio, ar ten kampe, kur realiai nelabai kas telpa. Na ir puiku! Tokiose nišose galima lengvai įrengti paslėptą daiktų laikymo sistemą. Pavyzdžiui, tai gali būti siauras baldas, kurio fasadinės plokštės (durys) apklijuotos tomis pačiomis sieninėmis plytelėmis. Iš išorės toks baldas susilieja su vonios kambario sienomis ir neapsunkina patalpos, o ir Jums nebereikia sukti galvos kur paslėpti visus beveik pilnus kremų indelius netikėtai užsukus svečiams. WOW, kaip pas Jus tvarkinga!

PLYTELIŲ RAŠTAI BEI SPALVOS

Mažo vonios kambario nevertėtų apkrauti keliomis skirtingomis spalvomis. Verčiau apsistokite ties monochromatine spalvų palete. Didelė ryškių raštuotų plytelių koncentracija patalpą tik dar labiau sumažins, tad dekoravimui rinkitės švelnių atspalvių raštus ar reljefines plyteles. Šviesių spalvų pagrindu įrengtas vonios kambarys be abejo atrodys erdvesnis, tačiau jei labiau linkstate prie tamsesnių tonų – nedvejokite. Tokiu atveju tiesiog pasirūpinkite dideliu veidrodžiu.

Taigi, mažas vonios kambarys išties gali tapti tikru prakeiksmu buityje, tačiau ploto nebuvimas dar nereiškia, kad būsite nepatogiai įkalinti savo pačių namuose. Teisingas prietaisų išdėstymas ir tinkamai pasirinktos apdailos medžiagos pakankamai pajėgūs išspręsti šią problemą.

Jei ieškote kas gali Jums pagelbėti sprendžiant mažo vonios kambario dizaino klausimus, susisiekite su mumis:

Telefonu: +370 644 03644

Arba el.paštu: info@apdailosnamai.lt

daliaParašė: dalia

Susijusios kolekcijos