fbpx

Koridoriaus sienų idėjos. Ekspertų patarimai.

Iveta Peteraitytė: Koridoriaus sienų idėjos. Ekspertų patarimai.Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-10-25
Koridoriaus sienų idėjos. Ekspertų patarimai.

Nors ir keista sutikti, tačiau koridoriuje praleidžiame labai daug laiko. Galbūt tai erdvė, kurioje ilgai neužsibūname, čia negeriame kavos ar neskaitom knygų, bet ji tampa svarbiausia jungtimi norint pereiti iš vieno kambario į kitą. O tai per dieną darome tikrai daugybę kartų. Vienuose namuose koridorius vos pastebimas ir sujungtas kartu su prieškambariu, pas kitus, tai lyg atskira atoki patalpa, su išties nemaža kvadratūra. Tiek koridoriaus sienos, tiek grindys ir visi jame esantys baldai atlieka svarbią reikšmę bendrame namų interjero kontekste. Koridoriaus sienos gali būti tokios pačios, kaip svetainėje ar kituose kambariuose arba jos gali būti kiek kitokios, išskirtinės ir įdomesnės. Būtent apie tai straipsnyje ir pakalbėsime – kaip susikurti savitą, kiek kitokį nei įprastai, koridorių. Aptarsime, kaip galima įdomiau dekoruoti sienas ir erdvei suteikti žiupsnelio šarmo.

Koridoriaus sienų idėjos

Visų pirma, supažindinsime su koridoriaus sienų apdaila, kad geriau išsigrynintumėte kokio stiliaus norisi.  Pasirinkus bet kurį apdailos būdą, koridoriaus sienų dekoras gali atrodyti išskirtinai ir originaliai. Kelis apdailos būdus iš jų aptarsime ir plačiau:

• Dekoratyvinis tinkas;
• Tapetai;
• Dažyta siena;
• Dirbtinis akmuo;
• PVC plokštės;
Keraminės plytelės;
• Įvairos freskos;
• Medis ir visi medžio elementai.

Koridoriaus sienų apdaila – tapetai

Sienas dekoruoti tapetais yra vienas paprasčiausių būdų. Kada meistrų pagalba nėra būtina, tai lengvai galima pasidaryti ir patiems. Be to, tapetai puikiai maskuoja nelygias sienas ir nedidelius sienų defektus. Dėl itin didelės spalvų, ornamentų ir raštų pasiūlos lengvai sukursite tokį rezultatą, kokio tik panorėsite. Tapetais puoštos koridoriaus sienos patalpai suteiks gyvumo, jaukumo ir originalumo. Tapetai yra universalus apdailos sprendimas, kuris be problemų gali sukurti tiek prabangą mėgstančių, tiek paprastumą vertinančių žmonių poreikius. Tai visiškai nesenstanti klasika, visam interjerui suteikianti dar daugiau išskirtinių elementų. Siekiant sukurti modernų ar šiuolaikišką interjerą, rinkitės geometrinius raštus, griežtesnes formas, tiesesnes linijas. Bet kuriame stiliuje visada puikiai žiūrėsis mozaikos, marmuro, medienos, plytelių imitacijos raštai.

Koridoriaus sienų apdaila – medžio elementai

Medienos apdaila visada buvo ir vis dar lieka populiarumo viršūnėse, keičiasi tik stilius, detalės ir jo panaudojimo galimybės. Sienų apdailai galima naudoti įvairias medienos plokštes, dailylentes arba medienos profilius. Vis dažniau sutinkamas interjero elementas yra medinių tašelių siena, kuris puikiai tinka tiek prie modernaus, tiek prie rustic ar klasikinio stiliaus. Tokia apdaila visada pagyvins namus ir suteiks jiems modernumo ir aiškių formų įvaizdžio.

Koridoriaus sienų apdaila – plytelės

Norintiems sukurti, ką nors kitokio, savito ir prabangaus siūlome dekoruoti koridoriaus sienas plytelėmis. Tai modernus ir šiuolaikiškas dekoravimo būdas, kuris yra itin praktiškas ir nereikalaujantis didelės priežiūros. Dėl itin plataus plytelių pasirinkimo galima rinktis nuo medžio iki marmuro imitacijos plytelių, kurios namams kurs ypatingą ir unikalią atmosferą. Vis labiau nyksta nuomonė, jog sienų plyteles reikia kloti tik virtuvėje ir vonioje. Kuo toliau, tuo labiau jos pritaikomos ir kitose namų erdvėse – svetainėse, koridoriuose, prieškambariuose ir valgomajame. Medžio imitacijos plyteles atrodo lygiai taip pat, kaip tikros medžio lentelės, sunkiai atskirsite kuri yra kuri, o toks derinys namams įneš originalumo ir jaukaus žavesio. Be to, jų priežiūra yra labai paprasta, lyginant su dažytomis sienomis, ant kurių, laikui bėgant, visada pasitaiko dėmių ir purvo. Plyteles pakaks tik kartais nuvalyti drėgna šluoste.

Sienų dekoravimas veidrodžiais

Jeigu esate minimalistinio stiliaus šalininkas ir Jūsų akys visada krypsta link švaros, paprastumo ir vientisumo, tuomet koridoriaus sienas dekoruokite tik veidrodžiais. Ir ne bet kokiais, o kuo didesniais. Kadangi veidrodžio paskirtis nėra vien tik funkcinė, taip jis gali iš esmės pakeisti visą patapos vaizdą ir sukurti norimą nuotaiką. Didelis veidrodis koridoriuje padės vizualiai praplėsti erdvę ir tamsesnei erdvei suteiks daugiau šviesos. O jeigu veidrodis dar ir nestandartinės formos, jis atliks ir meno kūrinio ar dekoracijos funkciją.

Nestandartinės sienų dekoro idėjos

Šiais laikais, norint sukurti nestadartinius namų dekoravimo sprendimus, kur susipintų kokybė, unikalumas ir estetika, tai padaryti tikrai nesudėtinga, nes rinktis visada bus iš ko. Koridoriaus interjerą visada pagyvins 3D plokštės, grafiniai piešiniai ar nedideli vitražai. Taip pat gyvybingumo įneš nedidelės lentynos sienoje ar kabančios spinteles. Svarbu renkantis visus elementus suderinti balansą tarp kokybės, medžiagiškumo ir norimo sukurti stiliaus.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.