fbpx

Kaip iš modernių plytelių sukurti klasikinį interjerą

dalia: Kaip iš modernių plytelių sukurti klasikinį interjerąParašė: dalia

2019-10-14
Kaip iš modernių plytelių sukurti klasikinį interjerą

Klasikinių plytelių, na tokių, kur pamatai ir akivaizdžiai šviečia klasikinis stilius, pasiūla sparčiai mažėja. Toks plytelių gamintojų sprendimas nėra labai aiškus, nes visgi klasikinis stilius tikrai nėra mirštantis ir klientai vis dar ieško klasikinių plytelių, tik deja rinktis nelabai yra iš ko. Jei ir Tu pakliuvai į panašią situaciją, mes galime Tau padėti. Nors klasikinės plytelės savo gyvenimą jau nugyveno, papasakosim Tau, kaip nesudėtingai sukurti klasikinį interjerą pasitelkiant modernias plyteles. Vos keletas paprastų žingsnių ir plytelės Tavo namuose spindės prabanga. 

MOZAIKOS KILIMĖLIAI

Apskritai kalbant, plytelių „kilimėliai” yra itin klasikinė interjero detalė. Deja kaip ir visų klasikinių plytelių, jau paruoštų kilimėlių pasirinkimas taip pat mažėja. Tačiau pasitelkus vaizduotę, plytelių kilimėlį galima sukurti patiems. Pavyzdžiui jeigu vonios kambaryje yra gan atviras grindų plotas, tai puiki vieta klijuoti išcentruotą kilimėlį. Išsirenki akmens masės ar perdirbto stiklo mozaiką, ją apjuosi metaliniu profiliu (juodu, auksiniu, žalvariniu ar pan., svarbu, kad profilis nebūtų aliuminis) skirtu plytelėms ir likusį grindų plotą tiesiog dengi derančiomis grindų plytelėmis. Štai tau ir klasika interjere. 

SIENŲ PLYTELIŲ KLIJAVIMAS „IKI PUSĖS”

Modernias plyteles taip pat gali klijuoti „iki pusės”. T.y. ne visą sieną, o standartiškai bent iki 1,20m. Kad įspūdis būtų dar labiau klasikinis, plytelių kraštas turėtų būti pridengiamas metaliniu profiliu ar keramikiniais plytelių užbaigimas. Likusi sienos dalis arba dažoma arba klijuojama derančiomis kontrastingo formato plytelėmis. Derinių gali būti labai daug. Terrazo plyteles galima derinti su mozaika, akmens imitaciją su geometrinėmis plytelėmis ir pan. Viskas priklauso nuo vaizduotės.

AŠTUONKAMPIŲ PLYTELIŲ DIY

Šitas do-it-yourself pareikalaus daugiau kantrybės. Prieš pradedant darbus reikės: išsirinkti patinkančias, patartina kvadratines, grindų plyteles; priderinti kontrastingą, taip pat būtinai kvadratinę mozaiką (geriausia 5×5 cm kvadratėlių). Įveikus tuos du žingsnius teks apsišarvuoti kantrybe, nes reikės tvarkingai nupjaustyti grindų plytelių kampus. Taip, kad sudėjus keturias grindų plyteles, į jų centrą tilptų mozaikos gabalėlis. Darbo daug, bet rezultatas to vertas. Ką derinti? Skonio reikalas. Pavyzdžiui kodėl nepabandžius suderinti matinių betono imitacijos plytelių su blizgančia marmuro mozaika?

PLYTELIŲ INKLIUZAI

Panašu, kad metaliniai profiliai plytelėms – tikri pagalbininkai kuriant klasikinį interjerą. Šiuo atveju jie taip pat reikalingi, kad galėtum sukurti dekoratyvų elementą tuščioje sienos dalyje. Kitaip tariant – plytelių inkliuzą. Principas panašus kaip ir kuriant mozaikos „kilimėlį”. Tarkime turi tuščią dušo sieną ir nori ją akcentuoti. Sienos centre klijuoji kontrastingas ir ypač dekoratyvias plyteles. Tai gali būti rombai, tūrinės plytelės, išraiškingas marmuras ir pan. „Inkliuzą” apjuosi metaliniu plytelių profiliu arba keramikiniais plytelių užbaigimais. Likusias sienas dengi išsirinktomis bazinėmis plytelėmis. Sukurta dekoratyvinė detalė neabejotinai taps vonios kambario pažiba ir suteiks interjerui klasikos prieskonį.

Jei pačiam susidėlioti klasikinį dizainą iš modernių plytelių atrodo sudėtinga, susisiek su profesionaliais Apdailos namų dizaineriais. Mielai pagelbėsime įgyvendinti interjero idėjas, paruošime vonios kambarių vizualizacijas ir suteiksime visą reikiamą informaciją.

Telefonas: +370 644 03644

El.paštas: info@apdailosnamai.lt

www.apdailosnamai.lt
www.pinterest.com/apdailosnamai
www.facebook.com/apdailosnamai

daliaParašė: dalia

Susijusios kolekcijos