fbpx

Kaip atnaujinti virtuvės spinteles pagal naujas tendencijas?

Iveta Peteraitytė: Kaip atnaujinti virtuvės spinteles pagal naujas tendencijas?Parašė: Iveta Peteraitytė

2024-01-24
Kaip atnaujinti virtuvės spinteles pagal naujas tendencijas?

Paskui laiko tėkmę iš paskos seka ir poreikis atsinaujinimams, kuris būna įprastas arba visiškai netikėtas. Atnaujinti virtuvę lieka vienas iš tradicinių poreikių, kuris atsiranda prabėgus keleriems ar keliolikai metų. Pasitelkus žinias, rekomendacijas, kūrybiškumą ir norą, galima sukurti išties stulbinančius rezultatus. Senus daiktus prikelkite naujam gyvenimui, tokiu būdu prisidėsite ne tik prie indėlio į tvarų gyvenimo būdą, bet ir sutaupysite. Norint išvengti ilgų, nuobodžių ir brangių remontų, kurie lauktų, jeigu keistumėte visą seną virtuvę į naują, rekomenduojame tiesiog atnaujinti virtuvės spinteles, kurios visiškai pakeis esamą patalpą be didelių ir varginančių pastangų. Laimei, visiems atnaujinimo darbams reikės, palyginus, nedidelės sumos. Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip atnaujinti virtuvės spinteles be didelio vargo ir sunkių pastangų.

Spintelių spalvos keitimas

Kiek daug galima pasiekti, pakeitus kokio nors vieno daikto spalvą. O, jeigu, tai visas baldų komplektas, tuomet rezultatas bus pribloškiantis. Spalvos turi labai didelę reikšmę visame interjero kontekste. Norint stipriai sutaupyti, virtuvės spintelių perdažymas yra geriausias sprendimas, kuris pareikalaus labai nedidelių investicijų. Perdažyti galima ne tik virtuvės spinteles, bet ir stalviršį, o tai suteiks dar didesnį galutinį įspūdį. Spalvą rinkitės šiuolaikišką – tai gali būti šviesi, kuri visada bus geras sprendimo būdas, arbą pastelinę, tamsesnę, neutralią. Spalvomis galite įnešti ir kontrastingų atspalvių – būti kūrybiškais ir viršutines bei apatines spinteles dažyti skirtingomis spalvomis.

Nuo ko pradėti? Pradžiai visų spintelių paviršių kruopščiai nušlifuokite švitriniu popieriumi. Jeigu durelių ar stalčių paviršiuje yra likę senų duobių arba įskilimų, juos užpildykite specialiu medienos glaistu. Tuomet užtepkite gruntą, kuris leis dažams geriau sukibti su paviršiumi. Galiausiai liks išsirinkti norimus dažus. Dažų įvairovė pasiūloje išties didelė, galima rinktis net purškiamus dažus, taip dažyti bus dar lengviau. Svarbu, kad jie būtų atsparūs vandeniui. Naudingas patarimas – kuo stipresnį kvapą skleidžia dažai, tuo labiau jie bus atsparesni aplinkos poveikiui. Norint, kad ant medinių paviršių dažai dar tvirčiau laikytųsi ir neatsiluptų, po dažymo juos aliejuokite. Aliejus įsigeria giliai į medieną, dėl to jis taip lengvai nenusitrins ir neatsilups. Deja, aliejavimas netinka medžio drožlių paviršiams.

Pakeiskite rankenėles

Kaip atnaujinti senas virtuvės spinteles? Pakeiskite rankenėles. Turbūt sutiksite, jog mažos rankenėles sudaro labai didelį efektą. Jas pakeitus į šiuolaikiškas, pasikeis ir visas virtuvės interjeras. Svarbu paminėti, jog ne tik išvaizda lemia, kokias rankenėles rinktis. Prieš perkant, atkreipkite dėmesį į tvirtinimo taškus, kiek jų turėjo senoji, o kiek turi nauja rankenėlė. Taip būsite ramūs, kad viskas tiks, sklandžiai susimontuos ir nereikės nieko gręžti bei glaistyti. Jeigu, vis dėlto, skylučių skaičius neatitinka, lengviausias variantas senąsias skyles paslėpti su naujomis rankenėlėmis, arba sunkesnis, bet teisingesnis variantas – jas slėpti medžio glaistu ir uždažyti.

Virtuvės siena tarp spintelių

Kitas būdas, kaip atnaujinti virtuvės spinteles yra atnaujnti sieną tarp spintelių. Virtuvės siena yra gerai matoma dalis, kuri nors ir nedidelė, bet sudaro vieną pagrindinių įspūdžių virtuvės interjere. Atnaujinti šią zoną nebus sudėtinga. Naujos virtuvės sienų plytelės padės atnaujinti virtuvės interjerą, kuris atrodys šiuolaikiškai ir estetiškai. Jeigu kuriate šiuolaikinį, minimalistinį arba modernų interjerą, tuomet rinkitės didesnes plyteles. Jeigu interjere vyrauja klasikos prieskoniai, plytelės gali būti mažesnės, su įdomesniu raštu ar ornamentais. Improvizuokite su įvairiomis formomis. Formos leidžia kurti įdomius ir žaismingus dizainus. Nebijokite maišyti ir spalvų. Tokį būdą renkasi drąsiausieji, kurie nori įspūdingo ir išskirtinio vaizdo.

Mažos smulkmenos kuria visumą

Svarbu žinoti, jog nebūtina keisti visko iš esmės. Norint gauti norimą rezultatą, galima sužaisti su mažomis dekoracijomis, kurios atlieka labai didelę funkciją visuose interjeruose. O virtuvė yra ta erdvė, kurioje galima labai daug improvizuoti ir kurti. Šiais laikais yra tiek daug virtuvės interjero detalių, kurios taip puikiai įsipaišo visame kontekste nešdamos tam tikrą nuotaiką ir jausmą. Graži staltiesė visada žavingai puoš valgomojo stalą. Įdomesnis indas ar lėkštė sukurs ypatingą atmosferą, kuriai nereikia progų. Prieskonių indeliai, kavinukai, pjaustymo lentelės, vazonai, cukrinės ir dubenėliai pagyvins bet kuriuos namus ir taps interjero erdvės akcentu.

Svarbus žingsnis – planuokite

Norint atnaujinti seną daiktą nauju, nesvarbu, kas tai būtų, labai svarbu išsigryninti savo norus, juos gerai apsvarstyti, susidėlioti ir pasiplanuoti, tuomet, bet koks darbas taps lengvesnis ir malonesnis. Tikimės, jog padėjome atsakyti į klausimą, kaip atnaujinti senas virtuvės spinteles ir mintyse jau sukasi idėjos nuo ko pradėti.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.