fbpx

Fasado plytelės: viskas, ką turite žinoti

dalia: Fasado plytelės: viskas, ką turite žinotiParašė: dalia

2024-04-18
Fasado plytelės: viskas, ką turite žinoti

Fasado plytelės yra populiari išorinės apdailos medžiaga, kuri dažnai naudojama pastatų sienoms dengti. Lauko fasado plytelės gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, įskaitant plytą, mūrą, akmenį, akmens masę, keramiką, cemento kompozitus ir kt. Kiekvienas tipas turi savo unikalių savybių, tokias kaip išvaizda, ilgaamžiškumas ir izoliacinės savybės. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime lauko fasado plytelių privalumus, skirtingus tipus, kainos ir įrengimo aspektus.

TOP 4 fasado plytelių privalumai

 1. Ilgalaikis atsparumas: Fasado plytelės yra žinomos dėl savo ilgaamžiškumo ir atsparumo aplinkos veiksniams. Jos gali atlaikyti įvairias oro sąlygas, drėgmę, šalčius, saulės spindulius ir kitus laikinus faktorius be didelių pokyčių išvaizdoje ar kokybės praradimo.
 2. Estetika ir dizainas: Fasado plytelės turi itin didelį dizaino ir išvaizdos pasirinkimą. Jos gali būti įvairių formų, spalvų, tekstūrų ir medžiagų, todėl galite sukurti unikalų ir prabangų pastato išvaizdą, kuri atitinka jūsų skonį ir architektūrinius pastato poreikius.
 3. Reikalauja mažai priežiūros: Fasado apdailos plytelės dažniausiai nereikalauja ypatingos priežiūros. Joms pakanka periodiškai nuplauti vandeniu arba naudoti švelnius valiklius, kad išlaikytumėte jų išvaizdą ir švarą. Akmens masės plytelių itin žemas įgeriamumo procentas užtikrina, jog visi nešvarumai liktų tik plytelės išorėje, o ne neįsigertų į pačią plytelę.
 4. Apsaugos funkcija: Fasadinės plytelės taip pat gali teikti papildomą apsaugą pastato sienoms. Jos gali būti atsparios ugniai, pelėsiui, pelėsiui, chemikalams ir kitoms kenksmingoms medžiagoms, kurių poveikis gali pakenkti pastato ilgaamžiškumui.

Fasado plytelių tipai

Fasado plytelės gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų ir turėti skirtingas savybes bei išvaizdą. Štai keletas populiarių fasado plytelių tipų:

 1. Klinkerio plytelės: Tai vienas iš labiausiai paplitusių fasado plytelių tipų. Klinkerio plytelės yra atsparios šalčiui, drėgmei ir ugniai. Jos pasižymi įvairiais spalvų ir tekstūrų variantais. Klinkerio plytelės fasadui tai puikus pasirinkimas ieškantiems labiau klasikinio sprendimo savo namams.
 2. Natūralaus akmens plytelės: Šios plytelės gaminamos iš natūralaus akmens, tokių kaip granitas, marmuras, kvarcas ir kt. Jos suteikia pastatui išskirtinę, natūralią išvaizdą, tačiau gali būti brangesnės ir reikalauja ypatingos priežiūros.
 3. Plytų plytelės: Tai gana tradicinis fasado apdailos variantas. Plytų plytelės gali būti pagamintos iš molių, keramikos arba cemento ir pasižymi natūralia išvaizda bei ilgaamžiškumu.
 4. Akmens masės fasadinės plytelės, šis tipas yra populiarus pasirinkimas dėl savo natūralaus išvaizdos ir ilgaamžiškumo. Akmens masės fasadinės plytelės yra pagamintos iš mineralinių komponentų, tokių kaip smėlis, akmens miltai, cementas ir specialūs klijai, kurie yra susiejami su vandeniu. Ši medžiaga sukuria tankią ir tvirtą struktūrą, kuri yra atspari įvairioms oro sąlygoms. Akmens masės fasadinės plytelės dažnai imituoja natūralų akmens ar marmuro paviršių, todėl suteikia pastatui elegantišką ir prabangią išvaizdą. Jos gali turėti įvairias tekstūras, spalvas ir raštus, leidžiančias sukurti įdomius dizaino sprendimus.

Kiekvienas iš šių lauko fasado plytelių tipų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu atsižvelgti į pastato stilių, aplinkos sąlygas ir asmeninius poreikius, norint pasirinkti tinkamiausią variantą.

Fasadinių plytelių montavimas ir priežiūra

Fasadinių plytelių montavimas ir priežiūra tai vieni iš pagrindinių klientus dominančių klausimų. Trumpai aptarsime pagrindinius montavimo būdus: tai montavimas ant ventiliuojamo fasado arba plytelių klijavimas ant fasado.

Ventiliavimas yra montavimo būdas, kai fasadinės plytelės yra dedamos viena virš kitos su tam tikru atstumu nuo sienos paviršiaus. Tai sukuria tarpą tarp kiekvienos plytelės ir sienos, leisdama orui cirkuliuoti, drėgmei išgaruoti ir sumažinti drėgmės poveikį fasadui.

Ventiliavimo montavimo būdas dažniausiai apima specialius kelių rūšių tvirtinimo sistemas, kurios leidžia įdiegti tinkamą tarpų plotį ir užtikrinti stabilumą. Tai yra gana populiarus montavimo būdas, nes jis suteikia modernią ir įdomią išvaizdą pastatui, kartu užtikrinant gerą oro cirkuliaciją ir drėgmės kontrolę.

Klijuojant plyteles ant fasado, fasadas turi būti paruoštas plytelių klijavimui. Fasado paruošimas yra toks pats kaip ruoštumėte klijuoti klinkerio plyteles. Pastato fasadas turi būti užarmuotas ir susmeigiuotas.

Plytelių ant fasado priežiūra priklausys nuo to kokias plyteles klijuosite ant fasado. Natūralaus akmens ar klinkerio plytelės reikalauja daugiau priežiūros, tuo tarpu akmens masės plytelės yra visiškai nereiklios.

Fasado plytelių kaina: kaip sutaupyti?

Užsakant plyteles fasadui tikrai galime rasti keletą būdų sutaupyti:

 • Fasado plytelės kaina priklauso nuo perkamų kiekių. Pirkite kiekius pilnomis paletėmis, tuomet galėsite išsiderėti žymiai geresnės kainas. Apdailos namai plytelių salone fasadinėms plytelėms iš karto siūlome atskiras kainas perkant pilnomis paletėmis. Nuolaidos siekia net 20-30%.
 • Derinkite dekoratyvinį tinką su plytelėmis. Namą galima suskirstyti skirtingomis zonomis ir ne visą namą klijuoti plytelėmis. Derinant plyteles su dekoratyvinio tinko elementai tikrai pavyks ženkliai sutaupyti.
 • Prieš perkant plyteles fasado apdailai – būtinai pasidomėkite kiek kainuos šių prekių sumontavimas/klijavimas. Kartais pigesnė prekė nebūtinai bus pigesnė vertinant pilną sąmatą, nes gali būti ženkliai brangesni montavimo darbai.

Dažniausios fasado apdailos įrengimo klaidos

 • Nesuderintos medžiagos tarpusavyje: stogas, langai, durys ir fasado plytelės. Tai bendra namo fasado visuma į kurią būtina atkreipti dėmesį ir suderinti visus elementus tarpusavyje.
 • Parinktos prastos kokybės medžiagos.
 • Netinkamai atlikti klijavimo darbai.
 • Skuboti sprendimai.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

daliaParašė: dalia

Susijusios kolekcijos
Susijusios kategorijos