fbpx

Dažniausios pirmųjų namų įrengimo klaidos

dalia: Dažniausios pirmųjų namų įrengimo klaidosParašė: dalia

2019-01-31
Dažniausios pirmųjų namų įrengimo klaidos

Pirmieji nuosavi namai nenuginčijamai yra vienas įsimintiniausių įvykių gyvenime. Galėčiau lažintis, kad beveik kiekvienas ką tik iškeptas namų savininkas turi begalę įvairiausių idėjų kaip turėtų atrodyti jo svajonių būstas. Kaip bebūtų gaila, neretai spalvotos svajonės išsirutulioja į „norėjau kaip geriau, o gavosi… na, kažkaip ne taip“.  Taigi tam, kad pirmųjų namų džiaugsmo netemdytų nesėkmingi dizaino sprendimai, aptarkime dažniausias naujokų daromas klaidas.

Skubėjimas

Suprantu, kad norisi kuo greičiau įsikelti į pilnai įrengtą nuosavą būstą, tačiau nauji namai nėra magistrinis darbas, kurį turi trūks plyš pristatyti iki tam tikros dienos, tad ne itin realistiškai nustatytas „deadline‘as“ prie gero neprives. Jei įrenginėjamame objekte sienos plikos ir visur kabo atviri laidai, reikėtų susitaikyti su idėja, kad esi ne „Extreme Home Makeover“ realybės šou dalyvis, ir per porą savaičių dideli pokyčiai neįvyks.

Vietoje aklo skubėjimo rinkis atsakingą planavimą – gerai apgalvotos detalės kainuos mažiau nei klaidų taisymas. Būtinai įvertink tai, kad kokybiškos apdailos medžiagos, išskirtinio dizaino santechnika, baldai ar kitos interjero detalės greičiausiai bus užsakinėjamos ir pristatymo terminai gali užtrukti ilgiau nei tikiesi. Pavyzdžiui atvykęs į plytelių saloną ir pasakęs, kad plytelių tau reikėjo vakar, neabejotinai susiaurinsi plytelių dizaino pasirinkimą.

Netinkamai įvertinta erdvė

Pirmas darbas, kurį reikėtų padaryti nusipirkus namą ar butą – tai išsimatuoti patalpas ir brėžiniuose susirašyti realius matmenis. Nenustebk, jei jie skirsis nuo projekto popieriuose – statybininkai kartais praleidžia vieną kitą centimetrą. Susiskaičiavus esamą kvadratūrą, galima realistiškiau įvertinti turimą erdvę ir apskaičiuoti kurios svajonės naujuose namuose tilps, o kurios nelabai.

Tarkime jei vonios interjero pavyzdžiuose Tavo Pinterest paskyroje stovi laisvai pastatoma vonia, pakabintas dvigubas praustuvas, tualetas, bide ir dar yra erdvės šokiams, o būsto matavimuose parašyta, kad vonios kambarys Tavo būsimuose namuose yra penkių kvadratų ploto, išeitys yra kelios: pergalvoti vonios kambario dizainą, griauti sienas arba ieškoti naujo būsto.

Parinktos netinkamos apdailos medžiagos

Renkantis apdailos medžiagas būtina atsižvelgti į kiekvienos patalpos paskirtį, gyventojų poreikius, augintinius ir pan. Reikėtų įvertinti ne tik grožį, bet ir tai ar pasirinkta apdaila bus praktiška, nereikalaus daug priežiūros ir jos tarnavimo laikas bus pakankamai ilgas.

Protinga būtų investuoti į kokybiškas grindis. Jei namuose yra grindinis šildymas, vienareikšmiškai geriausias pasirinkimas yra akmens masės plytelės. Tokia investicija atsipirks šimtu procentų. Be to, kad yra šimtai galimų plytelių dizaino pasirinkimų, pradedant marmuro ir baigiant medžio imitacija, plytelės yra atsparios braižymuisi, drėgmei, purvui ir t.t. Nebus jokios rizikos, kad apliejus vandeniu grindys išsipūs ar, kad jas negailestingai subraižys šuns nagai.

Perspaustas dekoras

Dabar, kai interjero dekoro elementų pasiūla tokia pat plati kaip ir padažų pasirinkimas Maximoje, nėra labai sudėtinga pasimesti renkantis akcentus namams. Tokiu atveju pravartu vadovautis taisykle „mažiau yra daugiau“. Didelis kiekis skirtingų spalvų, stilistikų bei formų gali virsti varginančiu kiču ir didelėmis išlaidomis. Prieš braukdamas banko kortele per skaitytuvą, pagalvok ar perkamas daiktas turi numatytą vietą Tavo namuose bei ar dera su kitais turimais daiktais.

Madų vaikymasis

Pati didžiausia klaida yra ieškoti to, kas šiuo metu populiaru. Tai kas madinga šiandien, ne tik nebūtinai tinka Tau, bet gali būti nebemadinga rytoj. Vaikydamasis madas greitai užstrigsi ne tik su nebepopuliariais interjero sprendimais, bet ir erdve visiškai neatspindinčia Tavo asmenybės. Gerai pagalvok kokioje erdvėje jautiesi patogiausiai ir išsigrynink sau artimą interjero stilių, pagal kurį kursi savo naujuosius namus. Stilius, atvirkščiai nei mada, yra amžinas.  

daliaParašė: dalia

Susijusios kolekcijos