Kaip išsirinkti plyteles

Kiekvienas iš mūsų skiria daug dėmesio savo namų jaukumui kurti. Todėl kiekvienas elementas esantis namuose turi puikiai atlikti savo funkcijas bei derėti prie kuriamo interjero.

Plytelės – tai viena dažniausiai naudojamų interjero apdailos prekių, tačiau vertėtų žinoti į ką atkreipti dėmesį norint tinkamai išsirinkti plyteles. Plytelės skiriasi savo dydžiais, apdirbimu, medžiagiškumu bei spalvomis. Todėl kartais atrodo, jog tinkamai išsirinkti plyteles iš tiesų sudėtinga. Tad paruošėme 10 praktinių patarimų padėsiančių tinkamai išsirinkti plyteles:

  1. Šviesios spalvos – renkantis šviesių spalvų plyteles namų erdvė didėja bei darosi šviesenė.
  2. Būkite išradingi – nebijokite spalvų, kurios gali tapti unikaliais dizaino elementais bei sukurti išskirtinę jūsų namų aplinką.
  3. Nedvejokite – žiūrėkite į plyteles kaip į investiciją, o ne į išlaidas. Rinkitės aukščiausios kokybės plyteles, kurių neabejotinai rasite už prieinamą kainą.
  4. Planuokite į priekį – patariame visuomet užsisakyti 5–10 % daugiau, nei jums reikia. Tai leis jums kompensuoti plytelių netekimus klijuojant.
  5. Rinkites papildantį siūlių užpildą – siūlių užpildas turėtų papildyti ir susilieti su jūsų plytelėmis.
  6. Didesnės, ne visuomet geresnės – jei jūsų erdvėms prireiks pritaikyti plyteles jas pjaustant, patariame rinktis mažesnių išmatavimų plyteles.
  7. Dekoruokite – nebijokite naudoti dekorinių elementų – tai suteiks žaismingumo bei išskirtinumo jūsų interjerui.
  8. Patikrinkite plytelių ilgaamžiskumą – jei renkatės grindines plyteles, būtinai pasidomėkite plytelių dilumo rodikliu ir įsitikinkite, jog šios plytelės bus tinkamos jūsų namams. Grindims patariama rinktis akmens masės plyteles, nes šios plytelės pasižymi geresniais dilumo koeficientais.
  9. Plytelių priežiūra – prieš įsigyjant plyteles įsitikinkite, jog plyteles bus lengva prižiūrėti. Galite rinktis plyteles su žaidžiančiomis spalvomis – tai palengvins plytelių priežiūrą, nes nešvarumai nebus iš karto matomi.
  10. Nebijokite klausti – prieš pirkdami plyteles nedvejokite ir užduokite visus rūpimus klausimus plytelių pardavėjui.