Raktas į spalvas interjere

Kai atnaujiname savo namus vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos svarstome – tai spalvos. Visi turime savo mėgstamiausias spalvas ir norime, jog būtent jos ir suptų mus mūsų namuose. Vis tik svarbu ne tik tai, kokios spalvos yra gražiausios, bet ir kaip šios spalvos veiks Jūsų namų erdvę.

 

Raktas į spalvas interjereVerta atsiminti, jog interjeras priklausys ne tik nuo parinktų spalvų, tačiau didelę įtaką turės ir medžiagos bei jų tekstūros. Spalvos turi itin didelį poveikį erdvės pojūčiui – kartais net itin jaukūs kambariai tampa mažais bei perpildytais dėl prastai parinktų spalvų interjere. Turint tą mintyje pirmiausia svarbu atsižvelgti į erdvės dydį nei natūralios šviesos kiekį patalpose. Jei turite didelius kambarius su daug natūralios šviesos galite labiau eksperimentuoti su spalvomis bei naudoti tamsias ar ryškias spalvas. Jei erdvės Jūsų namuose nedidelės bei gana tamsios patariama naudoti šviesesnes spalvas, kurios vizualiai didins Jūsų erdvę. Taip pat jei rinksitės tarp matinių bei blizgių spalvų svarbu atkreipti dėmesį, jog matinės spalvos sugeria šviesą, o blizgūs paviršiai ją atspindi ir tokiu būdu patalpa tampa šviesesne.

 

Raktas į spalvas interjereJei norite naudoti daug spalvų interjere patariama sukurti išskirtinę sieną, kuri galėtų būti ryškesnė bei išskirtinesnė.

Kitas truputėlį saugesnis variantas – naudoti tik vieną spalvą visame kambaryje. Iš pirmo žvilgsnio tai galėtų pasirodyti gana nuobodus sprendimas, tačiau praktikoje tokie pasirinkimai veikia itin gerai.

Todėl renkantis plyteles, svarbu atkreipti dėmesį į spalvas įvertinant patalpos dydį bei natūralios šviesos kiekį. Taigi svarbiausia – netamsinkite tamsių patalpų bei nebijokite eskperimentuoti didesnėse erdvėse.